Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti mit tennétek? Nem tudok...

Ti mit tennétek? Nem tudok gyereketszülni a páromnak.

Figyelt kérdés

Ma jöttem haza a kórházból, volt egy vetélésem.

Hét éve vagyunk együtt a párommal, azóta most sikerült elősször teherbe esnem. De sajnos elment a baba. Teljesen kétségbe vagyok esve, hogy nem tudok a páromnak gyereket szülni.

Az orvosok szerint minden rendben van, de akkor mi a baj?

Már arra is gondoltam, hogy elhagyom a párom ne kinlódjon velem.

Vagy mit csináljak?


2014. aug. 22. 15:46
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
64%
Énnekem még a teherbe esésig se sikerült eljutni, feladtam. Ha jönni akar jöjjön, ha nem akkor sajna ezt el kell fogadnom.
2014. aug. 22. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 A kérdező kommentje:
A páromnak már több gyereke is van, szóval nem vele van a baj.
2014. aug. 22. 16:22
 13/26 anonim ***** válasza:
50%

Na, ezért biztos nem hagynám el a páromat!

Szemedre vetette egyszer is, hogy őt zavarja, bántja, hogy nem maradtál terhes? Fáj ez neki? Mert ha nem, akkor te minek gyötröd magad rajta???

Nem mindenkinek adatik meg a gyerekvállalás és ha nem adatik netán meg, attól még egy kapcsolat lehet nagyon boldog, vagyis akkor minek szakítani?

Ráadásul írod, hogy a párodnak már van gyereke? Akkor miről beszélünk? Megadatott neki a gyerek, neked nem adatott meg, akkor meg miért kellene ezért elhagynod? Ha jól megvagytok, akkor majd jön, ha tud vagy jönni akar a baba.

És egyébként őszintén megmondom, hogy én magam is és több ismerősöm is akkor lett terhes, amikor úgy voltak vele, hogy hanyagolják a gyerektémát, mert új kihívások elé néztem-néztünk, új munkahely, stb. Érdekes, egyből sikerült.

Ha nem is tudatosan, de tudat alatt rágörcsölsz.

Nem kell rágörcsölni.

Legyetek együtt védekezés nélkül, amikor megkívánjátok egymást és majd összejön. Ne a gyerekcsinálás miatt legyetek együtt és ne kínozd magad. Találj te is valamit, amivel szívesen foglalkoznál, hobbi, munka, bármi, kicsit tegyétek félre ezt a gyerekvállalós témát és majd meglátod, hogy lehet hogy nektek is összejön!:)

2014. aug. 22. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
83%
NEM neki szülsz, hanem kettőtöknek! Tőle fogsz teherbe esni, csak ne görcsölj rá. Ahogyan már írták többen is.
2014. aug. 22. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
100%

Hamarabb is írhattad volna, hogy a párodnak vannak már gyerekei.Így érthető a csalódottságod.

Nem tudsz neki szülni, és te inkább elhagyod?

Ez lehet az oka a görcsölésednek. Igaza van az előttem szólóknak, keress fel pszichológust sürgősen.

2014. aug. 22. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
84%
Ne érezz kényszert a gyerekszülésre, mert van élet gyerek nélkül is. Azt írod a párodnak van már gyereke, így nem valószínű hogy emiatt elhagyna. Ha te is nagyon vágysz gyermekre, akkor biztos nagyon nehéz ezt elfogadni, de tény, hogy a kétségbeesett akarás nem segít. Pszichológus segíthet ezt feldolgozni, ha egyedül nem tudod. Én évekig nem estem teherbe, aztán egyszer csak megtörtént. Egészen addig úgy voltam vele, hogy szerettem volna babát, de sok mindentől nagyon féltem, legfőképp az ezzel járó kötöttségektől. Aztán eljött az a pillanat amikor az agyam átváltott,és onnantól már teljes szívemből szerettem volna, mindenféle fenntartás és félelem nélkül. Na akkor estem teherbe. Én is úgy tapasztalom, hogy agyban dől el. Nagyon gyakori eset például, hogy egy pár évekig kínlódik mire lombikprogramban összejön a baba. És amint van egy baba, a félelmek lazulnak, és hopp már be is csúszott nekik a következő spontán. Több ilyen ismerősöm van. Ne add fel, de próbáld meg a helyzetet elfogadni és élvezni az életedet most, gyerek nélkül is.
2014. aug. 22. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
75%
Ha egyáltalán nem lehet gyereked azt is el kellene viselnie a párodnak, ha elvett feleségül, tudod: jóban-rosszban. Nekem például nem lehet gyerekem és a páromat ez nem befolyásolja semmiben. Lehet örökbe fogadni, illetve vannak egyéb megoldások is, igaz nem Magyarországon. A te esetedben a lombik fel sem merült? Lehet, hogy úgy sikerülne.
2014. aug. 22. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim válasza:
82%
Ezért nehogy elhagyd a párod ha szereted. Az én párom a betegségéből kifolyólag nem fog tudni sosem szülni, de ha elhagyna csak emiatt nem élném túl:). Csak azt tudom én is mondani mint a többiek, hogy ne görcsölj rá! Fel a fejjel!
2014. aug. 22. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
50%
Nagyon rágörcsölsz a dologra. Most egy ideig pihentessétek a baba-témát, és pár hónap múlva próbálkozzatok újra, de ne görcsölj, mert annak sosincs jó vége. Emiatt ne hagyd el. Szeret téged ;)
2014. aug. 22. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
82%
ne magad hibáztast. pont pár napja olvastam egy cikket ezzel kapcsolatban, hasonlo meglátásokkal mint az itt hozzászolok [link]
2014. aug. 22. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!