Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan szabaduljak meg tőle?

Hogyan szabaduljak meg tőle?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A férjem volt egy munkatársa, barátja. Elkezdtünk vele és a párjával összejárni. Elhívtuk őket hozzánk, vagy valamelyik szórakozóhelyre. Szép fokozatosan betelt nálam a pohár. A párja, a Szilvike állandóan a középpontban volt. Nem is ezzel van a baj, nekem volt gyerekszobám, tudok viselkedni, toleráns is vagyok, de a csaj már túlzásba vitte. Olyan dolgokon már kiakadtam, mikor egy beszélgetés során szóltam a férjemnek, hogy erről ma este inkább ne beszéljünk, nem ide való téma. Erre Szilvike csúnyán lehurrogott engem, hogy minek szólok rá, hadd mondja, ha neki ez jól esik, majd a férjem felé fordult, majdnem körbe vigyorogta a fejét, és: "Mondjad csak drága, én hallgatlak!" - a lelki szemeim előtt szinte láttam ahogy derékig belehajol a férjem hátsójába. Elegem lett abból, hogy mindig csak "Ő, meg Ő, meg Ő! De Ő!" Az i-re a pontot az tette fel, mikor büszkén mesélte el a férjemnek, hogy ő milyen jó az ágyban, és Ő sikoltozik közben... stb. A kolléga meg önelégült arccal büszkén feszített mellette. Hazafelé mondtam a férjemnek, hogy ne haragudjon, de én ezekre a h...re nem vagyok többé kíváncsi. Nem is tiltakozott, egyet értett vele, hogy bután viselkednek. Nem is hívtuk őket többé. Volt is nagy sértődés, mikor megtudták, hogy őket nem hívtuk meg a kerti party-ra. Ki is fejtettem egy közös ismerősünknek, és őszintén így is gondolom, hogy ez a mi életünk, a mi kapcsolatunk, a mi házunk, a mi barátaink, a mi rendezvényünk, ahol én vagyok a háziasszony, és én vagyok a "királylány", nem pedig a Szilvike. Nem azért főzök, sütök egész nap, hívok meg 10 embert, hogy egész este kuksoljak egy sarokban, és a többiekkel együtt azt hallgassam, hogy a Szilvike milyen csodálatos, meg hogy szegény Szilvike hogy járt, stb.

Azt hittem, hogy ezzel le is fog zárulni a fejezet, de nem! Szilvike és a kis párja erőszakoskodnak azóta is, követelik, hogy igen is barátkozzunk. Azok a fajták vagyunk a férjemmel, akik nem szeretnek veszekedni, pláne nem megsérteni másokat, annyit mondtunk csak, hogy mi mostanában nem érünk rá szórakozni. Ezzel sem elégedtek meg. Folyamatosan üzengetnek, hogy mi a bajunk, miért nem akarunk velük szórakozni járni, miért nem hívjuk meg őket, meg hogy mondjuk meg, hogy mi a bajunk, mert ők nem csináltak nekünk semmi rosszat, mert a Szilvike milyen kedves, aranyos és jó volt hozzánk, mi szemetek meg nem értékeljük, és semmibe nézzük. Főleg én.

Nem magyarázkodtunk akkor sem. Újra a férjem csak annyit mondott a kollégának, hogy értse meg, hogy nem érünk mi rá csavarogni, bulizni. Ekkor jött egy olyan dolog is, amire nem számítottunk, eljött a munkatárs, hogy adjunk kölcsön 150 ezer Ft-t. A férjem nem adott nekik. Nem irigy, de úgy gondolta, hogy akinek van pénze szórakozásra, villogásra, annak legyen egyéb dolgokra is. Az sem tetszett nekem, hogy Szilvike a férjemet hívta fel, hogy menjünk velük szórakozni. Engem egyszer sem hívott fel, hogy pl. igyunk meg egy kávét valahol.

Nagy szerencsétlenségünkre hétvégén összefutottunk velük egy sörözőben, és újra kezdődött a hiszti, de most is a drága evetke kizárólag engem okolt mindenért. A férjem akkor megenyhült, és már elkezdte mondogatni, hogy mi lenne, ha őket is meghívnánk a party-ra.

Megkért, hogy nyeljem le, ne törődjek vele a Szilvivel, bírjam ki. De én már nem vagyok hajlandó. Össze is kaptunk ezen.

Hogy lehet szépen megszabadulni ilyen emberektől, hogy a férjemmel se vesszek össze?



2014. júl. 20. 11:32
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha most engedsz, akkor a következőre és a következő utánira is fognak menni.

Ha ennyire terhes ez a kapcsolat, akkor le kell zárni minél gyorsabban és nem nyújtani.


A férjednek megmondhatod, hogy márpedig nem, a vendégek azok lesznek, akiket mind a ketten szívesen láttok, közösen. Bárkit bármelyikőtök megvétózhat.

Amennyiben meghívja, te nem leszel ott, ő egedül lesz a házigazda és magyarázza ki, hogy te miért nem vagy a saját partitokon.

Amennyiben a párt mégis meghívja, te a kezdés előtt tűnj el. Ha betoppannak, te cirkusz nélkül fogod a kistáskád és eltűnsz pár órára.

Ha ezt nem teszed meg, akkor vesztettél és újra kezdődik minden.

2014. júl. 20. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ne engedje ebből, ezek energiavámpírok, szabadulj meg tőlük! Mondd meg a férjednek, hogy vagy te, vagy Szilvikécske, válasszon! Ki a fontosabb neki, azzal élhet! Én még össze is vesznék velük, csak hogy eltűnjenek a környékről is! Ez a Szilvike nem 100-as az is biztos!
2014. júl. 20. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Én is így gondolom, hogy meg kell szabadulni tőlük. Én szívem szerint már beolvastam volna nekik, de csak azért nem tettem meg, mert tekintettel vagyok a férjemre.

Szerintem az sem normális, ha valaki nem veszi észre magát, hogy nem kívánatos személy, hogy a másik hanyagolja a vele való találkozásokat. Az meg már kimondottan pofátlanság, hogy sértődötten el is kezd vergődni, követelőzni. Engem ha valahol nem látnak szívesen, akkor nem tolom oda magam erőszakkal.

A másik dolog, hogy ha én elmegyek valakihez vendégségbe, akkor respektálom azt, hogy ott a házigazda az Úr, nem kezdek el a háziasszonnyal konkurálni, hanem hálás vagyok, hogy vendégül lát, és szerényen, intelligensen viselkedek. Barátságban pedig nem akarok minden áron a másik férje szemében szebb, jobb, okosabb lenni, könyökölni, és lenyomni a feleségét, hogy bebizonyítsam, hogy én vagyok a jobb. Ez bunkóság. Főleg, hogy nem is igaz. Ha úgy is lenne, akkor sem erőszakoskodnék, hogy engem csodáljon, vagy épp sajnáljon mindenki. Hányingerem van ilyen nőktől.

Biztos, hogy nem fogok engedni! Már csak azért sem, mert mint látszik, Ti is egyet értetek abban, hogy ha engedek, akkor sosem lesz vége. Szórakozni pedig úgy szeretnék, hogy én is jól érezzem magam, nem pedig minden alkalommal úgy menjek haza, mintha citromba haraptam volna, vagy úgy nézzek a vendégre, hogy alig várom, hogy már essenek ki.

2014. júl. 20. 12:57
 4/4 anonim ***** válasza:
Kövesd az 1-es hozzászóló javaslatait.
2014. júl. 20. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!