Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti mit tennétek az én helyemben?

Ti mit tennétek az én helyemben?

Figyelt kérdés
Apukám 20 éven keresztül alkoholizált.A gyerekkorom nem volt túl derűs.3 évvel ezelőtt megváltozott valami.....Elkezdett sportolni,új dolgokba kezdett bele,és abbahagyta az ivást.Ez egészen júliusig tartott....Az életben kudarcok érték és anyukámmal való kapcsolata is igen hullámzó volt,egy apróbb vita után nyúlt ismét alkoholhoz.Utána nem beszéltem vele napokig,és megmondtam,ha ez újra előfordul és minden megint a régi lesz. Az elmúlt hetekben nem volt semmi.Ma újabb vitájuk volt,gondolom sejtitek mi lett a következménye.....Nos a helyzet az,hogy eléggé megvisel,és nem tudom mit csináljak.Szeptemberben leszek 17.Az ország egyik legelismertebb gimijében tanulok.A következő tanévben veszem fel a biosz és kémia faktot,mert orvos szeretnék lenni.Mindezt csak azért írom le,hogy megértsd,a tanulás,iskola,versenyek nagyon fontosak számomra,amiket ilyen stresszes körülmények között majdnem lehetetlen véghezvinni.A lehetőség adott,hogy elköltözzek nagymamámékhoz,de ők BAZ megyében élnek,kis városban.Az ottani gimnázium összehasonlíthatatlan a jelenlegi iskolámmal.Tanácstalan és elkeseredett vagyok...Te mit tennél?

2014. aug. 7. 21:37
 1/5 A kérdező kommentje:
*Utána nem beszéltem vele napokig,és megmondtam,ha ez újra előfordul és minden megint a régi lesz,akkor elköltözöm.
2014. aug. 7. 21:39
 2/5 anonim ***** válasza:
Megértelek, én is így nőttem föl. Emiatt romlott le annak idején az átlagom. Az az igazság, hogy akárhogy is döntesz, mindkettő nagy áldozatot követel. Az egyik a stressz, a másik meg a karrieredbe is kerülhet. Nehéz egy rossz suli után felzárkózni, tapasztaltam. Bár sikerült, de az első év nagyon nehéz volt. Nem tudsz valami közelebbi rokonodhoz költözni? Szerintem a költözés nagyon jó ötlet, csak a suliváltás nem.
2014. aug. 7. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerintem BAZ megyében is vannak normális gimnáziumok. Nem a gimi hírneve a lényeg, hanem hogy lehetőség legyen a versenyekre. Ezt meg kell érdeklődni sulinként. És persze nyelvvizsga kell. Az érettségi mindenhol ugyanaz.
2014. aug. 7. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
nem sajnos nem.....másik nagymamám itt lakik tőlünk nem messze,de vele még beszélő viszonyban sem vagyok sajnos....más rokonom, akihez mehetnénk....nincsen
2014. aug. 7. 21:57
 5/5 A kérdező kommentje:
Nem szeretnék kötekedni,de ez a ,,tökmindegy melyik suliba jársz,mert az érettségi mindenhol ugyanaz szöveg" mindig megbotránkoztat.Engem nem az érettségi érdekel,hanem a TUDÁS. Véleményem szerint egyáltalán nem mindegy,hogy milyen középiskolában végeztél.Nem,nem a neve miatt,hanem hogy milyen lehetőségeket tud adni az adott intézmény....akár versenyfelkészítésről,tehetséggondozásról... stb van szó
2014. aug. 7. 22:04

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!