Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok, megtehetem ezt?

Mit gondoltok, megtehetem ezt?

Figyelt kérdés

Délután jön hétvégére a párom ovis gyereke. Jól kijövünk egymással, de újabban bőségesen van probléma a gyerek viselkedésével. Én pedig a sok meló meg családi gondok miatt feszültebb vagyok, mint máskor.

És egyszerűen nekem most nincs kedvem egy neveletlen óvodással küzdeni, meg jópofizni, meg pakolni utána.

Ezért arra gondoltam, hogy fogom magam, beülök a kedv3enc könyvemmel a sarokba, és egész hétvégén ki se mozdulok onnan. Nem teszek keresztbe egyetlen szalmaszálat se, nem én fogom megfürdetni, nem csinálok reggelit, majd esznek hideget, nem rohanok oda segíteni, ha megint ordítva hisztériázik a gyerek, és ezen a hétvégén nem leszek hajlandó vigyázni rá egy percig sem.

Szerintetek ez bunkóság lenne a részemről? Kell nekem foglalkozni a párom gyerekével? Kezdek besokallni és úgy érzem, ez nem az én gondom és nem az én feladatom.



2014. szept. 19. 09:12
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:

#14 vagyok, én is normális választ írtam, meg sokan mások is - mégis durván lepontozták ezeket is.

Sajnos ilyen jellegű kérdéseknél tényleg többségben hormonzavaros, sérült lelkű emberek pontoznak.

2014. szept. 19. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
11%

Igen, ez, ahogy így leírtad, oltári bunkóság lenne a férjeddel szemben is.

Őt ugyanis csomagban kaptad, kivéve ha már együtt voltatok, és akkor csalt meg. Hozzá tartozik a gyereke is, akármennyire neveletlen.

Előadhatod, hogy te nem akarsz foglalkozni vele egyáltalán, amíg a hétvégén itt van, de én a férjed helyében nagyon furcsán néznék rád, és végül átértékelném a kapcsolatunkat is.

2014. szept. 19. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 A kérdező kommentje:
Nem azért vagyok vele, hogy a gyerekének anyja helyett anyja legyek. És ha ő azért van velem, hogy ne egyedül kelljen gondoskodnia a gyerekéről, akkor nekem kell a kapcsolatunkat átértékelnem.
2014. szept. 19. 10:39
 24/29 anonim ***** válasza:
89%
Abszolút nem értem a hozzáállást, hogy a "gyerek a csomag része". Ez szerintem így igaz. Viszont a gyereknek van egy apja és egy anyja, és azért tölt időt az apjával, hogy vele legyen, ne pedig lepasszolva az aktuális barátnőnek/felségnek. Ha a férfi nem hajlandó foglalkozni a gyerekkel, akkor mire is van a láthatás? Nem csak az tartozik hozzá, hogy legózik vele egy órát. Az új párnak szerintem kutya kötelessége elfogadni, hogy van egy gyerek, aki elsődleges a férfi szemében, de azon túl nincsenek kötelező feladatai. Nem ő a másik szülő, hogy nevelnie keljen. A láthatás során az új pár SEGÍTHET a gyerek körüli dolgokban, de nem az ő elsődleges feladata. Azt is megtehetné, hogy azokon a hétvégéken elutazik a családhoz, hogy az apa és a gyerek tényleg minőségi időt tölthessen együtt. Persze valamiért a férfiakban nem tudatosul a dolog, teljesen természetesnek veszik, hogy a nő kötelessége átvenni az anya szerepét, ő pedig maradhat abban az apa-szerepben, amit válás előtt megszokott. Ez nem így van, válás után a szerepek átalakulnak, az anyának pótolnia kell az apát is a hétköznapokon, az apának pedig helyettesíteni az anyát is, amikor nála van a gyerek.
2014. szept. 19. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
80%

Az nem bunkóság, ha egy hétvégén túl fáradt és feszült vagy ahhoz, hogy gyerekezz. A vérszerinti anyákkal vagy apákkal is megesik. Mindenkinek lehetnek rosszabb napjai, akkor is, ha elkötelezte magát valami mellett, vagy felelősséget vállalt valamiért. Szerintem ezt egy normális párkapcsolatban meg lehet beszélni.

Ahogy előadod, az viszont már bántó lehet a párod számára. Azzal érvelnél, hogy nem a te dolgod az ő gyereke? Igen, persze. Különálló emberek vagytok. Mindkettőtöknek megvan a maga családja, a maga munkahelye, a maga gondja baja. De vajon ha a párod mondjuk elveszíti a munkahelyét, nem támogatod és segíted abban, hogy új munkahelyet találjon? Pusztán mert nem a te dolgod? Vagy ha a szülei valamelyike ápolásra szorul, nem állsz mellette, és nem segítesz be, csak mert az sem a te dolgod? Egy pár vagytok, szövetségesek, társak. Egészséges elvárás egy párkapcsolatban, hogy a felek résztvegyenek egymás ügyes-bajos dolgaiban. Ha rosszul esik a párodtól, hogy ő ezt természetesnek veszi, akkor a hiba a te készülékedben van.

Persze ha a párod aránytalanul minden feladatot rád testálna, az megint nagyon nincs rendben. Az a legjobb, ha partnerek tudtok lenni minden felmerült helyzetben (legyen az a párod gyereke, vagy a te kimerültséged).

2014. szept. 19. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
80%

Minden egyes hétvégén ott van a gyerek? Neveletlen? Az anyja ellened neveli?


Szerintem mondd el a párodnak, mi a problémád. Szó nélkül ne bújj a sarokba, mert lehet, hogy az apuka azt hiszi, hogy te szívesen vagy az ovissal és nem is sejti, hogy ez neked fárasztó! A kicsi szeret téged? Ha egyébként jóban vagytok, nem értené, mitől lettél hirtelen ilyen ellenséges és rosszul esne neki.

Kérd meg apukát, hogy vigye el valahová a gyereket hétvégén. Pl. kirándulni, játszóházba, állatsimogatóba stb.

2014. szept. 19. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
59%
Az természetes, hogy egy idegen nőt egy óvodás nem tud úgy szeretni, mint az anyját, sőt, féltékeny rá, tudat alatt azt szeretné, ha nem ez az idegen nő lenne ott az apja mellett, hanem az anyja, és ezt nem tudja feldolgozni. Azért viselkedik elviselhetetlenül. Ezt csak türelemmel lehet "kinevelni" belőle, úgy, hogy te ezt szinte észre sem veszed, és nem csinálsz nagy dolgot a hisztizéseiből. Elég akkor kivonulni a szobából, és átadni a terepet a párodnak, ha kitör valami balhé, de a párodnak is türelemmel kell a gyerekkel foglalkozni, mert lelki sérült szegény - a szó szoros értelmében!!
2014. szept. 20. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
0%
Szegeny gyerek,ne mond nekem h nem artatlan egy akora gyerek,o nem tehet semmirol.az anyanak se lehet konyu ilyen helyre kell elengedje
2014. szept. 27. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
0%
Koszonom a lepontozast.megindokolnad akor mit vetet neked az a gyerek?akor hagyd ot,azt hiszed nem latja a pasi,ha nem erolteted kicsit magad neked nem fog csinalni,vagy ugy jarsz mint az ex,hisztizik egy csaj a te gyerekednek is,ha a pasid elhagy.hogy esne?
2014. szept. 27. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!