Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy mondjam meg, hogy rossz...

Hogy mondjam meg, hogy rossz jegyet kaptam?

Figyelt kérdés

Kapott jegyeim: 1,1,2,1.


Én hibáim a jegyek, így az év elején nem tanultam annyira...

Nem merem megmondani a jegyeket, mert félek... Nem megvernek, vagy valami, hanem "lecsesznek" miatta. Csak ezért nem merem megmondani. Kijavítani előbb-utóbb kitudnám, év végén mindig is 4,1 voltam. Csak ugye, ha hamarabb megnézik a jegyeket, vagy utóbb derül ki, akkor....



2014. okt. 6. 15:42
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szüleid: - Mi történt ma a suliban?

Te: - Kaptam pár jegyet. De nem túl jók. Majd kijavítom.

2014. okt. 6. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
36%
Milyen suliba jársz? Ma már e-mailen a szülők előbb tudják a jegyeidet mint te magad...
2014. okt. 6. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Andizsuzsi ***** válasza:

"nem tanultam annyira..."


Annyira??? Egyébként úgy, ahogy fentebb már elmondták. Megmondod, és hozzáteszed, hogy már dolgozol a javításon.

2014. okt. 6. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
25%

Meg is érdemled, hogy lecs.szenek, lustaság!

Gép helyett inkább a könyveiddel törődj, mert az a dolgod!


Amúgy:

- anya, apa, kaptam ma egy ötöst.

- komolyan? ügyes vagy...

- ht, igen, három 1-est meg egy 2-est. De kijavítom.


Mindegy, én tuti elkapnám a gyerekem, ha ilyen trehány lenne.

2014. okt. 6. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Csak simán mond el nekik, hogy kaptál pár rossz jegyet. Nem ettől fog függni a bizonyítványod, pláne nem a jövőd...nincs ebben semmi szerintem. Mindenkinek van rossz napja, hogy nem tanul valamiért vagy tanul csak nem sikerül a dolgozat vagy felelés valami, ezért szerintem kár cirkuszt csinálni. Most az szerintem teljesen mindegy, hogy miért kaptad a jegyeket, nem tanultál ennyi ezen nem kell fennakadni. Ha úgy gondolod, hogy trehány vagy és tényleg semmit nem foglalkozol a tanulással, akkor ezen változtatni kell, viszont ha amúgy jó tanuló vagy és nem veszed félvállról, akkor ez nem a világ vége szerintem. Most nem azt mondom, hogy ne foglalkozz vele és végképp nem dicsérni akarlak, de van ilyen szerintem, az a lényeg, hogy mostantól készülj többet, tanulj és próbálj javítani. Nyilván tanártól függ, hogy ad-e lehetőséget a javításra, de ha nem év végéig még úgyis annyi jegyet szerzel, hogy simán meglehet a négyes-ötös. Próbálkozz önkéntes feleléssel, házi dolgozattal, kiselőadással vagy valami és akkor könnyebb.
2014. okt. 6. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Van akit rendszeresen megrúgdosott / bottal összeverte a pszichopata anyja, ha nem hozta az elvártat. A faterja meg egy töketlen papucs barom volt, aki soha nem védte meg.


A lecseszés 100% nevelési szándékú ( ;) ); így a helyedben nem paráznék rajta sokat. Vállalnám a felelősséget aztán leülnék tanulni.

2014. okt. 6. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Vigyünk bele egy kis humort. Mórickát megkérdezik milyen jegyeket kapott az iskolában? Móricka elmondta:menetelés szerint. Szerintem a tiéd is tökéletesen ráillik,és hivatkozhatsz arra,hogy év végére megtanulsz gyalogolni.
2014. okt. 8. 04:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!