Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Irigy vagyok a gazdagabb...

Irigy vagyok a gazdagabb családra?

Figyelt kérdés

A párom tehetősebb családból származik, a barátai is inkább ilyen körökből kerültek ki. Most, hogy különköltözött otthonról, és együtt élünk, nem megy túl jól anyagilag, mert mindent ő maga akar megteremteni, nem fogad el segítséget a szüleitől.

Nemrég meghívott minket vendégségbe egy barátja. Én nem ismerem őket annyira, csak tudom kb, hogy ki kicsoda, és mióta vannak jóban. Ilyeneket, hogy mivel foglalkoznak meg satöbbi nem tudok, és nem is illik kérdezni.

A csaj úgy néz ki, akár egy porcelánbaba, és mindenkivel kedves, közvetlen. Most lesz az esküvőjük, és megmutatta a ruháját. (Vera Wang alkotás, ha valaki ismeri) A felső rész kristályokból készült, fűző, és az alja tüll, 3 méter uszállyal. Hát, elképesztő.

Egyébként a hétköznapi cuccai is designer darabok, az alkalmi ruháktól kezdve egészen a strandcipőjéig.

A hajára is csak luxus hajápolókat használ, nem mertem kint hagyni a dm-es saját márkás natúr tusim a kád szélén, annyira nem illett a képbe.

Annyira szép ő is, meg a ruhái is, hogy felsőbbrendűnek érzem magamhoz képest, és nem merek vele beszélni se.


Most akkor irigylem?


2014. szept. 24. 17:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
96%

Már bocs, de mi az hogy nem illik megkérdezni mivel foglalkozik? Ez tök alap kérdés, hogy kinek mi a munkája...

Nem kell rájuk irigykedni amúgy, ez csak a saját kisebbrendűségi komplexusod miatt van.

2014. szept. 24. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

* külön költözött


A lány már szólt érte a páromnak, hogy mi bajom vele, hogy nem is szóltam hozzá, bántott e, vagy nem szimpatikus, holott nagyon is, csak túl tökéletes.

2014. szept. 24. 17:07
 3/13 anonim ***** válasza:
45%

Ez már kb a negyedik kérdésed erről a családról.

Igen, irigy vagy.

2014. szept. 24. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem az természetes érzés, hogy mindenki szeretne könnyebb, jobb, szebb körülmények között élni. Nevezd irigységnek, ha úgy akarod. Szerintem nem elítélendő.


A barátod miért nem fogadja el a szülei segítségét?

2014. szept. 24. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha nagyon rendes, aranyos a csaj, nem pedig az a nagyképű gazdag plázacica akkor nyugodtan beszélgess vele, ugyan olyan ember mint te :)
2014. szept. 24. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
A srác úgy tudom, programozó valami nagy cégnél. A lányról csak annyit hallottam, hogy az anyukája vállalkozó, cége van, a lány jelenleg nem dolgozik, de hogy miket dolgozott korábban, arról tippem sincs.
2014. szept. 24. 17:09
 7/13 A kérdező kommentje:

A párom apukája ajánlott segítséget, de a párom elutasította, mert hogy a szülei is önerőből teremtettek meg mindent, szeretne ő is olyan sikeres lenni.


Nem tudom, nagyképű e a lány, mert nem ismerem annyira. A párom szerint nem, inkább közvetlen.

2014. szept. 24. 17:11
 8/13 anonim ***** válasza:
94%

Neki gazdag a CSALADJA, neked meg nem. Attol meg o semmivel se tobb ember mint te, igaz nem is kevesebb.


Az szamit majd sikeressegnek, hogy o maga mit tesz hozza ahhoz ahol van, ahonnan indul.

Az hogy honnan indul, nem rajta mult, igy nem is az o sikere.

2014. szept. 24. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
90%
Igen, ez irigység. Teljesen normális emberi érzés, de hosszútávon csak magadnak ártasz vele. Egyébként is, minden éremnek két oldala van. Lehet, hogy zsírgazdag, de nem tudhatod, hogy a háttérben milyen gondokkal küzd. Hidd el, vannak fontosabb dolgok is annál, hogy ki hogy él.
2014. szept. 24. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Én nem lennék rá irigy, mert amikor tele voltam pénzzel akkor sem vettem volna meg egy méregdrága designer cuccot, szerintem felszínes hülyeség, most meg nem is tehetem meg, de nem is ez a lényeg. Egy Vera Wang ruha iszonyat drága, szóval nem is tudom, hogy itt Magyarországon hányan rendelnek tőle, szerintem senki, de mindegy, csak furcsa. Ha ennyire kőgazdagok a párod haverjai, akkor ő is az és nekem kicsit nehéz elhinni, hogy nem fogadja el anyuéktól a pénzt. Már miért ne fogadná el, ha annyi van nekik, mint máshol a szemét? Az meg roppant ciki lehet, hogy nem mersz vele beszélni. Miért? Azért, mert drágább rajta a ruha? Ezt ugye te se gondolod komolyan? Egyébként azt, hogy ez irigység-e csak te tudod eldönteni.
2014. szept. 24. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!