Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek jol mondta az...

Szerintetek jol mondta az okmanyirodan a holgy?

Figyelt kérdés
Lenyeg a lenyeg, hogy tartozkodasi helyet jelentettem be. Kerdezte van-e gyermekem. Mondtam, hogy terhes vagyok. Akkor felhivta a figyelmem, hogy ha megszuletik muszaj neki lakcim es ez nem terhet el az anyaetol. Es ami a lenyeg, hogy az apa alairasa is kell ha nem vagyunk hazasok. Na mar most engem a parom elhagyott. Kulfoldon van, nem tudom hol, nem kommunikal velem. A holgy szerint ez ultra gaz, mert akkor nem fogom tudni elintezni a gyerek hivatalos dolgait. Na de kerdem en...........;nincs erre valami megoldas? Nem hiszem, hogy en lennek az elso no aki egyedul maradt a gyerekevel. Hol tudnek ennek a dolognak utana kerdezni? Az ugyintezo nonek fogalma nem volt...........

2014. szept. 11. 14:17
1 2 3
 21/23 zabmester ***** válasza:
100%
Én is egyedülállóként szültem, semmi ilyesmihez nem kellett az apa aláírása (ő is külföldre távozott).
2014. szept. 11. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 A kérdező kommentje:
Ertem! Azert utana kerdezek majd hivatalosan is, de nekem ugy tunik, hogy azoknak lehet igaza akik azt irtak, hogy nem kell. Az osszes valaszolo kozul egyetlen ember irta azt, hogy kell............a tobbi, raadasul hasonlo cipoben jaro no meg azt, hogy nem volt gond az apa nelkul sem! Hat, nekem a tobbseg szava valahogy hihetobb, foleg olyanoke akik mar vegig mentek ezen! Mindenkinek koszonom a segitseget! Minden jot nektek!!!
2014. szept. 12. 11:25
 23/23 zabmester ***** válasza:
100%

Egyébként, ha jól emlékszem, a babák első lakcímkártyáját automatikusan kiállítják az anyáéval egyező címre, ehhez nemhogy az apjáé, de még az én aláírásom sem kellett (vagy ha igen, akkor még nagyon a szülés hatása alatt állhattam, amikor aláírtam, mert nem emlékszem rá egyáltalán), de az tény, hogy esélyem sem lett volna az apával bármit aláíratni, mégis minden gond nélkül lett lakcímkártyája a gyereknek, egy percig sem volt kérdéses, hogy kap-e vagy sem. Szóval az okmányirodás hölgy egyszerűen mondott valami irgalmatlan nagy szamárságot, de valószínűleg halvány gőze nincs róla, hogy mit beszél.

Amúgy a fiammal már többször is költöztünk, igaz, lakcím nem változott, de a tartózkodási hely már sokszor (albérletben lakunk), és ezt is mindig, minden esetben egyedül intéztem, sosem kértek hozzá apai beleegyezést, de még csak gyermekelhelyezési papírt sem.

2014. szept. 12. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!