Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért a gazdag tesomat segítik...

Miért a gazdag tesomat segítik, engem miért nem mert csóró vagyok indokkal gyerekvállalás után?

Figyelt kérdés

az ő gyereke normális családba érkezett, van férje, mindkettejüknek nagy karrier. az enyém, meg olyanba, ahol elhagytak, a gyereket elfelejtették, nekem meg nincs munkám. magarán kilátástalan minden. azt akarták vetessem el, de könyörgöm, egy élet és szeretem!

és valahogy el is mennék felette, de sajnos tényleg segítségre szorulok így :(

de ha azt nézem, hogy gyerek-gyerek, mivel különb az övé, mint az enyém?


2013. nov. 23. 23:11
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
77%
A gyerek nem különb, csak a testvéred annyival, hogy nálad jóval felelősségteljesebb. Gondolom a szüleid nem kívánják az ingyenélésed támogatni, szeretnék, ha végre erőt vennél magadon és sajnálkozás helyett megteremtenéd a megfelelő feltételeket a gyereknek... ne mindent mástól várj el!
2013. nov. 23. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
a gyerekre gondoltam most. tesom gyereke méregdrága ajándékokat kap, míg én megláttam egy kis "csóró" színes kis játékot, mire közlik, hogy az is tesom gyerekéé lesz. az enyém még semmit nem kapott.
2013. nov. 23. 23:16
 3/17 anonim ***** válasza:
81%

Nézd.. Ne a tesódat hibáztasd mert ő jobban él, mint te. Valószínű, hogy a tesód úgy vállalta a gyermekét, hogy tisztában volt azzal, hogy ő egymaga is képes lesz a gyerekét felnevelni. Te nem mérlegeltél. Most mégis azt várod, hogy segítsenek, mert nem vagy képes eltartani magatokat. A gyerekek között nincs különbség, valószínű, hogy nem is ez a lényeg a szüleidnél sem. Inkább arról van szó, hogy te amikor terhes voltál, nem hallgattál a szüleidre, így most ők úgy vannak vele, hogy "amit főztél azt edd meg"

Durva kimondani, de ha elég érettnek érezted magad az anyasághoz, akkor most is legyél érett. Tanuld meg, hogy csakis magadtól tudsz érvényesülni..

2013. nov. 23. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

nem hibáztatom a tesomat.


én a gyerekemet sajnálom valahol, hogy valahol "ki van tagadva" hogy két gyerek között különbség van téve.

2013. nov. 23. 23:37
 5/17 A kérdező kommentje:
és nem ettől tanulom meg, hogy csak magamra számíthatok. elég leckét kaptam már így is az életből. és nem én tehetek róla, hogy elhagytak, vagy hogy így alakult.nem értem ezt az én főztem én egyem izét se.
2013. nov. 23. 23:38
 6/17 anonim ***** válasza:
68%
nyafogás helyett szedj fel egy balekot, aki eltart.
2013. nov. 24. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
A kérdés első fele csak rajtad múlott. Nincs munkád akkor gyes családiból meg egy kis gyerektartásból biztos nem élsz meg, el nem hiszem hogy téged nem támogatnak. Az albérletre meg száraz kenyérre sem elég.
2013. nov. 24. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
kintről kapok gyest, meg pirinyó a lakás, ráadásul önkormányzatis, szóval a kiadások legalul. tv-m nincs. meg ahol tudok kiadások csökkentve. nehezen, penge élen élek szó se róla. ok, anya néha főz valamit. de pl eddig babadolgokat csak bnőktől kaptam. habár biztos segítenek majd, meg tesom is, csak épp még most nem. igazán csak a gyerekjátékokon jött ez most fel nekem.
2013. nov. 24. 01:16
 9/17 anonim ***** válasza:
80%
Na mondjuk ha el is rontotta az életét,azért az ronda dolog az ő gyereke nem kap semmit.Az is ugyan úgy az unokájuk.ha a szülök haragszanak is mert úgy döntött ahogy,ne az unokán csattanjon.Egy anyát a gyereke által lehet a legjobban megbántani.Nem is értem,hogy lehetnek ilyenek a nagyszülők.Vagy mind kettőnek vesznek vagy egyiknek sem.én nem tudnék ilyen lenni,az a kisgyerek nem tehet semmiről
2013. nov. 24. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
94%
Nem azt csináltad, amit a szüleid mondtak és most így büntetnek téged. Adj nekik egy kis időt, talán rendeződni fog a helyzet. Engem is nagyon bántana ez a hozzáállás, de rájuk vagy szorulva. Én a helyedben emiatt kerülném a konfliktust.
2013. nov. 24. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!