Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Apum tavaly meghalt és én...

Apum tavaly meghalt és én csak ekkor tudtam meg, hogy van még egy gyereke. Aki szintén átélt ilyet, hogy "dolgozta" fel?

Figyelt kérdés

A legjobb az egészben,hogy az egész család meg a szűkebb baráti kör végig tudta ezt, rajtam kívül. Még a házasságuk előtt történt ez, anyum már így ment hozzá, hogy tudott róla hogy egy futó viszonyból született egy gyereke.

Nekem soha nem mondta meg senki, csak apum halála után szembesültem vele. Találkoztunk is de nem tudok úgy nézni rá,hogy a testvérem. Nem haragszom rá, mert ő nem tehet róla, de ha belegondolok,hogy ő is apám gyereke úgy érzem,hogy rendesen átvertek. A legrosszabb,hogy akivel meg lehetne ezt beszélnem,hogy miért titkolta el, az apám de ő meg halott. Szörnyű, de olyan mintha még haragudnék is emiatt rá, pedig nem kéne...


2014. okt. 11. 16:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
90%
Ahogy írod, NEM csak az apád titkolta el. A miértre anyukád és a többiek is tudnának válaszolni.
2014. okt. 11. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Egyrészt mert nagyon régen történt, másrészt meg azt mondták,hogy ezt egyedül apámnak lett volna joga elmondani. Ő meg nem mondta el soha, sőt sok-sok éve nem is került szóba a dolog, valahogy el is felejtődött.
2014. okt. 11. 16:43
 3/12 anonim ***** válasza:

Hát ez tényleg kellemetlen. Azonban nem haragudhatsz rá, egyrészt mert már nincs az élők között, másfelől meg talán meg volt az oka, hogy miért hallgatta el. Nem hiszem, hogy direkt akart kicseszni veled, hogy meg akart volna bántani azzal hogy nem mondja el, inkább lehet hogy valamitől megóvni akart téged. Ha futó kapcsolat volt, akkor nyilván nem volt rá büszke. Nagy valószínűséggel ő sem tartotta a kapcsolatot a másik gyerekével, vagy nem nagyon, ami megint csak egy csúnya dolog, de nem ítélkezhetünk felette, mert nem tudhatjuk az okát. Azt mondom ne haragudj az apukádra, őrizd meg inkább a szépet és a jót róla.

Ahhoz, hogy ezt a témát kellőképpen feldolgozd és lezárd, lehet nagyobb képet kéne kapj a dologról. Szerintem beszélgess erről anyukáddal, vele annak idején biztos részletesen beszélt erről apukád. Beszélj azokkal a rokonokkal is akik tudtak erről. Így összerakod a képet és le tudod majd zárni a dolgot.

Azon meg gondolkozz el, hogy felveszed-e és tartod-e a testvéreddel a kapcsolatot. Mégiscsak testvérek vagytok és egyikőtök sem tehet erről a dologról. Lehet hogy jó fej és mindketten jól jártok egymással.

2014. okt. 11. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
2%
hát én fater sírját leköpném, anyámnak írnék egy sms-t, hogy van egy napja eltűnni a városból, az új tesómmal meg elmennék sörözni
2014. okt. 11. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Szerintem van jogod haragudni rá, akkor is, ha halott. Ha élne, akkor is ezt tennéd. Elkövetett valamit, amit bizonyára szégyellt, és nem mondta el neked, mert nem akarta, hogy rossz véleményed legyen róla. Ő nem foglalkozott a másik gyerekkel (gondolom), úgyhogy nem is tartotta a családjának. Neked viszont a féltestvéred, akivel így nem volt esélyed megismerkedni. Ki tudja, hol tarthatnátok most, ha gyerekkorod óta ismeritek egymást? Megfosztott tőle. Akkor is lehet haragudni valakire, ha közben szereted. Nekem kis időbe telne feldolgozni a történteket..
2014. okt. 11. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

4.


Ritka nagy bunkó vagy. Hogy van pofád ilyet írni?

2014. okt. 11. 19:58
 7/12 A kérdező kommentje:
Igazából őt is meg lehet érteni valahol. Csak nagyon megdöbbentem amikor kiderült. Soha nem hittem volna. Ez a szar hogy ő soha nem beszélt róla nekünk. Hogy miért, azt soha nem fogom már megtudni
2014. okt. 11. 20:00
 8/12 anonim ***** válasza:
42%
Drága poszt toló, te kérdezted, ki hogy látja, ki mi tenne, én meg válaszoltam. Tudod, ez egy ilyen oldal.
2014. okt. 11. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Olyantól kérdeztem aki átélt ilyet, mert nem ritka dolog ez. Te átélted? Nem. Akkor miről beszélünk
2014. okt. 11. 20:36
 10/12 anonim ***** válasza:
Négyes, sokszor írsz okosat, de most inkább hallgatták volna....
2014. okt. 11. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!