Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Soha nem fog megváltozni a...

Soha nem fog megváltozni a párom, ugye?

Figyelt kérdés

4 éve vagyunk együtt, van egy kislányunk. Párom kapott egy lakást az apukájától, de azóta folyton ezt hajtja, hogy ez az ő lakása, ez az övé benne...

Amikor kicsit összekapunk, folyton azt kapom, hogy ha nem tetszik, akkor mehetek haza szüleimhez.

A pénzen is csak veszekszik éa ha nem tetszik neki valami, akkor megy a szüleimnek "árulkodni".

Ő már mindig ilyen lesz?


2014. aug. 31. 10:45
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Menj vissza dolgozni!Kislányt add be a bölcsibe/oviba.
2014. aug. 31. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Nincs olyan szerelmi kapcsolat, ahol az anyagiak ennyire előtérbe kerülhetnek. A kölcsönös önzetlenség az alapja minden szeretetre épülő kapcsolatnak. Mindketten részt vállaltok a közös életetekben (akár otthon gyereket nevelve), arról pedig egyikőtök sem tehet, hogy az egyik munkát megfizetik, a másikat nem annyira. A ház kérdésnek csak válás során, vagyonmegosztáskor szabadna felmerülni. A párod nem képes önzetlen szeretetre, mi több, a helyzetével visszaélve rád akarja kényszeríteni a nézeteit. Természetesen nem arra gondolok, hogy felelőtlenül szórhatnád a közös kasszát, de nem hiszem, hogy a ti esetetekben erről lenne szó. Gyerekek szoktak így viselkedni, mikor kistestvérük születik, de ők még mindig minden figyelmet/ajándékot maguknak akarnak.. A párod szerintem visszasírja a régi életét, amikor még csak ő számított, nem kellett senkire tekintettel lennie, sajnál pénzt kidobni rád és a gyerekére. Hogy megváltozik-e, nem valószínű, de az biztos, hogy nem melletted. Titeket nem képes önzetlenül szeretni. Számára ez a család nem kifizetődő üzlettársi kapcsolat.
2014. aug. 31. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
megéri így megaláztatni magad? mintha te csak eltartatnád magad? ő élvezi, hogy uralkodhat feletted és éreztetheti, tőle függsz. állj szépen a sarkadra, hagyd ott és mutasd meg, hogy te is tudsz, különben életed végéig hallgathatod, hogy neki köszönheted, hogy van tető a fejed felett
2014. aug. 31. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Egyszer próbáld ki, hogy a sarkadra állsz. Ha még egyszer mondja, mondd meg, hogy oké, akkor mész. És ha nem kapja össze magát vissza sem jössz. Csomagolj, és menj anyukádékhoz. Szerintem ez az egyetlen módja, hogy észbe kapjon. Folyamatosan aláz, és te meg hagyod. Ha elmész, lehet, hogy rájön, hogy veled sem lehet mindent megcsinálni, és változtat, visszahív, hiányozni fogsz neki. Ha nem, akkor pedig legyél elégedett, hogy még most kiderül, mennyire nem számítasz neki, és csak 4 évet pazaroltál el rá, nem pedig mondjuk 20-at.


UI: a házasságban általában vagyonközösség vagy (hacsak nem kötöttetek házassági szerződést). Ez azt jelenti, hogy nincs enyém, tied, hanem csak mienk van. Azzal pedig ne verje a mellét, hogy van egy lakása, mert azon kívül, hogy nekiadták és elfogadta, az ég világon semmit nem tett érte.

2014. aug. 31. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Soha nem fordult még meg a fejemben azt mondani a kedvesemnek, hogy ha valami nem tetszik neki, akkor mehet haza. Amikor összejöttünk, nekem már megvolt a házam, ő a kapcsolatunk eleje óta itt lakik velem. Ami az enyém, az az övé is. Gyerek születése után meg pláne...


Ha valóban érdekelnéd őt, akkor a probléma megbeszélésére törekedne, nem pedig arra, hogy mehetsz, amerre látsz...

2014. szept. 1. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Nem, ha vesztek közösen felesbe egy lakást, vagy tőle megveszed a lakása felét és a nevedre iratjátok a fele tulajdonrészt. Akkor egyenlő jogotok lesz benne és nem szólhat majd semmit. Addig azt csinál, amit akar, akármilyen gáz is a viselkedése.

Én biztos nem szültem volna gyereket úgy, hogy megtűrt személy vagyok a páromnál. vagy megértő, amiért nekem nincs lakásom, vagy megvárja, amíg tudok venni és akkor egálban vagyunk.

2014. szept. 2. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!