Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért ilyenek egyes gazdag...

Miért ilyenek egyes gazdag családok gyerekei?

Figyelt kérdés

Én elég szűkös anyagi körülmények közt és rossz családi helyzetben nőttem fel. Mostanra kicsit jobb. (Van mit ennem, van internetem-bár korlátozott, néha vehetek magamnak ezt-azt, és már nem kell elviselnem a családom.)

Van pár gazdag ismerősöm, akinek a családi helyzetük is rendben van.

Lehet, nem rossz indulatból tesznek megjegyzéseket a helyzetemre, de elég rosszul esik.

Az egyik srác most utazott el két hétre a tengerpartra a szüleivel, és engem piszkált, amiért én még sosem nyaraltam.

A lánynak rengeteg ruhája van, saját szobája...Ha arról beszélek, mire gyűjtök épp, vagy hogy mi az álmom, mindig lehurrog. Most épp azt szeretnénk elérni a párommal, hogy legyen saját albérletünk, ahol nem kell egy szobán osztozni még egy lakótárssal is. Csak ahhoz, hogy magunk tudjuk fizetni, még sokat kell dolgozni.

Amikor én ezt elmondtam, olyan reakciókat kaptam, hogy "csak nehogy aztán sokat akarj", meg hogy "De már legalább van mit enned. Becsüld meg".


Miért az olyanok oktatnak ki arról, hogy becsüljem meg, amim van, és ne vágyjak többre, akiknek egész életükben anyuci és apuci mindent a feneke alá tett?


2014. júl. 5. 21:40
 1/10 anonim ***** válasza:
80%
Fura ismerőseid vannak.
2014. júl. 5. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
87%

Ezt maguknak kéne mondaniuk,nem nektek,akik magatoknak értétek el.


Szerintem ne nyeld le,burkoltan te is mondj be valamit,h ezt magadnaknak köszönheted,nem úgy,mint ők.


Te meg csak vágyj többre,az visz előbbre!

2014. júl. 5. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
93%

Az ilyen emberekkel meg kell szakítani a kapcsolatot. Nem akarom piedesztálra emelni a mi társaságunkat, csak egy-két példa:

Van egy hozzátok hasonló körülmények között élő ember közöttünk. Egy emberként örültünk, amikor sikerült a párjával közös albiba költözni, amikor pedig szakítottak, akkor egy hónapig lakott vetésforgószerűen valamelyikünknél, amíg talált másik lakást.

Egy másik srác az ellenkezője, messze jobb körülmények között, él, mint a többiek. Pl amikor haveri nyaralásra mentünk, az egyik kocsi az övé volt, és szó nélkül átvállalta a kocsija benzinköltségének felét, így a fent említett barát is el tudott jönni velünk. Nem nyenyerészett, hogy miért nem karibi hajókázásra mentünk, jó volt neki a toszkán körút is.


Szóval normális emberek is vannak, ne hagyd magad lelkileg lehúzni az idióták miatt! Nincs miért szégyenkezned!

2014. júl. 5. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
85%
Az ilyenektől még nekem is kinyílik a bicska a zsebemben, mondom ezt úgy, hogy apukám elég gazdag, de ezt kemény munkával éri el külföldön, így habár mindig van pénzem, tudom, hogy meg kell becsülnöm. Néhányan meg úgy szórják, mintha nem lenne vége, lenézik azt aki nehezen tud csak boldogulni abból a kis pénzéből. Undorító.
2014. júl. 5. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ez nem a sok pénz kérdése (bár nyilván összefügg vele).. én ilyen öntelt marhákkal nem beszélgetnék, főleg nem az életemről.
2014. júl. 5. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Gyémántlány ***** válasza:

Hm, látom szeretsz a gazdag kölykök életén merengeni. Nézd végig ezt a cikket, és még "jobb" lesz a véleményed róluk.

[link]

2014. júl. 6. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Ó, úgy szerettem, a "most léptem ki egy divatlapból, és nyolc kiló vakolat van rajtam smink gyanánt" típusú lányokat a főiskolán! (Voltak fiúk is, de a lányokat nagyon körbe tudtam röhögni.) Tudjátok, a fizetős szakon lévők közül azokat, akik csak azért vannak bent, mert ott is lehet társasági életet élni, és anyu meg apu azért fizet, hogy melegedhessen a gyermek. Na, az egyik ilyen leányzó szájából hallottam, hogy neki a zsebpénze nem elég a "megélhetéshez". Vázolom a helyzetet. Nevezett lány otthon élt a szüleivel, akik vettek neki autót, és fizették annak költségeit (tankolást is). Rendszeresen kapott ajándékba csak úgy ruhákat az általa favorizált üzletekből. Iskoláját, ételét fizették. Az említett zsebpénzt ezen felül kapta, ami havonta 50 000 Ft volt. (Ezeket onnan tudom, hogy a folyosón rendszeresen meghallgathattam sanyarú élete apró részleteit.) Na most. Gerincfordulásból vett lendülettel röhögtem arcon, amikor ezt kimondta, pedig nem is hozzám beszélt (valójában mindenkihez, olyan hangos volt, csak az nem hallotta, aki nem akarta.) Ne kérdezd, miért ilyenek némely szülő elkényeztetett gyermekei. Talán, mert nem érzik a pénz súlyát. Nem dolgoztak meg életükben semmiért, de mivel menő a "szegényekkel" barátkozni, mutatva, hogy nem is annyira különbözőek, ezért megteszik, és közben osztják az észt. Mert értenek hozzá, nyilván.
2014. júl. 6. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Azért, mert a szüleik azt hitték, hogy a szeretetet simán lehet pénzzel helyettesíteni. És ezért inkább mindent a kipufogójuk alá toltak...
2014. júl. 6. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Mert em mellé szarul nevelik őket.Én is jó körülmények közül jöttem,de sose mondanék ilyet,nem is szerettem gazdagokkal barátkozni,hiába volt meg meg van meg anyagilag mindenem,mésgsem éreztem magam sose közéjük valónak.És ezt annak tulajdonítom,hogy a szüleim,és főleg anyám,sosem engedett elszállni,és sosem dobálták a tíz meg húsz ezreseket,hogy költsem,csak mert volt.Persze erre haragudtam akkoriban,de már értem.
2014. júl. 6. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok: bocsi a hibákért.
2014. júl. 6. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!