Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Irigy vagyok a gazdagabb...

Irigy vagyok a gazdagabb családra?

Figyelt kérdés

A párom tehetősebb családból származik, a barátai is inkább ilyen körökből kerültek ki. Most, hogy különköltözött otthonról, és együtt élünk, nem megy túl jól anyagilag, mert mindent ő maga akar megteremteni, nem fogad el segítséget a szüleitől.

Nemrég meghívott minket vendégségbe egy barátja. Én nem ismerem őket annyira, csak tudom kb, hogy ki kicsoda, és mióta vannak jóban. Ilyeneket, hogy mivel foglalkoznak meg satöbbi nem tudok, és nem is illik kérdezni.

A csaj úgy néz ki, akár egy porcelánbaba, és mindenkivel kedves, közvetlen. Most lesz az esküvőjük, és megmutatta a ruháját. (Vera Wang alkotás, ha valaki ismeri) A felső rész kristályokból készült, fűző, és az alja tüll, 3 méter uszállyal. Hát, elképesztő.

Egyébként a hétköznapi cuccai is designer darabok, az alkalmi ruháktól kezdve egészen a strandcipőjéig.

A hajára is csak luxus hajápolókat használ, nem mertem kint hagyni a dm-es saját márkás natúr tusim a kád szélén, annyira nem illett a képbe.

Annyira szép ő is, meg a ruhái is, hogy felsőbbrendűnek érzem magamhoz képest, és nem merek vele beszélni se.


Most akkor irigylem?


2014. szept. 24. 17:01
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

Csak kisebbségi érzéseid vannak vele szemben, és te is vágysz rá hogy hasonló legyél.

Ez normális. Ha tényleg közvetlen a lány össze tudsz vele barátkozni és esetleg segíthet hogy te is porcelánbabának érezd magad. Ez sokszor nem is pénz kérdése, hanem technika és ráfordított idő.

A cuccait nem érdemes írígyelni. Lehet hogy ő olyan körökben mozog ahol csak ilyesmiket hordanak, ezért hogy megfeleljen azoknak az ismerőseinek olyat visel mint ők.

2014. szept. 24. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
0%
a szociális fejlödésed megragadt egy féltékeny kiskamasz szintjén... szomorú
2014. szept. 24. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

fiatalabb koromban én is vágytam a gazdagságra, designer dolgokra, arra, hogy bejárjam a világot. Többé kevésbé be is jött. Jártam sok helyen. Pl Nepálban, ami a világ egyik legszegényebb országa. napi 1 dollárból élnek meg az emberek. nincs víz, villany, ahová bevezették, ott is csak napi pár órában. a hegyekben meg még szegényebbek az emberek. Amióta láttam ezeket a gyerekeket , embereket abban a nyomorban élni, kicsit megváltozott az értékrendem.


vajon jobban szeretnek azok, akik fontosak számomra, ha designer ruháim vannak? kell ezer dolcsis telefon, hogy megmondjam valakinek, hogy szeretem?


Valójában összemérhetetlenül boldogabb voltam, amikor néhány, piszkos arcú serpa gyereknek osztottam szét egy csomag oreo kekszet.Aranyosak voltak, önfeledten játszottak, pedig én levegőt is alig kaptam a magasságtól. Na akkor irigyeltem kicsit a serpa kölyköket. Fogalmuk sincs, hogy a világ egyik legszebb helyén élnek, még ha oly zord is az...

2014. szept. 25. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!