Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Havi kb.10 000 ft-ból meg...

Havi kb.10 000 ft-ból meg lehet élni?

Figyelt kérdés

Egyetemre megyek, diákhitelből fedezem majd a költségeimet (max összeg, havi 50 000), viszont múlt hónapban kerestem 40-et, amit félretettem, de a koli kapásból 28. Marad 12 ezrem, ebből 3500 a bérlet, 1400 a diák... Hogyan osszak be 4 hétre 7 ezer ft-ot? Következő hónapban lesz már bevételem, munka + dh.


Szülőktől nem szeretnék kérni, mert nem tudnak segíteni. Nem is vagyok hajlandó.


2014. aug. 23. 11:40
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
Nem tudsz kölcsönkérni valakitől csak pár ezret egy hónapra?
2014. aug. 23. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
Hogy kérne kölcsön, miből fizetné vissza? Már így is hitelből eszik.
2014. aug. 23. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
Hova jársz majd egyetemre? (város elég)
2014. aug. 23. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
52%

Én is jártam hasonlóan az egyetem alatt. Otthon ha főztök, akkor egy-egy adag kaját anyud fagyasszon le, amit fel tudsz hozni a kollégiumba, és a főt kaja meg van oldva kb. egy hétig (annyi fér be a fagyasztóba). Ha van ismerős aki utazik a lakhelyed és az egyetem közt, vele is lehet küldeni fagyasztott kaját (nekem pl csoport társam MÁV arcképessel ingyen járt haza, és vele küldték vissza az én kajámat is). Ez azért jobb megoldás, mint a pénz kérés, mert szüleid (gondolom) főznek magukra és egy plusz adag étel kevesebből van meg, mint neked egy adagot lefőzni. Plusz neked sem olyan kellemetlen.

A többi napra meg kell tervezni előre, hogy mit fogsz főzni. (készíts listát, árkalkulációval,így látod, hogy mennyiből jön ki, és mennyid marad a többi hétre) Ha ügyes vagy, akkor egy havi menüt is össze lehet állítani. Az olcsó kajákat már írták, abból kell gazdálkodni, meg az akciókból. Ha boltba mész, akkor az egységárat nézd (ft/kg, ft/liter), mert sokszor a ránézésre olcsóbb termékben lényegesen kevesebb van, mint a kicsit drágább kiszerelésben.

2014. aug. 24. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
Egyszerűen csak föl kell fogni mik a határok, annak megfelelően kell iskolát választani. Mi lesz akkor a 2 évtől nem vesznek fel e kollégiumba? Éveken keresztül erre nem lehet berendezkedni.
2014. aug. 24. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!