Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ilyen esetben tényleg nem jár...

Ilyen esetben tényleg nem jár gyerektartás? Van értelme perre vinni a dolgot?

Figyelt kérdés

A gyerekem apja nős. Az ügyvédje szerint nem kell gyerektartást fizetnie, mert azzal a meglévő gyerekei megélhetését veszélyeztetné, és a bíróság a családban élő gyerekeket védi. Ez igaz?


Emellett a férfi anyagilag támogatott engem, ez felhozható ellenem?


2014. szept. 1. 10:46
1 2 3 4 5
 21/45 anonim ***** válasza:
100%

Mivel van apasági, azt javaslom, indíts gyermekelhelyezési pert rögtön, mert ilyenkor közös a gyerekfelügyelet.

Nem jó az, ha megromlik a viszony, és ő bármikor oda vihetné, ahová csak akarja...

Amúgy gyerektartás meg jár. Gondolj bele. Ha egy férfi elválik, fizet gyerektartást. És ha újranősül, új gyerekei születnek, akkor megvonják a GYT-t a régitől, mondván, veszélyezteti az új gyerek megélhetését?

A tiétek ugyanez a szitu, csak pepitában...

2014. szept. 1. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/45 anonim ***** válasza:
Jaj, jaj, jaj, nem az apa ügyvédjére kell hallgatni, hiszen őt az apa fizeti, az ő ügyvédje, az ő érdekeit védi !!! Most csak Téged, mint buta libát megpróbál félrevezetni. Persze, hogy kellene fizetnie. És nem is fog fizetni, csak , ha bíróság mondja ki a verdiktet. Ha érzel magadban annyi erőt és képességet, akkor vidd magad bíróságra az ügyet, ellenkező esetben kénytelen leszel saját ügyvédet megbízni a dologgal, ami bizony pénzbe kerül. És ne egyezz bele abba az összegbe, amiben megállapodtatok, mert a leírtak ismeretében félő, hogy ott is "engedékeny" voltál. A feleség meg mindenképpen meg fogja tudni. Ez már ne legyen a te dolgod.
2014. szept. 1. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/45 anonim ***** válasza:
Ezt az ügyvéd mondta neked, vagy a pasas mondta, hogy ezt mondta az ügyvédje? Gondolom a második. Ha az ügyvéd mondta, akár őt is le lehet perelni félrevezetés miatt. Nyugdj meg, ez baromság. Ha ő az apa, fizetni fog, ha 6 másik gyereke van, akkoris (csak kevesebbet).
2014. szept. 1. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/45 anonim ***** válasza:
100%

Ilyet ügyvéd nem mondhat, mindegy, ki fizeti.

Szerintem csúnyán átvertek kérdező! Hogy kerültél kapcsolatba ezzel a koklerrel?

A gyereknek jár a gyerektartás.

Van egy olyan sanda gyanúm, hogy ez egy kis színjáték volt, hogy az asszonyka meg ne tudja, hogy van egy gyereke tőled.

Amit tehetsz: felhívod és kijelented:

A.: vagy fizet

B.: a bíróság által vonni fogják.

2014. szept. 1. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/45 anonim ***** válasza:
54%
Én meg a 21-el szembe azt mondom,hagyjad csak vigye oda majd a gyereket ahová akarja meg amikor.Ne bíróság döntse el,mikor van szüksége a gyereknek az apjára.Ilyennel ne kekeckedj,a gyerek érdeke ismerje az apját is legyenek közös élményeik,szeressék szükségük legyen egymásra!Ti ha veszekedtek tegyétek,bár a békés megoldás eredményesebb.De a gyerek nem haragszik az apjára.Ha kekeckedsz az is beint,max fizet de ettől a kicsi nem fogja tudni mi az apa.Akkor mi a jobb?te is nyugodtabban hajtod le a fejed ha nem kell gyomorgörccsel feküdnöd és kelned.
2014. szept. 1. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/45 anonim ***** válasza:
100%

Ezt a szöveget az ügyvéd személyesen neked mondta? Nem hiszem, hiszen ez hazugság és ilyet ügyvéd nem mer megcsinálni. Gondolom a pasas adta be neked ezt a szöveget te meg jól elhitted. Ne legyél már balf...sz.

1.Nem hiszel el baromságokat.

2.Beballagsz a bíróságra és gyermektartási kérelmet adsz be. (Nem apukával egyezkedsz, mert akkor életed végéig várhatod a semmit)

3. Nem foglalkozol azzal, hogy az ő felesége tudomást szerez-e a dologról vagy sem, egyedül azzal foglalkozol, hogy a gyerekednek jár az a pénz.

4. jogilag nem hozható fel ellened, hogy támogatott, mert úgysem tudja bizonyítani, erkölcsileg meg felhozható ellened és lehet, hogy a feleség ,,meg is köszöni" majd neked.

5. Azért nem volt szép dolog tőled sem belaratyizni más családjába, mert most miattad lesz két gyereknek kevesebb, és egy feleség életét is sikerül felzaklatnod.

2014. szept. 1. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/45 A kérdező kommentje:

Nem az ügyvéd mondta személyesen, hanem az apa tolmácsolta.


Tudom, hogy nem volt fair, de sajnos így alakult. A babát el akartam vetetni, de amikor ott voltam a kórházban, nem tudtam megtenni.

2014. szept. 1. 13:30
 28/45 anonim ***** válasza:

Mindegy most már, a baba itt van és ami jár neki az jár. Függetlenül a a ti tetteitektől.

Ez a pasi az orrodnál fogva vezetett (miért van olyan érzésem, hogy még azt is megígérte, hogy majd elválik?), most már állj a sarkadra és menj a bíróságra. JÁR A GYEREKNEK A GYEREKTARTÁS.

Ja, és ne dőlj be olyanoknak ha majd megfenyeget, hogy elveszi a gyereked. Ilyenkor még ezzel szoktak előállni, de csak a szájuk nagy.

2014. szept. 1. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/45 anonim ***** válasza:
100%

Van egy jó hírem. Megpróbált átverni, de a kérdésedből kiderült, hogy legalább kételkedtél. Helyes.

A bíróság nem tesz különbséget a gyerekek közt, mindegy hogy házasságban, élettársi, vagy szeretői kapcsolatban születtek.

Bocs a megfogalmazásért, de ha egy prostituáltat csinál fel, akkor is kell fizetni.

Ne hagyd magad megvezetni!

2014. szept. 1. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/45 anonim ***** válasza:
16%

Na ezert nem kell nos pasikkal szexualis kapcsoltba lepni \.

szerintem siman megunt teged es a kolkety is.

helyedben kuldenek egy szep emailt a baba kepevel a felesegnek.

A mi csaladunkban volt mar ra pelda utana fizetett az illeto mint annak rendje.

2014. szept. 1. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!