Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok, megtehetem ezt?

Mit gondoltok, megtehetem ezt?

Figyelt kérdés

Délután jön hétvégére a párom ovis gyereke. Jól kijövünk egymással, de újabban bőségesen van probléma a gyerek viselkedésével. Én pedig a sok meló meg családi gondok miatt feszültebb vagyok, mint máskor.

És egyszerűen nekem most nincs kedvem egy neveletlen óvodással küzdeni, meg jópofizni, meg pakolni utána.

Ezért arra gondoltam, hogy fogom magam, beülök a kedv3enc könyvemmel a sarokba, és egész hétvégén ki se mozdulok onnan. Nem teszek keresztbe egyetlen szalmaszálat se, nem én fogom megfürdetni, nem csinálok reggelit, majd esznek hideget, nem rohanok oda segíteni, ha megint ordítva hisztériázik a gyerek, és ezen a hétvégén nem leszek hajlandó vigyázni rá egy percig sem.

Szerintetek ez bunkóság lenne a részemről? Kell nekem foglalkozni a párom gyerekével? Kezdek besokallni és úgy érzem, ez nem az én gondom és nem az én feladatom.



2014. szept. 19. 09:12
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
62%
Hát igy valóban bunkó,bekucorogni a sarokba 2fél napra.Talán beszéld meg a pároddal neked ez nem megy.Néma gyereknek az anyja sem érti a szavát.Abban igazad van,nem a te dolgod ellátni a gyereket.Arra ott az apja,vigyázzon rá ő.De főzni igazán nem esne le a gyürü az ujjadról.De ha ilyen látványosan kivonod magad,az olaj lesz a tűzre.
2014. szept. 19. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
49%
Ha egy olyan ember mellé mentél, akiről tudtad, hogy már van gyereke, akkor eléggé bunkó lenne ez a viselkedés.
2014. szept. 19. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
75%

Mivel a pároddal egy gyerek is járt, így igen, kell foglalkoznod vele, hiszen a párodhoz tartozik.

A pároddal szemben is bunkóság lenne, ha semmibe vennéd őket.

Kérd meg a párodat, hogy többet segítsen a fürdetésben, reggeli készítésben, stb. Te meg majd inkább a kellemesebb "feladatokból" veszed ki a részed, mint pl. a játék.

Esetleg elmehetnek együtt valami programra, amíg te otthon pihenhetsz.

2014. szept. 19. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 Youknowwho ***** válasza:
21%
A "párod" kell de a gyereke nem érdekel mi? Aztán még elvárásaid vannak? Ha én lennék a "párod" helyében megmondanám ha én kellek elfogadod a gyerekem is vagy én se kelljek! Szánalmas hozzáállás
2014. szept. 19. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
57%

Szerintem nem teheted meg. Családi csomagot kaptál, nem csak egy férfit. Vagy kell így, vagy válassz másik társat.

Majd a saját gyerekedet sem teheted a polcra dísznek, ha ne érsz rá, nincs kedved, türelmed foglalkozni vele.

Gyanítom, ha ezt megteszed, a párod fog másik társ után nézni. Javaslom, vegyél részt a hétvégi dolgokban.

2014. szept. 19. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 A kérdező kommentje:

Főzni persze hogy főzök. De szív alakúra vágott palacsintát meg gofrit fix hogy nem csinálok, pláne úgy, hogy reggel 8-ra az asztalon legyen. Mert a gyerek ezt követeli (!), mást nem eszik meg, és neki aztán reggel 8kor muszáj reggeliznie. Persze eszik belőle 5 falatot és kész.

Nrekem most semmi kedvem ehhez a szokásos tortúrához, fáradt vagyok és azt hiszem, most jutottam el a türelmem végső határáig.

2014. szept. 19. 09:20
 7/29 A kérdező kommentje:
A sajátomat nem. De ő nem a sajátom. Egész eddig folyamatosan körülötte ugráltam, és most az egyszer rohadtul nincs hozzá kedvem. Miért az én feladatom? A gyerek az apjához jön, nem hozzám.
2014. szept. 19. 09:21
 8/29 A kérdező kommentje:

"Te meg majd inkább a kellemesebb "feladatokból" veszed ki a részed, mint pl. a játék."


Hát nekem nem kellemes játék címszó alatt a fö9ldön kúszni-mászni egy óvodással. Nem akarok játszani vele, játsszon vele az apja.

2014. szept. 19. 09:23
 9/29 anonim ***** válasza:
77%

6: Ez érthető is. Ezeket a párod készítse el, ha szerinte feltétlenül engedni kell mindenben a gyerek akaratának.

De ezt a pároddal kell megbeszélned. Szerintem sokkal jobb, hogy ha elmondod neki, hogy mit szeretnél, mint hogy szó nélkül bevonulsz a sarokba.

2014. szept. 19. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
54%
8: Ha így állsz hozzá, akkor nem sok jövője van a kapcsolatotoknak. A párodnak van gyereke, ezt el kell fogadni. Ha nem szereted, nem szeretsz vele lenni, akkor az elfogadás sem fog menni.
2014. szept. 19. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!