Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan szabaduljak meg a...

Hogyan szabaduljak meg a kísértő extől?

Figyelt kérdés

A férjem már a kapcsolatunk elején sokat beszélt az egyik exéről, aki az első élettársa volt, és botrányos volt a szakításuk. A férjem rajta kapta a saját lakásában egy másik fickóval. Elcsattant 1-2 pofon. (Ez még a húszas évei elején volt.) Ezután még volt 2 komolyabb barátnője, egyikkel együtt is lakott 2 évig. Az esküvőnk után elmentünk nyaralni, és a férjem feltöltötte a fotókat egy közösségi oldalra. Az első exe egyből rá is írt, és engem kezdett ócsárolni. A férjem nem válaszolt, csak kidobta az ismerősei közül és letiltotta. Erre a csaj nekem kezdett írogatni. (10 éve szakítottak már akkor). Olyanokat írt, hogy ő nem érti, hogy mit keresek a párom oldalán, mikor a páromnak csak a szőkék jönnek be (nekem derékig érő festett fekete hajam van). Aztán, hogy jó, ha tudok róla, hogy ők még mindig barátok, eljárnak együtt kávézni, és hogy legyek vele tisztában, hogy a férjem őt hívta meg nyaralni tengerpartra. Kikerekedett a szemem. Lett is nagy vita. A férjem először csak nevetett az egészen, hogy ő már nem látta vagy 4 éve, és valóban 5 évvel ezelőtt, szingli volt, írt neki egy chaten, hogy menjen el vele nyaralni, de csak szívatásból. Párszor még szóba került, én durván kiakadtam, méregből azt kiáltottam, hogy nem akarok már arról az ocsmány nőről hallani. Erre azt válaszolta, hogy nem volt ocsmány, még a haverjai is szerelmesek volt belé. Jobban tette volna, ha nem mond inkább semmit, megvárja, míg lenyugszom, mert ettől még jobban kiakadtam. Egy idő után megkértem a férjemet, hogy zárja le egyszer és mindenkorra a dolgot, mert ha nem, elköltözöm. Elegem volt már a nőből, hogy az emléke mindig köztünk van. Le is csillapodott volna a dolog, de az a szerencsétlen folyton megcsörgeti a férjem telefonját. Mikor felveszi a férjem, rögtön le is teszi. Próbáltam nem gondolni rá, nem venni tudomást róla, de legbelül dühít. Újra megkértem a férjemet, hogy hívja fel, beszéljen vele, értesse meg vele végre így 10 év után, hogy kopjon le, mert engem ez zavar. Azt válaszolta, hogy ő már nagyon régen lezárta a dolgot, neki nincs miről vele beszélni, és amúgy sincs meg a száma. Tegnap újra megcsörgette. Nem is érdekelne, csak az zavar a dologban, hogy ilyenkor mindig ő a téma, és én ezt már nem akarom tovább. Miért nem lehet már úgy élnünk, hogy volt, emlék, de ennyi, már nincs.

Próbáltam utána járni, hogy ki ez a nő, meg is tudtam, hogy a szomszéd városban lakik, 35 elmúlt, se férje, se gyereke, se barátja, egy albérletben (koszos lyukban) lakik, alkalmi munkából él. Nekem elvileg semmi közöm az egészhez, nem nekem kéne leállítani, a férjem meg azt tartja, hogy nincs mit leállítani, ő utálja, és nem is foglalkozik vele. Mit tegyek?? Segítsetek!



2014. aug. 19. 11:06
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

NEEE! Semmiképp se vegyétek fel a kapcsolatot a nővel! Az lenne a legrosszabb, mert akkor felbátorodna! TÉNYLEG ne törődj vele! Az a baj, hogy téged egyszerűen érdekel ez a nő. Te szereted, hogy zaklat. Szükséged van erre az adrenalinra, különben már rég nem törődnél vele. A férjed lezárta. Nem akar vele beszélni, nem akar neki írni, dolgokat ÍGY zárunk le, nem pedig úgy, hogy kitalálunk marhaságokat, hogy hívjuk meg kávézni stb. Teljesen abszurd.


Nem kell felhívni, mert abból csak azt fogja leszűrni, hogy titeket érdekel, mi van vele, miért csinálja. Nem lehet vele megértetni, csak magyarázkodás lenne belőle. Az egyetlen járható út a teljes ignorálás.

2014. aug. 19. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

Én is így gondoltam, hogy ignorálni kell. Le is tiltottam én is. Nem is beszéltünk róla. Megszűnt létezni... egy ideig. Míg újra nem csörgetett.

Talán igazatok lehet, nem kell tudomást venni róla. Hadd csörgessen. Legyen tőle boldog. :)

2014. aug. 19. 12:23
 13/14 anonim ***** válasza:

Android Call blocker. Gmail, szűrő. Facebook tiltás.


Nekem is volt egy nő, aki nem értette meg, hogy vége. Amikor nyilvánosan leszartam és nem foglalkoztam vele, akkor rájött, hogy tényleg VÉGE!

2014. aug. 19. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Ha okostelefonja van a férjednek, azon már szinte mindegyiken be lehet állítani azt, hogy egy bizonyos telefonszámot azonnal elutasítson.
2014. aug. 19. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!