Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 20 évesen még mindig gyerek...

20 évesen még mindig gyerek vagyok?

Figyelt kérdés

A szüleim elvárják, hogy vizsgaidőszakon fogjam magam, és ha nincs vizsgám akkor jöjjek haza hétközben, nem is lenne gond, ha itthon rá tudnám magam venni a tanulásra, mindig van valami, a húgom beteg... ki kell pakolni a mosogatót... ami nem gond, csak elvonja a figyelmemet, és végem kezdhetem újra.... Úgy van vizsgám, hogy hétfő-csütörtök -péntek, hazajutni az egyetem városától busszal minimum 2 óra, nem sok, de azért mégis.


Ma meg kéne mondanom, itthon, hogy holnap elmegyek, és csak pénteken jövök haza, a vizsgák után, de apa nagyon csúnyán nézett mikor mondtam, hogy nem tudom,, még, lehet, hogy csak pénteken jövök.


Komolyan, olyan nagy kérés hogy egy kicsit éljem az életem? Van ösztöndíjam nem is kevés, tudok gondoskodni magamról...


2010. jan. 16. 13:20
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Szerintem amíg nem bizonyítod az ellenkezőjét, nem bukdácsolsz ilyesmi, addig nyugodtan megengedhetnék, hogy ott készülj, ahol akarsz. Ha meg arra vágysz, hogy közben alul-fölül kiszolgáljanak, akkor hazamész. Alkudj meg velük!
2010. jan. 16. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
...és persze azzal a feltétellel, HOGY TÉGED szolgálnak ki:)
2010. jan. 16. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%
A szüleid nem látják, hogy felnőttél.Az én fiam szintén egyetemista, busszal 2 óra. De csak 2-3 havonta jön haza. most pl. augusztusban elment, és karácsonyra jött. Én örülök neki, hogy el tudja látni magát, tanul, mellette dolgozik. Felnőtt, nincs szüksége arra, hogy a szoknyámon üljön. Természetesen hetente 2-3 alkalommal beszélünk,ha valami komoly problémája van, azonnal szól.(" Elfogyott a pénzem":-D ) Persze néha-néha szükségem lenne rá, de ez az ő élete, nem azért szültem, hogy rólam gondoskodjon, hanem, hogy boldog legyen az életben.
2010. jan. 16. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
napi 3 telefonbeszélgetés a minimum, ha lefekvés előtt elfelejtem őket felhívni-mert mondjuk elaludtam a könyv felett, és a párom nem akar felébreszteni, csak lecincálja rólam a szemüveget, és betakar...- akkor másnap apa nem akar velem beszélni, mert nem hívtam fel
2010. jan. 16. 14:58
 15/20 anonim ***** válasza:
Ez súlyos vazzeg!:S igazából nem is értem mi ezen a kérdés, hát nyilvánvaló hogy ez nem nromális dolog. Figyelj változtass, ha nem is hirtelen, legalább fokozatosan. Ne mindig vedd fel a telót, stb, ne menj haza, stb. Na és ha rosszul esik neki akkor mi van? Érzelmi zsarolásról nem hallottál még? Persze lesz jó néhány veszekedés, de be kell válllnod ha tényleg nem vagy már gyerek.
2010. jan. 16. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Én már az ajtóból közölném, hogy hétközben elfoglalt vagyok, és utánam a vízözön :>
2010. jan. 16. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
aj csak szeretnek és féltenek, mert az ő szemükben még mindig gyerek vagy. még csak 20 éves vagy, az általam ismert 20 évesekkel is így "bánnak" és ez nem is rossz dolog. ez a normális, nem az, ha valaki 20 évesen gyereket szül és férjhez megy.
2010. jan. 16. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 Tutujka ***** válasza:

És mi van akkor, ha meg akarsz majd nősülni?

Apa kérni fogja, hogy költözzetek oda, mert maga mellett akar tudni?

Én elhiszem, hogy van egy természetes szülői aggodalom, Én is ezt tenném, de azért ennyire nem kéne.

Igaz még tanulsz, de már régen nagykorú vagy.

Én anno, mikor levizsgáztam, onnantól már nem is kérték számon, merre megyek, mikor jövök haza.

Csak annyit mondtam, hova megyek és MAJD JÖVÖK!

18 éves voltam ekkor.

Nem züllöttem el, becsületes vagyok, van munkahelyem, mindenki olyan társaságba keveredik, amilyenbe AKAR keveredni.

2010. jan. 16. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
A legtöbb szülő örül, ha a gyereke önállóan is életképes. A tieid inkább önzők lehetnek, ha zokon veszik, hogy saját feladataid is vannak.
2010. jan. 17. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
nem arról van szó, hogy nem hiszik el hogy életképes vagyok, csak keveset vagyok itthon, és szerintük ilyenkor legyek minél többet itthon, hogy lássanak
2010. jan. 17. 17:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!