Mit képzel az apa?

Figyelt kérdés

Elváltunk amikor a fiúnk 6 éves volt. Közös megegyezéssel, nem volt semmi vita vagy harc. Csak 1 negatív dolgot tett, bár azt mondta nem direkt. Kilépett a munkahelyéről, és a bíróságra már úgy jött, hogy munkanélküli. Persze csak papíron volt munkanélküli mert a munkáját továbbra is folytatta, és továbbra is igen csak jól keresett de "feketén" Engem ez sem érdekel. A bíróság ennek ellenére havi 8000 forint tartásdíjat rendelt el. Továbbra sem volt vita köztünk. A fiam látogatta amikor akarta. Az apja bármikor jöhetett a fiáért, nem ragaszkodtam a bíróság által megszabott láthatási időhöz. Szóval ilyen téren sem volt gond. A volt férjem újra nősült, nekem is lett párom. Ment az élet tovább. Amikor a fiam 13 éves lett, úgy döntöttünk az akkor már férjemmel, hogy Angliába megyünk. A fiam apja támogatta a tervet, mondván a fiúnknak a jövője fontos. Kimentünk, éltük az életünket, a fiam továbbra is minden nyarát az apjával töltött. Amikor a fiam 18 éves lett, az apja egyik napról a másikra megszüntette a tartásdíj fizetését ami még mindig 8000 forint volt. De ez sem érdekelt. Hiába nappali tagozatos diák a fiam, és ráadásul komoly tanulmányi összegeket is kellett fizetnem, nem akartam vitát. Végül is nem az a 8000 forint a lényeg. A fiam szakmát tanul, és itt akárcsak otthon gyakorlati helyet kell keresniük. Tavaly a fiam talált egy kimondottan jó gyakorlati helyet ahová a nagyon jó tanulmányi átlaga miatt vették fel. Ezzel idén elkezdte a 3 éves gyakorlati idejét. Természetesen fizetést is kap érte, ráadásul nagyon szép fizetést. Letelt 1 év, és kitűnő eredménnyel zárta, így jelezték, hogy szeptembertől magasabb bérre számíthat. A fiam örömében elmondta az apjának a jó hírt, és hogy milyen szép havi keresete lesz.

Tegnap kaptam az apjától egy emailt amiben leírta, hogy végig gondolta az elmúlt éveket, és úgy döntött, hogy a fiának támogatnia kéne ott anyagilag, végül is neki köszönheti, hogy ilyen jól él. Azzal jön, hogyha anno annak idején megtiltotta volna az angliai utat, akkor ma nem így élnénk. Most felvetette, hogy a fiam a fizetésének a 20%-t átutalhatná neki, ő is ennyi tartásdíjat fizetett. Bevallom kiakadtam, sőt tomboltam. Megírtam, hogy felejtse el, és ha nem áll le, azt fogja elérni, hogy a felnőtt fia feléje sem néz. De alig 2 órája jött egy rövid válasz: ügyvédhez fordul.

De miért? Van munkája. Be van jelentve. Arról én nem tehetek, hogy időközben a felesége szült 3 gyereket neki, és nehéz az élet. De normális, hogy a fiúnktól venné el amiért ő dolgozott meg? Velem él a fiam. Soha 1 fontot nem kértem tőle el, inkább azon vagyok, hogy gyűjtse, és ha tud vegyen magának egy lakást. Az eddig fizetett 8000 forintos tartásdíjat is mindig ráköltöttem, vagy ami félre lett téve neki adtuk.

Szerintetek lehet ebből bármi is ha bírósághoz fordul?


2014. júl. 18. 19:58
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:

Szóval hogy "Mit képzel az apa?":

1. Szociopata, és csak azt nézi egy helyzetben, hogyan járhatna jól.

2. Azért mond ilyeneket, hogy megfélemlítsen titeket. Még akár be is jöhet neki, és akkor jól jár. Természetesen nem fog ügyvédhez fordulni, mert avval - ő is tudja - nem járna jól.

3. Ha mégis ügyvédhez fordul, lesz egy kis fölösleges kiadása.

Ha pert is indít, akkor az a ti malmotokra hajtja a vizet. Kiderülnek a stiklijei, és még szabadságvesztésre is ítélhetik a múltbeli dolgaiért.

2014. júl. 18. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
Azért ezek után én beszélnék a fiammal, nehogy suttyomban leszedje őt. Beszélj vele, hogy az apja csekély összeggel járult anno hozzá és, hogy ne hagyja magát zsarolni érzelmileg. Tényleg a legjobb lenne, ha lakásra gyűjtene.
2014. júl. 18. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:

De undorító alak!

A fiad nem kérte, hogy megszülessen, az apjának viszont kötelessége volt gondoskodni róla, de nem törte magát nagyon! Még hogy neki köszönheti.

Remélem bírósághoz fordul, aztán fizetheti a perköltséget.

2014. júl. 18. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:

Mondd meg, hogy pereljen.

Lehet, hogy fog, de az is lehet, hogy ő is tudja, hogy esélytelen, csak bepróbálkozik, hátha beijedtek.

2014. júl. 18. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
100%

Én azt vettem észre, hogy bizonyos intelligencia szint alatt, a "feljelentelek", "ügyvédhez fordulok", "bíróságra viszem" igen gyakori és kedvelt szó fordulat itthon. Nagyobb összeget rátennék, hogy az ilyen emberek azt sem tudják, hogy hol és mit kéne intézni az ügyben, csak üres fenyegetéseket vágnak a másikhoz, és bíznak benne, hogy az ettől meghátrál, ezzel elérik saját mocskos céljukat.

Én nem tartanék tőle. Jár a szája, hogy könnyű bevételhez jusson, mert mindenki a hivatalos szervek említésétől berezel.

2014. júl. 18. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:

25: Itt is gyakran olvasom, hogy azért nem teszek feljelentést, mert nem tudom bizonyítani, hogy....

És közben nem is náluk van a bizonyítási teher.

Devizahiteles büntetőperes pertársaságokat is azért nem sikerül egy bizonyos létszám fölé tornászni, mert a többi egyszerűen nem érti, hogy nem neki kell bizonyítani és/vagy nem neki kell megfizetni az ügyvédet, merthogy büntetőperben nincs szüksége a sértettnek ügyvédre.

2014. júl. 18. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
Ez valami undorító...
2014. júl. 19. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:

Szerintem tiltsd le a férjed e- mailjeit. A fiaddal beszélgess el, és meséld el neki végre, hogy az apja semmit nem tett azért, hogy ti életben maradjatok, a fiad tanuljon stb. Havi 8000 ft- ból senki nem tud megélni. A fiad már nagy, miatta már nem kell tartanod a kapcsolatot a volt férjeddel, úgyhogy szakíts meg vele minden kommunikációt.

A jogi részét már itt tóbben kifejtették, no komment.

Hát a volt férjed tud élni, azt meg kell hagyni, kész vagyok.....

2014. júl. 19. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:

Elég durva az exed eljárása, ahogyan intézné ezt. Még meg is mondja kerek pered, hogy 20%-ot akar. Azért álljon már meg a menet.

Ettől függetlenül (ha mondjuk nem így adta volna elő), szerintem semmi rossz nincs abban, ha egy fiatal felnőtt segíti az apját, pláne akkor nem ha a fiatal jól keres, és ott van 3 kistestvére az apjával akiknek nem megy valami jól. Nem azt mondom hogy minden hónapban fix összeggel, hanem amennyit és amilyen gyakorisággal jónak lát a fiad.

2014. júl. 19. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:

Nem minősíteném az "apát". Kitiltanának megint.

Viszont! Már csak a hecc kedvéért is átutalnék neki egyszeri 22 font sterlinget, a következő megjegyzéssel:

"to my deadbeat dad"

2014. júl. 19. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!