Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Összeköltözzünk, vagy még túl...

Összeköltözzünk, vagy még túl korai?

Figyelt kérdés

19 éves vagyok, 8 hónapja együtt a kedvesemmel. Idén fogok érettségizni. A barátom felajánlotta, hogy költözzünk össze. Én nagyon szeretnék, de mivel tanulok, nincs egy fillérem sem. Június közepe előtt nem is tudnék munkát vállalni. Ő már februárban beköltözik a lakásába, amit örökölt, és szeretné ha én is vele laknék. Én is nagyon szeretnék menni, de cikinek érzem, hogy ő tart el pár hónapig. (Június közepétől lesz munkám, az egyik ismerőssel már le van fixálva).

Szeretek itthon lenni a szüleimmel, de mikor felvetettem, hogy elköltöznék, csúnyán összevesztünk. Azt hiszik, terhes vagyok (tény, hogy meghíztam az utóbbi 4-5 hónapban), és ezért "erőltetjük" ezt az egészet. Nem tudom, hogy költözzek, vagy maradjak.

(Főzni, takarítani tudok, tehát ha nem tanulnék, és lenne munkám, megállnék a saját lábamon.)

A barátom nagyon szeretné, hogy menjek vele, a szüleim pedig próbálnak lebeszélni.

Ti mit tennétek?

[Szeptembertől megyek főiskolára, tehát ősszel vagy tél elején mindenképpen elköltöznék otthonról.}


2010. jan. 12. 15:56
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
A helyedben én megvárnám az érettségi végét. Utána költöznék! De ez én vagyok. Nem csak a pénz miatt mondom, de az is belejátszana.
2010. jan. 12. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Főiskola mellett fogsz tudni dolgozni? Vagy szeretnél egyáltalán? Mert ha nem, akkor a nyár után mi lesz?
2010. jan. 12. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Első éves egyetemista vagyok, 4 éve vagyok együtt a párommal, decemberben költöztem hozzá. Nálunk ez előbb nem is jöhetett volna össze, mivel messze laktunk egymástól, az egyetem hozott közelebb. Szerintem is várd meg az érettségit, utána már talán a szüleid is könnyebben fognak engedni! Ne veszekedj velük, azzal semmire sem jutsz! És idővel talán ők is megenyhülnek majd!
2010. jan. 12. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Az óráimtól függ, hogy tudnék-e dolgozni. De a fősulin kapunk Bursa-t meg ösztöndíjat ha jól tanul az ember, és az is több, mint a semmi.

A kedvesem főnöke felvenne irodai munkára (dokumentumok legépelése, fénymásolás, telefon felvétele), de attól függ, hogyan lesznek az óráim. De ez is csak szeptembertől.

2010. jan. 12. 16:42
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Ez az én történetem:

Hasonló helyzetben voltam én is kb 6 éve, szintén érettségi előtt álltam és szerettem volna fősulira menni. Az akkori barátom (na ebből már sejtheted is a végkifejletet) szerette volna, ha összeköltözzünk és hogy gyereket szüljek neki. (ja, meg még mit nem? 18 évesen??? Na kb. én így álltam hozzá a dologhoz) Kis háttérinfó: srác akkor 24 éves volt, dolgozott már - minimálbéres volt (de akkoriban nem sokat törődtem az ilyesmivel) kevés barátja volt, szüleivel és 3 testvérével élt (így voltak 5-en egy lakásban). Szakmunkás végzettsége volt. Amint az érettségimhez közeledett az idő, egyre kevesebbet szerettem volna vele találkozni, mivel fontos volt számomra, hogy milyen eredménnyel zárom a középsulit (egészségügyit végeztem és minden álmom egy közgazdász fősuli volt :) így rá kellett hajtanom a törire, magyarra, meg a fizikára amik nem mentek olyan jól) Ő ezt nem értette meg. Akkoriban (most nem tudom hogy mi a helyzet) az érettségi előtt volt egy hónapunk, amikor nem kellett suliba menni, ezt ő úgy értelmezte, hogy nincs semmi dolgom és állandóan zaklatott. Olyankor jött mikor tanultam volna. Aztán egy kis idő múlva rájöttem, hogy féltékeny, meg önző, mert neki nincs érettségije. Amit sikeresen letettem (hajszálon múlt, mert amint az ofőm megtudta, hogy nem szakirányú suliba megyek tovább, mindig keresztbe tett nekem, ahol csak tudott. Ráadásul ő volt a matek és a fizikatanárom is....gondolhatod...) ezt be is vallotta. Nyáron 1 hétre elmentünk balcsira, elvégre ő akarta ezt ajándékba adni - érettségire. Aztán kiderült, hogy a 65%-a van csak befizetve. Egy szó nélkül kifizettem a másik felét - az érettségi pénzemből amit kaptam, és amit másra szerettem volna elkölteni - annak ellenére, hogy előtte nem említett semmilyen nyaralást. Ha említette volna, tuti azt mondtam volna, hogy köszi nem szeretnék menni (veled). Barátaim hívtak nyaralóba (mindkettőnket), ott is el lehettünk volna, de az neki nem tetszett - zárkózott volt- , ezért indította ezt a magánakciót. Kb 40.000 ft-omba került (ja és a költőpénzt is nekem kellett állnom) amit a fősulira az első hónapban elég lett volna, hogy szüleimet segítsem azzal, hogy nem kérek tőlük pénzt (utazás, kaja) az első hónapban. "Nyaralásunk" közben hirdettek eredményt, kiderült felvettek :). Na ekkor teljesen elöntötte az agyamat a vér, mert... é.anyám közölte velem az eredményt és örömömben kiabálni kezdtem, meg ugráltam...amikor letettem a telefont az exem bőgött - de nem azért mert örült a sikeremnek...na akkor már ez nagyon furcsa volt nekem...sebaj, mondom...aztán a nyaralás végére ismertem meg igazán.Elképzeltem vele a jövőt...aztán kezdtem tesztelni arra, hogy hogyan viszonyulna ahhoz, ha én sikeresebb lennék mint ő...hát sza*rul vette az akadályokat...elkezdődött a fősuli: vasárnap utazás (kb8 óra csak oda) hétfőtől péntekig suli aztán vagy péntek vagy szombat haza és vasárnap vissza. Erre ő kitalálta, hogy töltsem náluk minden 2. hétvégémet, de a szüleimnek hazudjam azt, hogy a koleszban maradtam... gondolhatod...hazudjak a szüleimnek, akik bíznak bennem és fizetik a fősulit? (kaja, utazás) Gondolhatod: rögtön nemet mondtam...ebből megint az lett, hogy nem szeretem, és hogy ha szeretném, akkor gyereket szülnék neki...A következő volt: vasárnap lekísért a vonathoz a szüleimmel, h-p-ig majdnem minden 5 óránként rám csörgött , de nem beszéltünk, mert az már "drága", se sms. aztán pénteken haza, aznap kb 3 órán keresztül hallgattam (8 órás út után), hogy egész héten sírt, meg hogy ne tegyem ezt vele...na ezt kb 3 hónapig bírtam aztán lapát lett a vége. Megmondtam neki, hogy sajnálom, de nem tudok így élni, egyszerűen nem megy. Felajánlottam, hogy maradjunk kapcsolatban- ha gondolja. Hát nem maradtunk még köszönőviszonyba sem (hosszú történet) Azóta megvan a diplomám és múltkor láttam őket az egyik plázában (bnőjével). Én örültem neki, hogy talált mást. A srác rám nézett, én meg rá, aztán elkezdett sugdolózni a b.nője fülébe...én bólintottam egyet, hogy köszönök, de inkább kirohantak a boltból...


Konzekvencia:

1. Ha nem vagy magadba meg a pasidban sem biztos, akkor ha van rá lehetőség menjetek el 1 hétre barátokhoz vagy egy olcsó helyre telelni :) (síelni) vagy nyaralni. 1 hét alatt rengeteg sok minden kiderül ám a másikról! Most visszagondolva, a pénz nekem időt takarított meg, mert sok mindenre rájöttem. Igaz utána vagy fél évig nagyon nehéz volt anyagilag, de összehúztam azt a bizonyos övet....

2. Ha összeköltözöl vele, akkor ha a fősuli elkezdődik és vizsgaidőszakod lesz, biztos hogy fogsz tudni tanulni - tőle? Azért azok az időszakok eléggé nehezek lesznek ám!

3. Ha esetleg találsz egy másik pasit, akkor eléggé gáz lesz kiköltözni (bár ezt nem tudhatom)..vagy ha ő talál mást, akkor még a vizsgáknál az lesz, hogy a fenébe, kidobott a barátom, és aggódsz hogy hogyan tudod elhozni a cuccaidat.... (bár ezt sem tudhatom)

4. Szüleidnek vajon hogy fog esni, hogy fizetik a fősulit/egyetemet és soha sem látnak téged otthon? (ez most nem szemrehányásként írom... :) )

Én akkoriban örültem volna neki, ha a szüleim szerették volna hogy otthon vagyok, és veszekedtek volna velem, hogy ne költözzek el :)))) Szerintem ezt nem szabadna feladnod, mert ez azt jelenti, hogy "nem dobnak ki otthonról" ami meg elég ritka :)

De Te döntesz!

:)

Remélem tudtam segíteni!

Ui: most olvastam:

"De a fősulin kapunk Bursa-t meg ösztöndíjat ha jól tanul az ember, és az is több, mint a semmi. "

Azért arra készülj fel, hogy az első év a rostálásról szól. Az első év lesz az igazán nehéz. Bevett szokás, hogy a hallgatók 35-40%-át ekkor szanálják ki! És azért vesznek fel annyi embert, hogy kapjanak fejpénzt a hallgatók után!

2010. jan. 12. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Te ismered a barátodat, és te tudod, hogy mit szólna hozzá. Én együtt lakok az enyémmel, egyetemista vagyok, és nem dolgozok, ő meg igen, bár ő már rég nem is tanul. Ő ennek örül, eleve ő találta ki, neki az a boldogság, hogy gondoskodhat rólam.


Különben azért az érettségit kivárhatod, bár én elgondolkodnék, ha a szüleid ilyeneket mondanak, hogy biztos terhes vagy, azért erőltetitek ezt stb. Az én anyámék is mondtak ilyeneket, és attól, hogy jól el voltam velük, most sokkal boldogabb vagyok, hogy nem kell otthon lennem és örökösen hallgatni az ilyen megalázó megjegyzéseiket.

2010. jan. 12. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Még az előző vagyok:

Én 3,5-ös átlagra kaptam havonta kb 3.000 Ft-ot...és éjjel nappal tanultam. (!) szóval ha komolyan gondolod a fősulit, a fősulis bulikból sem szeretnél kimaradni, és még jó jegyeket is szeretnél, meg dolgozni is ...hát ez így egyszerre elég nehéz lesz.


Az egyik ismerősöm -anno - az ottani tesco-ban vállat melót, reggel -du suli, este meló. Szinte soha nem volt buliban. Amikor vége lett a fősulinak, azt mondta, hogy megbánta, hogy annyit éjszakázott a tescoba és kimaradt a bulikból. Ha ott lett volna, akkor olyan emberekkel ismerkedhetett volna meg, akik révén nagyobb eséllyel pályázhatott volna "szociális jellegű" pályázatra...és nem kellett volna melóznia...így kevés barátja lett, szar*rá dolgozta magát és kiégett...


Másik lehetőség fősulin:

Legyél HÖK-ös.(hallgatói önkormányzatos) Egy csomó közösségi feladatod lesz, de sok embert megismerhetsz és még kapsz is érte pénzt! Ráadásul, ha olyan beállítottságú vagy, még kedvelni is fognak, és koleszos is lehetsz :)))

Ha én újra kezdhetném, tuti ezt választanám...

2010. jan. 12. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:
79%
Elegge megismerted 8 honap alatt?:-ss
2010. jan. 12. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Május elsején jöttünk össze. 2 hét után már egymásnál aludtunk. Illetve ő nálunk, hétvégenként meg én náluk. Azóta kb. 2 éjszakát töltöttünk külön (8 hónap kb 240 nap, durván..és abból 2-t töltöttünk külön) Tehát volt időm annyira megismerni, hogy megforduljon a fejemben a költözés. Egyébként neki van érettségije meg szakmája, jól keres tehát ő keres annyit, hogy ketten megéljünk, és ő ajánlotta fel, hogy szívesen eltart (nem szó szerint így mondta) amíg nyáron nem tudok dolgozni.


Az államilag támogatott képzésen mit fizetnek a szüleim?! (Úgy tudom azért államilag támogatott, mert "ingyen" van. Csak 4 félév. Nyílt napon azt mondták, hogy az első 6 félév ingyenes.)

Persze ha kiszeretnénk egymásból, hazaköltözhetnék, tehát lenne hova mennem. De optimistán felfogom, hogy jó dolog ha összeköltözünk.

Egyke vagyok, gondolom ezért ez a nagy szülői "féltés". Túl közel van a főiskola ahhoz, hogy koleszos legyek. :)


Csak amiatt vacilálok a költözéssel, hogy majdnem 5 hónapig ő tartana el. Ez az ami zavar. Bár, ha ő ezt vállalja, én meg azért besegítek amiben tudok, talán nem olyan nagy baj. Vagy igen?

2010. jan. 12. 18:16
 10/14 anonim ***** válasza:

16:35-ös vagyok

Ha úgy vesszük, engem is ő "tart el", bár azért nekem is van némi pénzem, időnként dolgozok anyu vállalkozásán keresztül. Mi ezt úgy oldottuk meg, hogy a napi bevásárlásokat én intézem, én is fizetem. Időnként, ha nagyobb bevásárlás van, akkor felezünk, de az ritka, hogy ő fizesse. Ezt nem beszéltük meg, így alakult... Ezzel szemben ő intézi a lakás összes felmerülő költségeit. De ez igazából nem okoz gondot, egyszerűen nem mérhető össze az ő fizetése az én havi kb. 50000 forintommal.

Egyébként én is keresgélek valami diákmunkát, nyárra mindenképp. Suli alatt mindenkinek fontosabb, hogy tanuljak. És nálunk egész jó ösztöndíjakat is adnak, meg szoc.tám, stb. ... ezekre is számítok köv. félévtől

2010. jan. 12. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!