Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha nem gazdag családból (vagy...

Ha nem gazdag családból (vagy legalábbis pénzes) származom, akkor esélyem sincs a jólétre?

Figyelt kérdés

Nem kőgazdagságra vágyom, csak egy normális életszínvonalra. A családom nem gazdag, sőt. Most megyek fősulira, és szinte az összes gólyát elnézve, senkinek sincs anyagi problémája. Tök simán kifizetik a gólyatábort, a kolit, albit, tandíjat (na ne mondjátok, tudom, a többség diákhitelből). Már mst nem érzem odavalónak magamat. Se emberek közé, se a suliba. Nem vagyok boldog (nemcsak emiatt, az más téma). Valamilyen szinten igaz, hogy pénz=boldogság, hiszen nem kell azon stresszelni, hogy ki tudod-e fizetni a számlákat, tudsz-e mindennap normálisan étkezni, marad szórakozásra is pénz. Na hát ez az én családomban soha nem volt meg.

Van itt rajtam kívül valaki, aki ilyen nyomorult, gondolkodásban is? :(


2014. aug. 6. 22:03
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Ne legyél ilyen negatív... hogy milyen életed lesz az nagyrészt rajtad múlik.

Én is szegény családból származok, ennek ellenére jól élek jelenleg, habár ezt a páromnak köszönhetem. De én is tanulok, hogy ne másokon kelljen élősködnöm örökké.

2014. aug. 7. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
45%

Hát, akkor lehet, hogy el foglak kissé szomorítani, de nem sok esélyed van a jólétre. Aki jólétbe születik, annak nem csak pénze van, hanem olyan kapcsolatai, akiket kihasználva mindig talál zsíros állást, még akkor is, ha nincs pénze. A szörnyű valóság az, hogy manapság jó diplomával is nehéz állást találni, ha nincs puszi pajtásod vmi jó helyen, vagy ahogy az elöző írta - gazdag párod. Elég szomorú, de sok lány csak úgy jut előrébb az életben, ha egy pasi hátán megkapaszkodik.

Ahogy itt olvasgattam a válaszokat, nem tudom, hogy a 8 osztályt végzettek hol találnak jól fizető melóhelyeket, az én diplomás több nyelven beszélő ismerősöm kb. szharér-hugyér dolgozik és nincs elöre lépési lehetőség. Hiába élünknegy országba, úgy látom én a rosszabbik felére születtem, mert magam körül a gürit, meg a harcot látom, nem a jólétet.

De Kérdező a szerencse az tényleg bármikor az oldaladra állhat. Tehát lehet, hogy esélyed lesz a jólétre, csak talán nem milliárdos jólétre. Azonban nem hiszem, hohy ezt tanulással lehet elérni. A hízelgéssel, könyökléssel többre mész. Manapaág a szorgalmat senki sem értékeli, a talpraesettség az elvárt minimum.

2014. aug. 7. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Nem sok...

amúgy sorstárs vagyok...sajnos.

2014. aug. 7. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Hogyne lenne. Teremtsd meg magadnak. Nekem is ez a celom, bar en idosebb vagyok nalad. Sok munkat kell belerakni, de a vegen meglesz a gyumolcse.

Sok sikert!

2014. aug. 7. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!