Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan szabaduljak meg a...

Hogyan szabaduljak meg a kísértő extől?

Figyelt kérdés

A férjem már a kapcsolatunk elején sokat beszélt az egyik exéről, aki az első élettársa volt, és botrányos volt a szakításuk. A férjem rajta kapta a saját lakásában egy másik fickóval. Elcsattant 1-2 pofon. (Ez még a húszas évei elején volt.) Ezután még volt 2 komolyabb barátnője, egyikkel együtt is lakott 2 évig. Az esküvőnk után elmentünk nyaralni, és a férjem feltöltötte a fotókat egy közösségi oldalra. Az első exe egyből rá is írt, és engem kezdett ócsárolni. A férjem nem válaszolt, csak kidobta az ismerősei közül és letiltotta. Erre a csaj nekem kezdett írogatni. (10 éve szakítottak már akkor). Olyanokat írt, hogy ő nem érti, hogy mit keresek a párom oldalán, mikor a páromnak csak a szőkék jönnek be (nekem derékig érő festett fekete hajam van). Aztán, hogy jó, ha tudok róla, hogy ők még mindig barátok, eljárnak együtt kávézni, és hogy legyek vele tisztában, hogy a férjem őt hívta meg nyaralni tengerpartra. Kikerekedett a szemem. Lett is nagy vita. A férjem először csak nevetett az egészen, hogy ő már nem látta vagy 4 éve, és valóban 5 évvel ezelőtt, szingli volt, írt neki egy chaten, hogy menjen el vele nyaralni, de csak szívatásból. Párszor még szóba került, én durván kiakadtam, méregből azt kiáltottam, hogy nem akarok már arról az ocsmány nőről hallani. Erre azt válaszolta, hogy nem volt ocsmány, még a haverjai is szerelmesek volt belé. Jobban tette volna, ha nem mond inkább semmit, megvárja, míg lenyugszom, mert ettől még jobban kiakadtam. Egy idő után megkértem a férjemet, hogy zárja le egyszer és mindenkorra a dolgot, mert ha nem, elköltözöm. Elegem volt már a nőből, hogy az emléke mindig köztünk van. Le is csillapodott volna a dolog, de az a szerencsétlen folyton megcsörgeti a férjem telefonját. Mikor felveszi a férjem, rögtön le is teszi. Próbáltam nem gondolni rá, nem venni tudomást róla, de legbelül dühít. Újra megkértem a férjemet, hogy hívja fel, beszéljen vele, értesse meg vele végre így 10 év után, hogy kopjon le, mert engem ez zavar. Azt válaszolta, hogy ő már nagyon régen lezárta a dolgot, neki nincs miről vele beszélni, és amúgy sincs meg a száma. Tegnap újra megcsörgette. Nem is érdekelne, csak az zavar a dologban, hogy ilyenkor mindig ő a téma, és én ezt már nem akarom tovább. Miért nem lehet már úgy élnünk, hogy volt, emlék, de ennyi, már nincs.

Próbáltam utána járni, hogy ki ez a nő, meg is tudtam, hogy a szomszéd városban lakik, 35 elmúlt, se férje, se gyereke, se barátja, egy albérletben (koszos lyukban) lakik, alkalmi munkából él. Nekem elvileg semmi közöm az egészhez, nem nekem kéne leállítani, a férjem meg azt tartja, hogy nincs mit leállítani, ő utálja, és nem is foglalkozik vele. Mit tegyek?? Segítsetek!



2014. aug. 19. 11:06
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
96%
Azert a ferjed sem artatlan miert nem allitja le. Valoszinu hogy a no beteg pszichesen. Menjetek a rendorsegre el es zaklatasert jelentsetek fel. Aferjed szamat honnan deriti ki?
2014. aug. 19. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
95%
Tudom, hogy nehéz, de nincs más lehetőség. Tedd te is azt, amit a férjed mond. Mondogasd magadnak, hogy nem érdekel, és tényleg ne törődj vele. Előbb utóbb megunja. Érzi, hogy ez zavar téged, és így nem fog leállni. Tanulj meg nem törődni vele.
2014. aug. 19. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
46%

Hogy hogy nem tudja a fėrjed az ex szàmàt???relytett szàmon csörgeti??? Hogy lehet a fėrj nem tudja a.szàmàt de az.ex tudja a fėrjedėt????

Beszelj a fėrjedel hogy hivja fel vagy keressen az ex szàma utàn mert igen is tėged zavar ezzek a.kifogàsok es az hogy az ex meg benne van a jelenben!!!ha annyira nem.erdekli akkor miert nehez neki elmagyarazni a teny allast....

Nekem az nem.tetszik kerdezo hogy 10 ėv utan hol ėrdekel engem az ex.... na de az exet erdekli a fėrjed... nem lehetseges hogy szoktak beszelni vagy tartjak a kapcsolatot????10 ev utan normalis.nö nem bukkan fel a semmibol foleg hogy màr az exem



Felesegul vett valakit..... tehat nekem sehogy sem.ertheto.ez az egesz!!!!!ha annyira fontod vagy a ferjednek akkor igenis beszeljen vele a te jellenletedben hogy ne zaklason titeket ezzel legalabb megnyugszol!!

2014. aug. 19. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
81%

Ajándékozd meg a férjedet egy új telefon(szám)nal. Azt már elvileg nem ismerheti meg a csaj.

Ha így sem megy: kutyaharapást szőrével - kérj meg valakit, hogy hívogasson, küldjön sms-t. Hátha észbe kap a férjed, hogy mit érzel..

2014. aug. 19. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

A telefonszámot nem nehéz kiderítenie a férjem munkája miatt elég nyilvános a szám. Most utoljára mikor megcsörgette, azt mondta a férjem, hogy ezt már nem hiszi el, hogy nem unja még ezt évek óta. Kiderült, hogy engem még nem is ismert, már akkor is folyton csörgette, mikor a másik két lánnyal volt együtt előttem. Valóban nagy baj lehet a fejében a csajnak, mert normális ember ennyi év után már nem foglalkozna a másikkal.

Már azt is javasoltam a férjemnek, hogy keresse fel a neten, írjon neki, hogy már elváltunk, találkozzanak, és hívja el kávézni, és majd akkor én is csatlakozom az asztalhoz, és megkérdezzük közösen, hogy mi a problémája. De a férjem azt mondja, hogy őt nem érdekli, nem kíváncsi rá, látni sem akarja. Persze ezt megértem, de egyszerűen elegem van belőle, hogy folyton téma. Nem akarom így leélni az életemet. Mi van, ha az vénlány nem talál magának senkit, sose lesz gyereke, és mindig zaklatni fog bennünket. Annyira azért okos, hogy nem túl gyakran csörget, csak heti, kétheti szinten, ami még nem számít zaklatásnak. Ha legalább naponta csinálná, elmennék a rendőrségre, de így...

2014. aug. 19. 11:24
 6/14 anonim ***** válasza:
44%

A fėrjed làtni sem akkarja,de tėged kėtelyek közt hagy!!!! Nezd vsn titkolni valoja kibujik a fėrjed minden beszėlgetės talàlkozàs alol az exel!!!ha viszont tenyleg csak az ex a problemàs akkor igeni elmenek vele beszelni a te jelenletedel legalabb nem romlik meg a hazasgom es a felesegemet sem hagyom kėteluek kozt!!!

Olyan nincs hogy valaki 10ev utan minden ok nelkul zaklatok valakit!!!!itt van valami bibi amit a ferjed fel felvallalni,mar lehet meg banta nem is mostanaba tortent....stb... valamiert nem akkar vele beszelni latni ha te ott vagy... vajon miert??????

Pedig ez.lenne a legtisztabb egyenes ut !!

2014. aug. 19. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

A férjednek kell elintézni ezt.

Nem is értem miért nem tette eddig...

Az ex meg nem komplett az biztos,ennek ellenére a férjed is tehet róla,hogy még ennyi idő elteltével is hívogatja,és reménykedik valamiben az ex.Csak azzal lehet ilyet tenni aki hagyja .....

2014. aug. 19. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

1. Tiltsd le te is a facén, és nem fog látni semmit.

2. A férjed telefonjáról egy ismerősötök hívja vissza a csajt, és mondja meg neki, hogy "jó napot kívánok, volt egy nem fogadott hívás a telefonomon, nem tudom, milyen ügyben. Ez az új számom, még nem adtam meg senkinek." Én ezt tettem egy ismerősömmel, aki nem akart békén hagyni, azóta nem hívott. A férjed tiltassa le a számát, hogy keresőben ne adják ki senkinek.


Egyébként ha úgysem veszi fel, akkor majd megunja a csaj. Ne vegye fel a telefont, ennyi.


Megértem, hogy bosszant téged, de szerintem egy kicsit túlreagálod. A férjednek igaza van, hogy ő nem foglalkozik az exszel, te annál jobban.

2014. aug. 19. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

"Már azt is javasoltam a férjemnek, hogy keresse fel a neten, írjon neki, hogy már elváltunk, találkozzanak, és hívja el kávézni, és majd akkor én is csatlakozom az asztalhoz, és megkérdezzük közösen, hogy mi a problémája. De a férjem azt mondja, hogy őt nem érdekli, nem kíváncsi rá, látni sem akarja."


Ne viccelj már, szerintem sem kéne ilyen hálivúdi megoldásokat alkalmazni....

2014. aug. 19. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Hat a szomszed lany olyan 16 evesen szerelmes lett a hazmester fiaba egyutt is voltak 3-4 evet vegul szakitottak. A lany ferjhez ment es gyereket szult, de a fiuval neha meg talalkozzott. A fiu is megnosult es 2 gyereke szuletett 20 eve!! szeretok. De mikor a fiu latogatoba jon az edesanyjahoz meg csak nem is koszon a lanynak, az edesanyja kerdezi hogy emlekszel ra?? Szoval vannak ilyenek is.

De lehet, hogy a te ferjed nem szivatja mar a lanyt hogy talalkozzanak meg menjenek nyaralni.

2014. aug. 19. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!