Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyukám miért nem engedi,...

Anyukám miért nem engedi, hogy a barátomnál aludjak?

Figyelt kérdés

A barátommal 8 hónapja vagyunk együtt, nem sokszor tudunk találkozni egy héten de általában hétvégén egy napot együtt tudunk tölteni. Szeretnék már nála aludni mert akkor egyrészt nem kéne oda-vissza kocsikázni meg vágyom már arra, hogy együtt aludjak vele... meg jó lenne együtt ébredni és picit több időt tölteni együtt de anyukám nem engedi. Konkrét magyarázatot nem ad... "csak, mert, azért, mert én azt mondtam" és társai. Anyukám is párszor volt már náluk, ők is nálunk és ismerik is egymást. A barátom anyukája is örülne neki ha maradhatnék mert jól kijövök velük is. Az anyukája beszélt már anyukámmal még nyáron, hogy maradhatnék-e valamelyik hétvégén de anya akkor sem engedte és egyszerűen nem jövök rá, hogy mi lehet az oka. Normálisan élnek ők is és beszélgetni is tudtak a szüleink normálisan. Most jön az őszi szünet, megint meg fogom kérdezni tőle, bár sejtem, hogy nem fogja megengedni, viszont szilveszterkor tényleg nem akarok hazajönni reggel vagy amikorra vége lesz az estének. Egyikünk sem bulizós amúgy, van is köztünk pár év korkülönbség, érettebb és én is normális lány vagyok. Barátnőmmel enged szinte mindent, pedig ő 1 évvel fiatalabb nálam és komolytalanabb is.

Szerintetek mit tegyek, hogy megengedje, hogy ott aludjak? Örülnék a péntek estének vagy a szombatnak, de egyelőre az is elég lenne ha szünetekben engedne 1-2 napra, hiszen jó helyen lennék.

17/L


2014. okt. 3. 20:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
53%

Mert 17 éves, azaz kiskorú vagy.


Ha engem kérdezel, nekem szabadott ennyi idősen, a saját gyermekeimnek sem tilos, de ezen sajnos nincs mit magyarázni. Édesanyád szigorúbb típus, így véli jónak. A lehetőségeid kimerülnek abban, hogy lázadhatsz, és hátha jól összevesztek, vagy elfogadod a döntését még erre az egy évre.


Valószínűleg egyébként félt téged, azért.

2014. okt. 3. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
58%
Értelmes lánynak tűnsz, ha ezt így elmondod neki, szerintem lehet esélyed. Arra az egyre figyelj, hogy ne húzd fel magad rajta, semmi ilyesmi, nyugodt hangnemben mondd el neki mit érzel, mit gondolsz az egészről és kérd meg szépen. Egy próbát megérne szerintem. A lényeg hogy éreztesd hogy tudomásul veszed hogy ez az Ő döntése, Te csak elmondod mit szeretnél. Sok sikert, ha lesz lányom majd eszembe jut ez a kérdés remélem ;)
2014. okt. 3. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
87%
20:30 -as válaszadó, tudod mit mondanak, a f... nappal is áll :D
2014. okt. 3. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
48%

Csak úgy mellékesen, én 22 éves leszek, dolgozom is, és anyám meg apám most esett nekem hogy nem alhatok a bartátomnál! 2 éve vagyunk együtt.

Kicsit durva...

2014. okt. 3. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
33%
17 évesen azért már alhatnak (szoktak) együtt aludni a szerelmesek ha komoly dologról van szó, márpedig a 8 hónap az már ilyen korban bőven komolynak mondható. Próbáld meg úgy meggyőzni anyukádat, hogy ha bármit akarnátok egymással csinálni a pároddal, ahhoz nem kéne együtt aludnotok, mert bárhol bármikor megtehetitek. Szóval nem azért akarsz ott aludni, hanem mert... (és felsorolod az érveidet amiket nekünk leírtál).
2014. okt. 3. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
20%

Annyi ilyen kérdés volt már....

Mi nem tudjuk megmondani, hogy pontosan miért, maximum azt, hogy mi miért nem engednénk: mert 17 éves tinilány vagy, és ebben az életkorban még nem része az együttalvás (normál esetben a szexuális élet sem) a párkapcsolatoknak. Túl hamar akartok átesni mindenen, mi marad későbbre?

2014. okt. 3. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
77%

17 éves könyrögöm és 8 hónapja vannak együtt, nem 12 éves és van egy egy hetes " kapcsolata". 8 hónapot nem húz le ilyen fiatalon senki olyannal, akibe nem szerelmes.

Majdnem nagykorú már, az anyja meg valószínűleg azt hiszi, hogyszexelni csak éjszaka, a sötétben és ágyban lehet. Semmi értelme egy 17 évest tiltani egy komoly kapcsolattól.

Kérdező, le kéne anyukáddal ülnöd és elbeszélgetni minderről, mert úgy tánik, nem hajlandó elfogadni, hogy kezdesz felnőni és igényed van már a komolyabb párkapcsolatra.

2014. okt. 3. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Ismerős a helyzet.. Amikor ennyi idős voltam, nekem is volt egy barátnőm, akinek a szülei nem engedték az együtt alvást.. Az volt a vicc, hogy átmehettem hozzájuk, a szülei egész nap elmentek otthonról, a lány is jött hozzánk amikor tudták hogy a szüleim nyaralnak, de az alvást nagyon ellenezték.
2014. okt. 4. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
27%
17 évesnek én sem engedném. Örülj hogy aggódnak érted, hálásleszel később
2014. nov. 30. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
26%
Egyetértek a legtöbb előttem íróval. Kérdésedre válasz: Azért mert félt téged, ami teljesen jogos is a te korodban. Ugyan mit csinálna két ellenkező nemű ember egy ágyban, kinek ne fordulna meg a fejében...? Az akárhol csinálhatnátok kommentre válaszom az, hogy vannak igénytelen helyek ugye oda nem akarnál menni. Aztán van a villamos a lépcsőház, saját tapasztalataim szerint ez sem túl nyugis és méltó hely, max. az izgalom miatt. Szóval marad a régi jól bevállt páromnál alszom sztori. Ha az én lányom lennél én sem engednélek, tudsz még 1-2 évet várni, akkor meg le lehet ülni anyuddal ha olyan a kapcsolatotok és lehet beszélni a védekezésről, ha meg nem akkor meg tájékozódjatok erről és mondjuk marad a napközben. Szóval igen, nem maradsz le semmiről, egyébként szerezhetsz magadnak és másoknak egy-két kellemetlen pillanatot ha elsieted. Nem beszélve arról, hogy onnantól nincs visszaút, te pedig még nem vagy érett erre, de majd az leszel egyszer. Remélem tudtam segíteni!
2014. nov. 30. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!