Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy 12 éves srác vagyok és...

Egy 12 éves srác vagyok és utálom a nővérem barátját, szerintetek mit csináljak?

Figyelt kérdés
Tehát ez a fent említett személy szinte már a családunk tagja, és úgy érzem a nővérem már nem is foglalkozik velem miatta, és ezt már mondtam neki is erre ő azt mondta, hogy úgysem csinálunk semmit együtt pedig szerintem de, mit csináljak? a válaszokat előre is köszönöm !

2014. okt. 6. 14:57
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
KÖszönöm a válaszokat némelyik ne volt nagyon biztató! :(
2014. okt. 7. 17:34
 12/23 A kérdező kommentje:
Nem bírom már az átszűrődő undorító hangokat elegem van na mindegy kösz, ezt fogom tenni élni az életem és le se szarom őket! :)
2014. okt. 7. 18:48
 13/23 anonim ***** válasza:
Kedves Kérdező! A nővéred barátja miért lakik nálatok? Az anyukád nem küldi őt haza? Jobb ötletem nincs hirtelen,mint az,hogy tolakodj be a nővéredhez és együtt tanuljatok:mindenki a saját tananyagát. Szokjátok meg egymás közelségét és a csendes tevékenység közben kialakul a beszéd ahhoz,hogy a későbbiek folyamán egymással szóba álljatok.Nekem úgy tűnik valamiért szalad a nővéred a kommunikáció elől? Kérj segítséget a szüleidtől:: olyan programokra melyen a nővéreddel vagy a szűkebb család van együtt-esetleg színházi előadás? Az anyukádnak is látnia kell,hogy kamaszodsz és a nővéred jelentené a mintát számodra!!!!!!Légyszíves mutasd meg neki a válaszomat!!!! Mi volna a reggel amikor elváltok egymástól az elköszönésként használt szó az lenne:Szeretlek!!! Ne félj kimondani az érzéseidet!!
2014. okt. 8. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:
Az utolsónak! Nagyon bíztató választ adtál, köszönöm! Megfogadom tanácsod!
2014. okt. 8. 18:42
 15/23 anonim ***** válasza:
38%

@03:12


Ennél ostobább, és önző tanácsot nem is lehetett volna adni. Egy kamaszlány életében az egyik legfontosabb dolog a párkapcsolat, szinte minden ekörül forog, akár a tanulmányi eredményre is kihathat, ha valakinek az nincs rendben. Nem kell itt erőszakoskodni. A kérdező csak azért csinálja, mert neki még nincs barátnője, és nem tudja milyen érzés, amikor valaki szerelmes. Majd ő sem fogja szívesen venni, amikor lesz valakije, és a nővére állandóan rajta akar majd csüngeni. A lehető negnormálisabb tanács valóban az lenne, ha örülne a testvére boldogságának és összehaverkodna a sráccal.


A Kérdezőnek világosan megmondta a nővére, hogy mi a véleménye erről a helyzetről. Az, hogy te arra bíztatod a Kérdezőt, hogy a szeretet álarca alatt erőszakosjodjon, majd csak annak lesz az eredménye, hogy egy idő után már "idegesítő kisöccs" lesz belőle, tehát csak továbbront a helyzetén, és tényleg eltávolodnak. Látszik, hogy nem ismered a kamaszlányokat, és te adsz tanácsot...

2014. okt. 11. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
38%
Ja és még valami. Ismét ostobaságot mondtál, egy fiúnak ugyanis NE a nővére legyen a minta.
2014. okt. 11. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
40%

15



15/16-nak! Úgy látom fiatalabb lehetsz mint a kérdező és fogalmad nincs miről beszélgetünk! Ugye a szülő,szülő marad és a testvér is testvér az életünk végéig? Szerinted lehet olyan párkapcsolat amibe nem fér bele a szoros családtag???? Mit látsz a kamaszodó gyerekekről? Neked hány éved lehet még amíg eléred a kamaszkort??? Diplomás pedagógus végzettségem van és nagyon sokáig dolgoztam gyerekekkel!!!Azt gondolom a lehető leghamarabb tisztázni kellene a két testvér között mi lehet ami miatt kerülik egymást!!!Elmondanám neked azt,hogy a kamaszodó fiatalok a szülőkön kívül a környezetükből választanak "mintát"! Ebben a korban szinte minden ifjú dacol,ellentmond a szüleinek! Akiket a kamaszok választanak (jó pár évre)azok viselkedését,módszereit és nagyon sokszor azok tevékenységében osztoznak:::azaz a leírás jelentené a mintát,de ha te jobban érted hasonulásként akkor az legyen!!!Szerintem nem olyan nagy kérés a "12 éves sráctól" a testvére felé,hogy néha-néha törődjön vele!!!! Mára aki dolgozik az egész nap a munkával van elfoglalva és az is lehet,hogy a srác szülei is egész nap dolgoznak!!! Nos? Ki is lenne az önző????

2014. okt. 14. 04:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
15/17-nek! A minta bárki lehet a kamasz környezetéből!!!Szerintem olvassál,tanuljál még egy kicsit mielőtt válaszolnál!!!
2014. okt. 14. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
38%

04:41-es válaszoló!


Lássuk a gondolataidat pontról pontra:


"Úgy látom fiatalabb lehetsz mint a kérdező és fogalmad nincs miről beszélgetünk!"


Nem vagy fiatalabb, és gondolom te sem, mégsem úgy tűnik a kommentjeidből, hogy olyan nagy élettapasztaladod lenne, majd erről mindjárt, hogy miért gondolom ezt.


"Ugye a szülő,szülő marad és a testvér is testvér az életünk végéig?"


-->Így van, viszont ez nem jelenti azt, hogy a kapcsolat mindig ugyanabban a minősítésben halad az évek folyamán. Ahogy az ember nő, úgy változik a gondolkodása is, úgy önnállósodik. Mi is sokat játszottunk a hugommal, amikor gyerekek voltunk, de ez megszűnt akkor, amikor elkezdték más dolgok lekötni a figyelmünket. Érdekes, sosem verte ki egyikünk sem a hisztit, amikor a szerelmi ügyek kerültek előtérbe. Miért? Azért, mert volt magénéletünk. Neki voltak barátnői, akikkel el tudta ütni az időt, ugyanígy nekem is barátaim, sőt megvolt a magam érdeklődési köre és megvan most is, így amikor egyikünk randira ment, a másik soha nem érezte magát elhanyagolva, sőt, inkább időnként beszámoltunk egymásnak a randiról. A Kérdezővel az a baj, hogy nincs érdeklődési köre, és valószínű nincsenek olyan barátai sem, akikkel el tudná ütni az időt. Ezért nyomul a nővérére, aki ezt érzi, így nem akar vele foglalkozni, mert ez szimpla erőszakoskodás. De ha toleráns lenne a nővére barátjával, és összebarátkozna vele, akkor lehet, hogy ritkán még el is hívnánk magukkal pár helyre "az öcsköst", hogy ő se maradjon ki a jóból.


"Szerinted lehet olyan párkapcsolat amibe nem fér bele a szoros családtag???? "


--> A szoros családtagi kapcsolat nem jelenti azt, hogy örökké a másikon csüngünk akkor is, ha ő nem akarja, és erőszakoskodunk. Ez csak a tolarenciára képtelen emberek fejében van így. Valószínű, hogy ezek azok az emberek, akik képtelenk felfogni azt is, ha szakítanak velük, és tovább hajtanak a semmiért.


"Diplomás pedagógus végzettségem van és nagyon sokáig dolgoztam gyerekekkel!!!"


--> Nem látszik rajtad, hogy diplomás lennél, de ha mégis az vagy, az semmit sem jelent. A tudomány folyamatosan fejlődik, így nem kizárt, hogy amiből te diplomáztál, az elavult, és hasztalan hivatkozni rá. Mellesleg amit a pedagógusok mondanak az sok esetben eredménytelen. Manapság nagy irodalma van a gyermeknevelésnek, mégis az újabb generációk műveletlenebbek és romlottabbak, mint a korábbi. Hát, ez hogy lehetséges, hogyha annyi szakember van? Nem lehet, hogy változtatni kéne a módszeren? Annyira értelmetlen, amit időnként mondanak, mint a 90-es években a Dragon Ball betiltása volt.


"Azt gondolom a lehető leghamarabb tisztázni kellene a két testvér között mi lehet ami miatt kerülik egymást!!!"


--> Nos, kedves diplomás pedagógus, annyit illene tudnia, hogy a lányok érzelmi alapon gondolkodnak, és gyakran nem mondják ki, amit gondolnak, csak érzékeltetik. Különösen a fiatal lányokra igaz-ez, hiszen többségük még azt sem meri megmondani nyíltan, hogy valaki nem tetszik nekik, csak mindenféle kifogásoka hivatkoznak. Éppen ezért jelen esetben nem a verbális, hanem a non-verbális kommunikációra kell figyelni, ami teljesen nyilvánvaló annak, aki ért hozzá.


"Elmondanám neked azt,hogy a kamaszodó fiatalok a szülőkön kívül a környezetükből választanak "mintát"!"


-->Én pedig elmondanám Neked, hogy tévedsz. A gyermekeknél a szülői és a környezeti minta egészen kiskorban nyilvánul csak meg, ennek pedig az lehet az oka az, hogy nincs viszonyítási alapuk. A kamaszkorba belépve azonban a gyermekeknek bővül az ismeretük, így gyakran azzal szembesülnek, hogy egy celebhez képest "apu és anyu nem menő" - ezért van az, hogy óriási felelőssége van a hírességeknek, hiszen a gyermekek rendszerint róluk veszik a mintát. Egy futbalista vagy egy énekes nagyobb példakép tud lenni egy kamasz számára, már csak abból kifolyólag is, ha ő is azokban a dolgokban akar boldogulni, amiben a választott példakép. Nem mondom persze, hogy nem lehet egy tizenévesnek nem lehet példaképe a szülő, de 25 év alatt ezzel még egyszer sem találkoztam. Nekem sem ők voltak a példaképek, és arról sem tudok, hogy valaki a kortársaim közül a szüleire tekintett volna példaképnek. Mi sokkal inkább szerettünk az anime hősök bőrébe bújni, minthogy olyanok legyünk, mint a szüleink, legalábbis én így tapasztaltam. Arra pedig csak érintve térek ki, hogy káros hatásai is vannak annak, ha egy fiú számára a nővére a példakép, ha nem egészen olyan a gondolkodása.


"Ebben a korban szinte minden ifjú dacol,ellentmond a szüleinek!"


-->Szinte, de nem mindd, szóval ne általánosítsunk. Amúgy van különbség a dac és a jogos kérdések felvetése között. Vannak helyzetetk, amikor a szülőnek nincs igaza.


"Akiket a kamaszok választanak (jó pár évre)azok viselkedését,módszereit és nagyon sokszor azok tevékenységében osztoznak"


-->Pontosan, ezért lehetnek káros következményei is annak, ha valaki egy lányt választ mintául, különösen ha az illetőt az érzelmei vezetik és a tudatosságnak alig mutatja valamely jelét.


"!!!Szerintem nem olyan nagy kérés a "12 éves sráctól" a testvére felé,hogy néha-néha törődjön vele!!!! "


-->Evvel szerintem nincs is probléma, avval viszont már annál inkább, hogy a viselkedésével megoszlást is támaszthat a nővére és a barátja között. Az "utálom a nővérem pasiját" viselkedés, és a folytonos nyomulás csak "idegesítő kisöccsé teszi" az kérdezőt a nővére szemében. Ha a nővére nem akar vele foglalkozni, tiszteletben kell tartani. Vagy talán azt gondolod, hogy az erőszakkal sokmindent el lehet érni? Én azt mondom, ha a Kérdező váloztatna a hozzáállásán, és barátkozna a sráccal - őszintén - az a nővére szemében is szimpatukássá tenné. Mert hiszed vagy sem, egy kamaszlány számára a párkapcsolat fontosabb, mint a család, ha olyan erős érzelmi hatások érik.


"Mára aki dolgozik az egész nap a munkával van elfoglalva és az is lehet,hogy a srác szülei is egész nap dolgoznak!!!"


--> Ez csak egy feltételezés, nincs rá bizonyíték.


"A minta bárki lehet a kamasz környezetéből!!!Szerintem olvassál,tanuljál még egy kicsit mielőtt válaszolnál!!!"


-->Kedves diplomás pedagógus, ezt én inkább Neked javasolnám. Az iskola elvégézése után ugyanis úgy tűnik, hogy megmaradtál abban, amit akkor tanultál és nem vetted figyelembe a tudomány fejlődését és azt, amit a valóság tüköröz.

2014. okt. 14. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
19/19-nek! Ugye te lennél a kiskamasz nővére??? Ha igen,akkor nem érdemled meg a testvéred szeretetét!!!!!!Az írásod csupán kötözködés és az érzelmektől fűtött megnyilvánulásaid nélkülöz minden gondolkodást!!! Nem szabad érzelmi alapon lereagálni az eseményeket mert ilyenkor jön a mondás:"nem látja a fától az erdőt" és te teljesen eltévedtél benne!!
2014. okt. 17. 04:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!