Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért néznek ránk furán,...

Miért néznek ránk furán, lenézően az emberek?

Figyelt kérdés
Nagyjábol leirom a történetet. A suliban összejöttünk, ekkor voltam én 15 éves. 1 év mulva kiderült hogy terhes vagyok (igen igen felelőtlenek voltunk) Amikor anyám megtudta, azt mondta vagy abortusz, vagy mennem kell otthonrol. Odaköltöztem a páromékhoz. Mire megszületett a lányunk, kivettünk egy albérletet. Rá 1,5 évre ugy gondoltuk, jo lenne egy kistestvér, 2 hónap mulva meg is fogant a második lányunk :) Akkor ugy gondoltuk, ha ő 3 évet betöltötte, akkor megyek énis dolgozni. Igenám, de a sors közbeszolt, ugyanis terhes lettem a fiunkal spirál mellett. Ő most 16 hónapos. Párommal a kapcsolatunk jó, bár vitáink vannak. Most költöztünk be a saját házunkba. Én most 23 éves vagyok, a párom lassan 27. Tehát a kérdés az lenne, hogy miértkapunk megvettő pillantásokat, miért fintorognak az emberek? Szégyenlem magam, de hadd tudjam már meg miért...miért kell szégyellnem magam? Tisztességesen nevelem a gyerekeket, járnak oviba a lányok, takaritok, főzök mosok. Mindent megcsinálok. Nem vagyunk milliomosok. Szülők egyik részröl sem segitenek anyagilag.
2014. szept. 21. 23:51
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
95%

Valószínűleg azért, mert a mai világban fura az, hogy még 18 sem vagy, de már 2 gyereked van. Kvázi nincs semmi sulid, semmi szaktudásod. Meg általában akkor tervez az ember gyereket, mikor már stabil lábakon áll, van lakás, munka, egy kis tartalék...


Akárhogy szépítjük, ez valahol felelőtlenségre vall, hogy 2-3 évenként potyogtatja valaki a gyerekeket.

2014. szept. 22. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
95%

Mi 25 évesek vagyunk, látástól vakulásig dolgozunk. Hitelre vettük most egy lakást. Megmondanád kérlek, hogy hogyan tudtatok házat venni úgy, hogy 4-eteket kellett pasidnak egy fizuból eltartania, mert te egy percet nem dolgoztál életedben?

Leszogezem, engem nem zavar, csak azért szeretném tudni, hogy mit dolgozik a pasid, mert akkor én is azt szeretném csinálni, ha 5 embert el lehet belőle tartani, meg még házat is venni és felujitani. :)

2014. szept. 22. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
76%
Van ismerősöm akik meg vettek falun egy lepukkant házat,és azt újították fel ők maguk törmelékekből,használt ablakból,de úgy hogy mester nem segített csak ők csináltak mindent,és mégis megoldották.Nekik rezsijük is alig van mert úgy alakították ki hogy fával tüzelnrk,fúrott kút van,szóval megoldható.
2014. szept. 22. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
96%

Azért néznek furán az emberek, mert itt vagy 23 évesen, 3 gyerekkel, 0 munkatapasztalattal. És hidd el, épp ezért nem fognak kapkodni utánad a munkáltatók. A középiskolát egyáltalán befejezted legalább?


Van egyáltalán valami B terved, hogy mi lesz ha a párod szakít/elveszíti a munkáját/megbetegszik/ne adja Isten, meghal? Hogyan fogod eltartani a 3 gyereked? Főleg ha a szülők sem segítenek? Mert szép és jó, hogy most a párod 7 éve felteszem mást sem csinál, csak dolgozik, hogy Nektek mindent megadjon (és ez nagyon becsülendő), de sajnos előfordulhat, hogy nem lesz mindig ott...


Nem lenézően néznek az emberek, és nem a gyűlölet süt a válaszokból sem, még csak nem is az irigység, hanem az értetlenség a felelőtlenségetek miatt.

2014. szept. 22. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, azt hiszem magyarázkódnom nem kell :) Minden jót!
2014. szept. 22. 09:19
 16/32 A kérdező kommentje:
Bocsánat, mégegy megjegyzés. Kedves 12es válaszoló. Mond, te tudsz számolni? Mert nem úgy néz ki. 18 éves se vagyok és van 2 gyerekem? Uristen.... A másodikat 20 évesen szültem!
2014. szept. 22. 09:21
 17/32 anonim ***** válasza:
37%
:) Én kérek elnézést hogy nem tudtam nyomon követni mikor hogy szültél, nem mintha a 20 jobb lenne.
2014. szept. 22. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
63%

Na és akkor én meg azt kérdezem, hogy ha az apa elhagyja/ beteg lesz / ne adj Isten meghal, akkor az embereknek mi köze hozzà , hogy vele mi lesz?


Anyum engem is 16 évesen szült, öcsémet se sokkal késõbb ,ma is boldogan élnek és mindent maguknak köszönhetnek, màs meg henceg a meghalt rokonai örökölt hàzàval / pénzével.

Én 24 évesen beköltöztem a férjem és én àltal felépìtett csalàdi hàzunkba hitel nélkül és bumm, akkor csak szimpla raktàri munkàsok voltunk pest mellett.

Az igényeket ,az adj Uram de azonnal felfogàst meg az önsajnàlatot kéne visszavenni na meg azt, hogy éni kell....sokak nem tudjàk mit jelent élni....


Mindenki foglalkozzon a sajàt kis életével és az ha tiszta akkor lehet a màsikra megvetõen nézni.

Mitõl különb egy 30 éves anya aki lehet a külvilàgban szép és jò otthon meg boszorkàny, meg lusta disznò? Mert rengeteg ilyen is van àm.....

El vagytok ti varàzsolva, némely ilyen àltalatok " gyereknek" hìvott lànynak több esze van , mint 5

" felnõttnek" együttvéve.

2014. szept. 22. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
89%

Persze, lehet beszélni arról hogy mindenki a magáét nézze, jogos is.


De az emberek mindig furán néznek arra ami nem megszokott, és rossz tapasztalatokat kötnek hozzá. Egyszerűen a mai világban szokatlan dolog ha valakinek 20-on pár évesen 3 gyereke van, meg gyereket szül úgy, hogy még ő maga is gyerek.


És ezzel nem a kérdezőt szólom le, csak válaszolok a kérdésre. Magam is azt tapasztalom, hogy akinek "becsúszott" egy gyerek fiatalon, annak vagy fel kellett adnia az életét, vagy a családját szarja le...és ugye tapasztalatok alapján ítél az ember.

2014. szept. 22. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
89%

Az nem gyűlölködés, hogy érdekesnek tartom, hogy 3 gyerek és a te főállású anyaságod mellett, szülői segítség nélkül sikerült vennetek egy házat, még ha felújítandó is.


Nem tudom ebben, hogy a gyűlölet, de azért majd jó lenne ha esetleg erre kanyarodsz megmutatnád, mert én nem fedeztem fel.

2014. szept. 22. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!