Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ebben az esetben ki a törvénye...

Ebben az esetben ki a törvényes örökös?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Adott egy idős házaspár, közös gyerek nincs, csak a férjenk egy lánya az előző házasságából. A bácsi meghalt 15 évvel ezelőtt, a néni most. A házon haszonélvezeti joga volt a néninek a haláláig. A néninek van egy unokahúga, aki törődött vele, látogatta, az utolsó hónapokban gondozta.


Ebben az esetben ki az örökös?

Köszi.


2014. aug. 11. 11:35
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

A ház közös tulajdon volt? Tehát a nénié a fele és a haszonélvezet?


Ha igen, akkor a fele a bácsi lányáé, a másik felét pedig a néni örökösei öröklik.


Ha a ház csak a bácsi volt, akkor a lánya.

2014. aug. 11. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
ebben az esetben, a ház már a bácsi lányáé 15 éve... nincs öröklés, mert haszonélvezetet nem lehet örökölni, csak tulajdonjogot... (ha csak nem volt végrendelet és másra hagyta örökül a házat)
2014. aug. 11. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Most kié/kiké a ház? Azoké is marad. A haszonélvezet megszűnt a néni halálával, tulajdonosnak meg eleve kellett lenni valakinek a bácsi halála után.
2014. aug. 11. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
én is ezt akartam kérdezni a válaszod után :)
2014. aug. 11. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
49%
A bácsi lánya az örökös kizárólag. Az unokahúgot meg köszönet illeti, semmi más.
2014. aug. 11. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ha a ház közös volt a bácsi halála előtt, akkor a fele a nénié lett a bácsi része pedig a bácsi lányáé.( haszonélvezet pedig a néninek)

A néni halála után a hazsonélvezet megszűnik. A fél tulajdon a bácsi lanyáé, a másik fele pedig a néni örököséé, ebben az esetben az unokahűg látszik csak örökösének.


Ha viszont a ház csak a bácsié volt, akkor az egesz a lányáé lett

2014. aug. 11. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat.


Úgy tudom, hogy a ház a bácsié volt. A kérdést azért tettem fel, mert nekem az unokahúg az ismerősöm és azt hiszi, hogy ő az örökös. Én sejtettem, hogy nem így van és ti is megerősítettétek a gyanúmat.

2014. aug. 11. 13:54
 8/8 acelsziv ***** válasza:
86%
Ő lenne, ha kötött volna eltartásit az öregekkel, vagy az öregek úgy végrendelkeztek volna.
2014. aug. 11. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!