Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy lehetne békét kötni?

Hogy lehetne békét kötni?

Figyelt kérdés
Apósom elhunyt évekkel ezelőtt. Anyósom meg a gyerekek a halála után fedezték fel, hogy éveken át félrelépett. A temetés óta egyikük sem volt kint nála a temetőben, csak az anyja és a nővére jár ki évente pár alkalommal. Jövőre újra kellene váltani az urna helyet. Már tavaly is szóba került, hogy nem váltják újra, mert nagyon sokba kerül és tulajdonképpen csak az anyja miatt tartanák fenn, aki már elmúlt 90... A férjem intézte anno, igy aztán ő tette fel a kérdést az anyjának, hogy mit szeretne, újraváltsák e majd a helyet. Szó szerint azt mondta, őt nem érdekli, azt csinál a férjem, amit akar. Végig lett kérdezve a teljes család, mindenkinek mindegy volt, vagy legyen úgy ahogy az özvegye akarja, egyedül az édesanyja mondta, hogy ha mindenki beleegyezik, akkor szórják szét ott, ahol ő él - nem élünk egy városban, ezért is jár ritkán a temetőbe. Mindenki egyetértett, senkinek semmi kifogása nem volt. Par napja kapott a ferjem egy levelet, hogy hamarosan lejar a bérlet, meddig van ideje újraváltani. Mondja az anyjának, hogy akkor szólni kell a nagyinak, döntse el hogy pontosan hol akarja szétszórni és mikor. Erre anyósom magán kívül elkezdett ordítani, hogy hogy képzeli a férjem, nehogymár ő rendelkezzen ezzel, különben is semmi köze ehhez a nagymamának, ő úgy döntött hogy simán megsemmisítteti a hamvakat. Férjem köpni nyelni nem tudott pár percig, aztán végre megkérdezte, hogy mégis mikor jutott ez eszébe. Ő most döntött igy es ez bizony így is lesz, nem érdekli mit akar a nagymama vagy bárki más, az ő férje volt és egyedül ő dönthet rola, hogy mi legyen vele. Ferjem próbálta neki megmagyarázni, hogy ha eddig nem érdekelte, ha 10 évig a temető tájára se ment, akkor tán nem most kellene gondolkodni és pláne nem kellene megsemmisittetni a hamvakat, ha egyszer a nagymama azt semmiképp nem szeretné. Ugy összevesztek, hogy a férjem ki akarta dobni az anyjat a házból. Azóta anyósom ugy csinál, mintha semmi nem történt volna, a férjem meg levegőnek nézi és csak rajtam keresztül kommunikál vele, az is csak annyi, hogy rákérdez, mikor akar költözni. Hogy lehetne őket kibékíteni?
2014. okt. 10. 13:33
 1/7 anonim ***** válasza:

Jujjj

Mamiban jó nagy tüskét hagyott,hogy az öregről kiderült,hogy mekkora kujon volt!

Valahol megértem,mégha a józan ész azt is diktálja,hogy egy halott felé legyenek megbocsájtók!

Hát a nyughelyről valahogyan csak meg kellene egyezni.A párod meg az anyukája meg majd kibékülnek!

2014. okt. 10. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
jogilag a dolog egyszerű: az rendelkezik, aki anno megváltotta az urnahelyet ... ha jól értem, akkor a férjed volt ... innentől kezdve az anyja mindegy mit szeretne
2014. okt. 10. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
ja, és békét kötni nem igazán lehet, mert apuka már ugye nem tud védekezni, így anyuka nem tudja kitombolni magából a gyűlöletet
2014. okt. 10. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%
Kicsit abszurd az egész... hamvakat megsemmisíteni.. úgy értem azt már nem lehet sokkal jobban aprózni, nem tök mindegy, mi történik vele? Ami az urnában van az úgyis csak töredéke az eredeti mennyiségnek, a többit már rég "megsemmisítették". És egy ilyen dolog miatt nem beszélnek, aztán meg megy a siránkozás, ha meghal az anyja is és elvesztegették az időt az ilyen piszlicsáré dolog miatt.
2014. okt. 10. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Hat a halott anyjának nyilván nem mindegy, hogy a fia hamvai a veszélyes hulladék között vagy a parkban vannak elszórva..... De gondolom másnak se, ha a szerettéről van szó. A ferjem nem egy hirtelen haragú, vagy haragtartó ember, de most teljesen kész van. 96 éves a nagyanyja, hogy magyarázza el neki, hogy a menye "szemétre akarja dobni" a fiát? Nekem nem piszlicsáré dolog és neki sem.
2014. okt. 10. 14:01
 6/7 anonim ***** válasza:
Én kihagynám a párod anyját az egészből. A párod beszélje meg a nagyival, hogy hol és mikor szórják szét a hamvakat és intézzék el kettesben. A nagyi mégiscsak az édesanyja volt! Az anyósod meg máshogy vezesse le a dühét.
2014. okt. 10. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
40%
Nekem mindegy, mondom hogy a nagy része már régen a szemétben van, és nem mindenkinek számít a fizikai test, az csak egy héj(mellesleg nektek se számíthatott sokat, ha elégettették, különben rendes temetést kapott volna).
2014. okt. 10. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!