Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok, megtehetem ezt?

Mit gondoltok, megtehetem ezt?

Figyelt kérdés

Délután jön hétvégére a párom ovis gyereke. Jól kijövünk egymással, de újabban bőségesen van probléma a gyerek viselkedésével. Én pedig a sok meló meg családi gondok miatt feszültebb vagyok, mint máskor.

És egyszerűen nekem most nincs kedvem egy neveletlen óvodással küzdeni, meg jópofizni, meg pakolni utána.

Ezért arra gondoltam, hogy fogom magam, beülök a kedv3enc könyvemmel a sarokba, és egész hétvégén ki se mozdulok onnan. Nem teszek keresztbe egyetlen szalmaszálat se, nem én fogom megfürdetni, nem csinálok reggelit, majd esznek hideget, nem rohanok oda segíteni, ha megint ordítva hisztériázik a gyerek, és ezen a hétvégén nem leszek hajlandó vigyázni rá egy percig sem.

Szerintetek ez bunkóság lenne a részemről? Kell nekem foglalkozni a párom gyerekével? Kezdek besokallni és úgy érzem, ez nem az én gondom és nem az én feladatom.



2014. szept. 19. 09:12
1 2 3
 11/29 A kérdező kommentje:
Ahogy írtam, eddig nem volt gond. Az "eddig" azt jelenti, hogy az elmúlt 2 évben. De mostanra már nagyon tele a hócipőm, és én most nem akarom ezt. Nincs kedvem küzdeni a gyerekkel. Nem vagyok se az anyja, se az apja, ezen az egy hétvégén végre pihenni szeretnék, nem pedig a gyerek körül ugrálni.
2014. szept. 19. 09:26
 12/29 anonim ***** válasza:
8%
Hogy érted, hogy "jól kijöttök egymással"?
2014. szept. 19. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
81%

Túl sok itt az álszent anyuka, azt hiszem...

Senkinek nincs néha olyan érzése, hogy menekülne a saját gyereke elől, legalább egy napra? Válaszoljatok magatokban. Most pedig újra, de őszintén. Most meg még őszintébben. Na látjátok. Nem kell tűzbe lökni a kérdezőt...


Kedves Kérdező,

Igen, megteheted. A párod készítsen neki reggelit, lássa el ő. Egy hétvége neked is jár.

2014. szept. 19. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
82%

Így, ahogy leírod, ez bizony egetverő bunkóság.

VISZONT ha most rögtön felhívod a párod, és elmondod neki, hogy kivagy, most egy kicsit szerényebben szeretnél foglalkozni a gyerekével, és elmondod, hogy mit vagy hajlandó megtenni - úgy már rendben van a dolog.


Ne ott szembesüljön a kész helyzettel.

Persze még jobb lett volna, ha lenne legyalább 1 napja dönteni.

2014. szept. 19. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
87%

13-as voltam:

Még annyit hozzátennék, hogy ha apuka anno képes volt gyermeket nemzeni, akkor nő nélkül is el kell boldogulnia vele egyetlen egy hétvégén! Egy életért vállalt felelősséget... ezt nem kell magyarázni.


Ha a feleségem pihenést kér, és én megtehetem, hogy gondoskodom a gyerekről 2 napig, míg ő pihen, és tudom, hogy ráfér a pihenés, akkor megteszem. Nem kirúgom. Nem csalom meg.

Túl sok "gyesbeteg" anya gondolkozik a hormonoktól elvakultan. Szerintetek minden férfi egy ilyen miatt másik nőhöz rohan? Szerintetek egy ilyen eset miatt már rendszerességről kell beszélni?

Néha gondolkozzatok már, pls...

2014. szept. 19. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
63%

13, 15:

Ha elolvasod, akkor láthatod, hogy a legtöbben azt írták, hogy az érthető, hogy pihenni szeretne, de nem az a megoldás, hogy tüntetőleg bevonul a sarokba, hanem megbeszéli a párjával, hogy most ő lássa el a gyereket, mert pihenésre van szüksége.

2014. szept. 19. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 A kérdező kommentje:

"megbeszéli a párjával, hogy most ő lássa el a gyereket, mert pihenésre van szüksége"


Ez is rosszul esik a páromtól, hogy nekem erre külön fel kell hívnom a figyelmét. Mert ő természetesnek veszi, hogy idehozza a gyerekét, ő elugrik a boltba laza másfél órára, és addig én majd vigyázok rá. Szerintem viszont egyáltalán nem természetes, és már nagyon elegem van.

2014. szept. 19. 09:44
 18/29 anonim ***** válasza:
7%

Hány éves vagy 15? Szerintem alapvető egy párkapcsolatban a kommunikáció, úgy hogy nem sértődik meg egyik-másik, mint egy óvodás. Sógoromék dettó ilyenek, semmit nem tudnak megbeszélni anélkül, hogy ne ugatás legyen a vége, olyan megoldásokról, ami mindkettőnek megfelel már ne is beszéljek.

És az elvonulás igenis bunkó dolog, még kamaszkorban sem elfogadható felnőtt nőtől meg egyszerűen nevetséges. Te nemhogy gyerekre, még egy párkapcsolatra sem vagy felkészülve agyilag...

2014. szept. 19. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
50%

"Ha elolvasod, akkor láthatod, hogy a legtöbben azt írták, hogy az érthető, hogy pihenni szeretne, de"


Igen, elolvasom. De ott egy DE!

Pihenni szeretne. Pihenjen. Nem fog meghalni a gyerek azért, mert ő pihen és nem foglalkozik vele. A ffi sem fog megőszülni abban, hogy egyszer egyedül látja el a saját gyermekét...

Nem kell a De. Nem kell az, hogy jaj, csak ezt csináld meg, meg légyszi még azt is, és utána pihenj.

2014. szept. 19. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
42%

19: Nem írt ilyet se senki, hogy jaj ezt csináld meg légyszi :D Élénk a fantáziád.

Az teljesen normális, ha közli, hogy bocsi de a hétvégén te foglalkozz a gyerekkel, mert én pihenni szeretnék. És ez nem könyörgés, vagy ilyesmi. Az viszont nem normális, ha szó nélkül bevonul a sarokba.

Na mindegy, lehet, hogy csak nekem alapvető, hogy beszélünk, beszélgetünk mindig mindenről?

2014. szept. 19. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!