Oroszország és a nyugat mi okból nem tud békét kötni egymással?
Figyelt kérdés
Csak a fegyveripar fellendítése miatt vagy más ok is van?2014. máj. 26. 19:28
1/13 anonim válasza:
Ez bonyolultabb, nem csak a fegyveriparról szól.
Verseny az érdekszférákért, piacokért...stb
Meg van egyfajta ideológiai elem is, ami miatt taszítják egymást.
Viszont jelenleg béke van a nyugat meg Oroszország között, de nem fognak egymás nyakába ugrani.
3/13 A kérdező kommentje:
Ok, de gazdasági verseny minden ország között van, mégse kezdik el felfegyverkezni egymás radikális civiljeit.
2014. máj. 26. 21:26
4/13 A kérdező kommentje:
Szóval a nyugat ezt csinálja, de csak a kelet ellen, pedig sok gazdaságilag rivális országból tevődik össze.
2014. máj. 26. 21:28
5/13 anonim válasza:
Mert az oroszok (az orosz nép) még mindig a dicsőséges Szovjetunió eszméjének árnyékában élnek, és Putyin azzal építi ki a legitimitását, hogy -ha bár látszólagosan- de kiépíti/feltámasztja ezt a szuperhatalmi státuszt. Valójában Oroszország a világgazdaságban és a politikában sehol sincsen. Van hadserege, atomfegyvere, vannak nyersanyagkészletei, de így ennyi, a modern háborút nem fegyverekkel vívják, hanem pénzzel, és pénzből bizony a Nyugat lényegesen jobban áll. Oroszországnak az egyetlen ütőkártyája a nyersanyagexport, de ha "elzárja a gázcsapokat", akkor magát is bedönti. Az orosz felsővezetők nagyon jól tudják, hogy hol a helye az orosz gazdaságnak, és mennyit veszíthetnek, ha az együttműködés helyett az ellenségeskedést választják, de a nép felé kommunikálni kell, hogy Oroszország még szuperhatalom-valahogy úgy, ahogy nálunk Orbán viaskodik az EU-val, csak nálunk ez megreked szópárbaj szintjén, az oroszoknál tettek is követik (bár tény, hogy Ukrajna "kiesése" erős vágás Oroszországnak, amit politikai szempontból nem hagyhattak szó nélkül).
6/13 anonim válasza:
Folyt: nyugati részről pedig erős a törekvés, hogy kiterjesszék a nyugati érdekszférát a demokráciára, emberi jogokra hivatkozva. Ezzel szereznek piacot.
7/13 anonim válasza:
Nem kérdező, nem azt csinálja.
Azért nem tud békét kötni egymással, mert mindkettő ugyanazt akarja, csak másképp. Hatalmat, az egyik erőszakkal, a másik ügyes trükkökkel.
8/13 A kérdező kommentje:
Utolsó, teljesen egyet értek veled, hogy két hatalom harca zajlik gazdasági érdekekért, de kapitalizmusban ez a hatalom nagyrészt privát nagytőkésekből tevődik össze és az nem világos nekem, hogy nekik miért fontos ez a harc? Fegyvergyárakon kívül milyen cégeknek érdemes háborúért lobbizni? Olajat meg gázt úgy is lehet venni, ahogy pl termőföldeket, azaz pénzzel, és úgy is jó befektetetés, miért van szükség az emberek nacionalizmussal való hülyítésére, hogy muszáj háborúzni a fasiszták/neo-nácik ellen stb (ukránokat és oroszokat is ugyanezzel hülyítik), mikor mindenki tudja, hogy a pénz miatt megy a harc mindkét oldalon?
2014. máj. 27. 14:00
9/13 anonim válasza:
Minden híresztelés ellenére Oroszország és a nyugat között béke van, sok területen még együttműködés is.
Ha arra gondolsz, hogy miért nem válnak szoros szövetségessé, annak több oka is van, például történelmi, ideológiai, gazdasági ellentétek, illetve a politikai berendezkedés körüli viták.
10/13 anonim válasza:
Most legfőképpen azért, mert az oroszbarát ukrán kormányt puccsal megdöntették a nyugatiak.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!