Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Havi kb.10 000 ft-ból meg...

Havi kb.10 000 ft-ból meg lehet élni?

Figyelt kérdés

Egyetemre megyek, diákhitelből fedezem majd a költségeimet (max összeg, havi 50 000), viszont múlt hónapban kerestem 40-et, amit félretettem, de a koli kapásból 28. Marad 12 ezrem, ebből 3500 a bérlet, 1400 a diák... Hogyan osszak be 4 hétre 7 ezer ft-ot? Következő hónapban lesz már bevételem, munka + dh.


Szülőktől nem szeretnék kérni, mert nem tudnak segíteni. Nem is vagyok hajlandó.


2014. aug. 23. 11:40
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:

Én is keveset eszem. Gitározni nem tudok, de azért kösz az ötletet :D

És a többieknek is a segítséget, ötleteket!

2014. aug. 23. 12:17
 12/25 anonim ***** válasza:
79%

Zsíros vagy margarinos kenyérrel, tejfölös (vagy frissföl) tésztával, nem lesz könnyű. Heti 1750 Ft.

Pennyben ezeket venném, mert csütörtökig ezek akciósak:

Krumpli 89/kg, frissföl 109, zsír 129, durum tészta 139/csomag, 1kg virsli 499Ft, 1 tej 169 Ft(ez elhagyható).

2 kenyeret vennék auchanból vagy tescoból, mert az ott olcsóbb és egy kelkáposztát+ almát, 1-2 hagymát piacról. A kelkáposztából lehet csinálni főzeléket kis krumplival, vagy levest ha azt jobban szereted. Ha a tejfölös tésztát nem szereted, akkor egy hagymából, paradicsompüréből, is lehet csinálni olaszos szószt. Még krumplis tésztát tudnám javasolni, vagy Pennyben kenőmájas is szokott lenni olcsón, most tömlős sajtkrém is van 99 Ft-ért. Ennyi pénzből sajnos tényleg csak vegetálni lehet, dőzsölni nem nagyon.

2014. aug. 23. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
77%
Ja még eszembe jutott a lecsó, most olcsó a paprika, paradicsom, cukkinit is lehet bele dobni, és pennyben van nagyon olcsó lecsókolbász, azt hiszem 200 Ft körül van. És nekem még a grízes tészta a nagy kedvencem, napokig el vagyok vele.
2014. aug. 23. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
54%

amúgy ezek a cuccok hogy frissföl meg májkrém, párizsi baromira nem érik ám meg...

a testedet nem igazán érdekli hogy mennyibe került, ha amit eszel szemét, és ott neked kemény melód lesz az egyetem + diákmunka miatt

2014. aug. 23. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
88%
Persze, hogy nem túl egészséges, de egy hónapig ki lehet bírni. Utána majd telik neki csirkemellre is.
2014. aug. 23. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
95%

28 ezer a kollégium?!

Vazze, jakuzzi van, golfpálya, meg ingyen k**vák minden hétvégi bulin?

2014. aug. 23. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
100%
Am ja a 28ezer az nagyon durva, abból már egy kisebb szobát is kiveszel akár.
2014. aug. 23. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
100%

Szoc.támot meg Bursa Hungaricát igényeltél? Szociális alapon jár mind a kettő! Nem nagy összegek, de a semminél több! Ilyen helyzetben az a pár ezer is sokat számít!

Az első félév tény, hogy szívás lesz, de tanulj minél jobban, mert akkor megcsípheted a tanulmányi ösztöndíjat is! Nálunk a legalacsonyabb havi 9 ezer, ez SZTE, te nem tudom, hova jársz.

2014. aug. 23. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
42%

Ha tudtad, hogy milyen kiadásaid lesznek, miért nem mentél el a nyáron 3 HÓNAPON KERESZTÜL "felnőttnek" való melóban dolgozni?

Te is tudod, hogy diákmunka ami legtöbbször csak 4-6 órás 16 éves kortól kíméletes mondvacsinált munka, nem lehet pénzt keresni vele. Elmentél volna egy kőműves mellé, vagy mezőgazdasági munkára ami több ezret fizet naponta, nem kényelmes ugyan, de lehet vele keresni. 3 hónap alatt ez lehetett volna egy komoly összeg, ami fedezhetné év közben a kiadásaidat. De nem csak ezen kellett volna

előre elgondolkodnod.

Sokan éveken keresztül elzálogosítják magukat, terheik a családjukat, hogy pénzért diplomát vegyenek. De mi a biztosíték arra, hogy értéke lesz?

Sokan hozzád hasonlóan, hogy elérjék az álmaikat, azokkal versenyeznek, akiket a tanulmányi eredményeik alapján felvettek, ösztöndíjat és minden kedvezményt megkapnak, beiratkoznak egyetemre.

Sok államilag finanszírozott hallgató a suli mellett a Tescoban pénztáros, árufeltöltő, hogy a szüleit mentesítse. Ugyanis nem minden család tudja még ha költségmentesen tanul a gyerek sem fizetni a kajáját, kollégiumát, utazásait,öltözködését, szórakozását stb.


Elhiszem, hogy a szüleidtől nem szeretnél kérni. Nem gondolom, hogy hajlandóság kérdése lenne részedről. Inkább gerinctelenség.

2014. aug. 23. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
52%

utolsó!

na h megvédjem a diákmunkát!!!


heti 6 nap 8 órában nem keveset fizet!!!!!! akár 120 ezret is össze lehet ezzel szedni na nem hiszem h az olyan kevés lenne!!!


persze ez egyetem mellett így nem lehet, de kevesebb is jó!

2014. aug. 23. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!