Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 20 évesen még mindig gyerek...

20 évesen még mindig gyerek vagyok?

Figyelt kérdés

A szüleim elvárják, hogy vizsgaidőszakon fogjam magam, és ha nincs vizsgám akkor jöjjek haza hétközben, nem is lenne gond, ha itthon rá tudnám magam venni a tanulásra, mindig van valami, a húgom beteg... ki kell pakolni a mosogatót... ami nem gond, csak elvonja a figyelmemet, és végem kezdhetem újra.... Úgy van vizsgám, hogy hétfő-csütörtök -péntek, hazajutni az egyetem városától busszal minimum 2 óra, nem sok, de azért mégis.


Ma meg kéne mondanom, itthon, hogy holnap elmegyek, és csak pénteken jövök haza, a vizsgák után, de apa nagyon csúnyán nézett mikor mondtam, hogy nem tudom,, még, lehet, hogy csak pénteken jövök.


Komolyan, olyan nagy kérés hogy egy kicsit éljem az életem? Van ösztöndíjam nem is kevés, tudok gondoskodni magamról...


2010. jan. 16. 13:20
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Erre csak te tudod a választ, meg akik személyesen ismernek. Az biztos, hogy már nem kellene annak lenned. De a mai szülők számomra ismeretlen okból nem akarnak felnőttet a gyermekeikből, és ezzel ártanak nekik a legtöbbet.
2010. jan. 16. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
En sosem mentem haza a vizsgaidoszakban, ilyenkor minden nap szamit es ha utazgatol (meg ha a legkenyelmesebb autobuszban is) elfaradsz es annak a napnak fuccs. Otthon ugyanaz a helyzet, allandoan megy a tv, mindig van valami, nem lehet koncentralni. Ezt mondd el a szuleidnek is,hogy csak addig nem mesz haza, mig tart a vizsgaidoszak, magyarazd el nekik is, meg fogjak erteni, meg ha az elejen sertodes is lesz.
2010. jan. 16. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
90%
Húsz évesen már nem kellene nevelni téged. Ami eddig nem sikerült, ez után már nem fog. Neked már önállóan tudnod kell, mikor van rád szükség otthon, és mikor kell a tanulmányaidra koncentrálni, minden mást félre téve. 100 évvel ezelőtt egy 16 éves fiú kész fiatal ember volt, és úgy is bántak vele, egy 16 éves lányra ott lehetett hagyni a teljes háztartást, anélkül hogy ő kétségbe esett volna. Ma a világ a feje tetején áll, senki nem tudja mi a helyes és mi nem, a gyerek nem tudja mikor jó és mikor nem, a szülő a kisgyerekre mindent ráhagy, nem neveli, aztán 20 évesen próbálja behozni az elmaradást, de már esélye sincs.
2010. jan. 16. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem először anyudnak próbáld elmondani, hogy neked mennyit jelentene hogy ha 1 kicsit szabadabbra engednének...

És hogy nem birsz igy tanulni, hogy ha állandóan haza kell rohangálnod...

És utánna ülj le apuddal és vele is beszéld meg a dolgokat.

Meglátod hogy ha nehezen is akkor is megfog érteni...

És mond el neki hogy ez neked mennyi hátrányt jelent hogy muszaj mindig hazamenj...

Meg hogy majd amikor hazamész akkor majd persze hogy segitesz ...

2010. jan. 16. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat.


Más szempontból teljesen felnőttnek tekintenek... 16 évesen bedolgoztam apa mellett a mellékállásába, az ügyeit intézem, a pénzüket rám bízzák...


ennél a dolognál, és annál, hogy nem dönthetem el, hogy kivel, és hol alszom, lassan egy év párkapcsolat után, na ebben néznek gyereknek, de pontosan tudom, hogy tanulni igenis, Pécsen, és igenis a páromnál tudok a legjobban, ha tudom, hogy nincs baja, és mellettem van... mert különben azom jár az agyam, hogy tud e tanulni, rendben van e , nem éhes, nem beteg satöbbi...

2010. jan. 16. 13:47
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

13:16-os teljesen igazad van. Egyáltalán nem volt ritka, hogy 18-20 évesen már férjnél voltak a lányok, esetleg gyerekük is volt, háztartást vezettek. Én 15 éves lány vagyok, és el tudok vezetni egy háztartást (édesapámmal élek kettesben, így muszáj is), de annyira meglepődök, amikor azt látom, hogy a kortársaim egy tányért nem tudnak elmosni, nincsenek tisztában a pénz értékével stb.

Lehet, hogy az én helyzetem különleges, hiszen én vagyok a nő a családban, de ha egyszer majd gyerekeim lesznek, én meg fogom nekik tanítani azt, hogyan lássák el magukat, hogy vegyék ki a részüket a háztartásból. Én gondolom, hogy nehéz lehet látni, ahogy a kicsi gyerekünkből felnőtt lesz, és nehéz elengedni, de ez az élet rendje.

2010. jan. 16. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Gyerek addig vagy míg élnek a szüleid :)

A kérdésed lényegére visszatérve, míg ők tartanak el joguk lesz beleszólni a dolgaidba. Ha ez neked nem jó próbáld velük megbeszélni. Ha nem meg el is lehet költözni.

2010. jan. 16. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
a mindennapi megélhetésemet az én pénzemből fizetem, a ruházkodásomat is, max ajándék, plusz egy szemüveg amit én akartam fizetni, de nem engedték, és könyörgöm az én pénzemen, had annyit buszozzak amennyi nekem jó, és nem annyit amennyit ők gondolnak, napi 2-3 órát látnak, ha itthon vagyok hétköznap, azért aztán érdemes buszozni napi 4 órát...
2010. jan. 16. 14:01
 9/20 anonim ***** válasza:
Ez azért van mert szeretnek és látni akarnak. Biztonságban akarnak tudni!!! Talán félnek, hogy elkallódsz vagy rossz társaságba keveredsz. Te vagy nekik a mindenük. :) Főleg ha ilyen ügyes vagy! :) Gratula
2010. jan. 16. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Szerintem a szüleidet kéne megnevelni már ne is haragudj:) egyszerűen ne törődj velük és kész
2010. jan. 16. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!