Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Havi kb.10 000 ft-ból meg...

Havi kb.10 000 ft-ból meg lehet élni?

Figyelt kérdés

Egyetemre megyek, diákhitelből fedezem majd a költségeimet (max összeg, havi 50 000), viszont múlt hónapban kerestem 40-et, amit félretettem, de a koli kapásból 28. Marad 12 ezrem, ebből 3500 a bérlet, 1400 a diák... Hogyan osszak be 4 hétre 7 ezer ft-ot? Következő hónapban lesz már bevételem, munka + dh.


Szülőktől nem szeretnék kérni, mert nem tudnak segíteni. Nem is vagyok hajlandó.


2014. aug. 23. 11:40
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet, az egy hétre lenne elég max...
2014. aug. 23. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
90%

Ha csak 10Ft-os zsömlét eszel esetleg elég. Am kérj a szüleidtől néhány ezret, ennyiből lehet h nem halsz éhen, de fáradt és gyenge leszel nem tudsz majd tanulni, nem tudsz teljesíteni.

Ha ennyire nem akarsz tőlük kérni, akkor csak kölcsönbe kérj és majd törleszted ha lesz pénzed.

2014. aug. 23. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
69%
A koliban kapsz ebédet ? Ha igen akkor nagyon szerény reggelit es vacsorát tudsz magadnak venni. Viszont ha nem akkor szerintem muszály leszel kérni segítséget .
2014. aug. 23. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
21%
50-28 az nem 12, hanem 22.
2014. aug. 23. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%
Ha figyelmesen elolvasod a kérdést akkor látod hogy utoljára 40 et keresett
2014. aug. 23. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
63%

Miért mentél ilyen drága koliba?

Egyébként nem mindennap vagy fent, hétvégén otthon és keddig van otthoni kaja is. Szóval szerda csütörtök pénteket kell kibírni. Ami kajával számolva még ki is jöhet, de rengeteg adminisztrációs és felesleges neszesemmit kell beszerezni és kifizetni. Azt javaslom ha biztos vagy a munkahelyedben, akkor vedd fel az egész féléves 250 ezret egy összegben.

2014. aug. 23. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%
próbálj meg minél olcsóbb, tartós élelmiszert venni, és ezekből főzni pl.: olaj,liszt, búzadara, konzervek, rizs, tarhonya, tészta, krumpli, belsőségek, snack levesek (egészségtelen, de laktató). Több napra főzz egy féle ételt. Amit tudsz élelmiszert azt vidd magaddal otthonról pl.: húsféle, zöldségek, gyümölcsök. Az olajat pl.: többször felhasználhatod, zsírban is tudsz főzni/v. sütni zsírral (lehet van otthon, meg egyébként is olcsóbb). Ezt is fel tudod többször használni. Figyeld az akciókat, vedd mindenből a legolcsóbbat.
2014. aug. 23. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
77%
és ne zsemlét vegyél hanem kenyeret :D egy kb. kenyér neked egyedül szerintem legalább 4 napra elég. Nem lesz már frissz, de majd megpirítod (nem kell kenyérpirító, serpenyőben is piríthatod) vagy csinálsz bundáskenyeret.
2014. aug. 23. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:
ez diákmeló volt. Nem állandó. Nekem azért drága a koli, mert önköltséges képzésre jelentkeztem (máshova nem jutottam volna be, dh 2 lesz). Hétvégente nem fogok hazajárni, mivel az +5000 ft lenne minden héten. 2 napért ez nem ér ennyit.
2014. aug. 23. 12:12
 10/25 anonim ***** válasza:
61%

Nekem sikerült ennyiből megélni hónapokig, de én nem is eszek sokat. Konzervek, tészták, zacskós leves, mindenből a legolcsóbb. Otthonról is lehet vinni kaját.

Ja és hátha valakinek jól jön az ötlet: haveromék utcai gitározással napi 3000 ft-ot kerestek 1 óra alatt. Szóval ha tudsz gitározni vagy akármi hasonló... :)

2014. aug. 23. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!