Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A netto átlag fizetésem...

A netto átlag fizetésem 250ezer ft. Elválok a feleségemtől. Mennyi gyerektartást kell majd fizetnem?

Figyelt kérdés
Sokat nem tudok, hiszen még magamat is fenn kell tartani valahogy.
2014. aug. 26. 14:54
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
93%

Ne szívassátok már 15-25% között szókás de nagy átlagban nem ítélnek 20% felett, 25% csak fogyatékos gyereknél aki mellett anya nem tud dolgozni pl, ennél többet ,meg még akkor sem .

Aki meg 80 ezres gyerektartást mond az nagyon nincs tisztába a valósággal.

2014. aug. 26. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
95%

Hallottam en mar ettol erdekesebb dolgokrol is :)


Jobb ha felkeszul lelkileg. A lenyeg az hogy ne havi 30 ezerben gondolkodjon.

2014. aug. 26. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
90%

Jó hát meséket én is hallottam de valóság alapja ki tudja mennyi. Nagyon sok anya örülne 30 ezres gyerektartásnak. Nem azt mondom, hogy sok de bőven ítélnek alatta is. 40-50 ezres gyerektartás meg elég korrekt összeg. 40 ezer gyerektartás, 13 ezer családi, 10 ezer adókedvezmény, anya is költsön legalább fele annyit a gyerekre mint az apa, akkor azért 83 ezerből bőven jut mindenre a gyereknek.

Vagy ha anya a rezsi gyerekrészét meg a lakhatást biztosítja akkor is 63 ezerből bőven jut szakköre is.

2014. aug. 26. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
74%

"Akkor inkább megprobálok megegyezni az exemmel, hogy adok neki 40-et, és felejtsük el egymást."


Felejtsük el egymást? Te is ott voltál amikor a gyereket csináltátok, a te gyereked is, tehát kutya kötelességed törődni vele a pénzen felül is.


A hozzáállásod szánalmas és szomorú...inkább sterilizáltathattad volna magad....a gyerek jobban járt volna úgy, mint egy ilyen spermadonorral, merthogy te apa az nem vagy. Remélem a lehető legtöbbet ítéli meg a bíróság.

2014. aug. 26. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:
25%

Keress egy jó ügyvédet. A gyerektartás téma nagyon fontos lesz életed során. Ha nő a gyereked amíg nappali tagozaton tanul sokáig kell fizetned. Ha több százezret keresel sem állapíthatnak meg 40.000-nél többet. Ez is maximalizálva van. Arra gondolj, ha lesz még egyszer másik családod, másik gyereked róla is neked kell gondoskodnod.

Mi két fiatal felnőtt után fizetünk 21 és 24 évesek havi 50 ezret. Mind a ketten tanulnak még, a közös gyerekünk 16 éves. Nyomorúságos az anyagi helyzetünk, évek óta nem tudunk elmenni nyaralni. Amíg ők anyuval és az új párjával külföldön nyaralnak, cserélgetik a telefonjaikat, diákmelót sem vállalnak, buliznak, az egész nyarat végig fesztiválozták.

2014. aug. 26. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
67%

A 19-es pontosan válaszolt!!! A mai bírói gyakorlatban így számolják. Egyik ismerősömnek aki fogorvos havi 900.000-et keres. A 2 gyerekre 80.000-et állapítottak meg, a maximumot.

Persze van még neki miből támogatni természetben őket.

2014. aug. 26. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:
40%

a vállás után mindkét fél életszinvonala lesik mert a bevételük fele megszünik, nem a gyt miatt kel lejebb adnod az igényekből hanem azért mert havi 70-80 e kiesik

te egyedül ottleszel havi 200 al, a nejed gyerekestől jóval kevesebből itt a gyerek jár rosszul nem te

2014. aug. 26. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:
44%
Maximum nincs, ez butaság. Nekem van barátnőm, aki 1 gyerekre kap 85 -öt. Sérült gyerekre pedig más 50 %-ot, egy gyerek után. Szerintem 50 a reális.
2014. aug. 26. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:
79%
A bíróság amit alapul vesz a 25 %, amit a törvény előír. Ha 85 ezret fizetnek a barátnődnek, valószínűleg apuci egy fixösszegben ilyen nagyvonalúan rendelkezett. Nekem a havi fizetésem annyi.
2014. aug. 26. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:
55%
A gyerekedre is gondolsz vagy csak magadra? Nem csoda, hogy elválik tőled a volt feleséged. Ha van esze, akkor bíróságra viszi. Egyébként a láthatás is ennyire aggaszt, vagy csak az, hogy esetleg nem tudsz minden nap kaját rendelni?
2014. aug. 26. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!