Mit képzel az apa?

Figyelt kérdés

Elváltunk amikor a fiúnk 6 éves volt. Közös megegyezéssel, nem volt semmi vita vagy harc. Csak 1 negatív dolgot tett, bár azt mondta nem direkt. Kilépett a munkahelyéről, és a bíróságra már úgy jött, hogy munkanélküli. Persze csak papíron volt munkanélküli mert a munkáját továbbra is folytatta, és továbbra is igen csak jól keresett de "feketén" Engem ez sem érdekel. A bíróság ennek ellenére havi 8000 forint tartásdíjat rendelt el. Továbbra sem volt vita köztünk. A fiam látogatta amikor akarta. Az apja bármikor jöhetett a fiáért, nem ragaszkodtam a bíróság által megszabott láthatási időhöz. Szóval ilyen téren sem volt gond. A volt férjem újra nősült, nekem is lett párom. Ment az élet tovább. Amikor a fiam 13 éves lett, úgy döntöttünk az akkor már férjemmel, hogy Angliába megyünk. A fiam apja támogatta a tervet, mondván a fiúnknak a jövője fontos. Kimentünk, éltük az életünket, a fiam továbbra is minden nyarát az apjával töltött. Amikor a fiam 18 éves lett, az apja egyik napról a másikra megszüntette a tartásdíj fizetését ami még mindig 8000 forint volt. De ez sem érdekelt. Hiába nappali tagozatos diák a fiam, és ráadásul komoly tanulmányi összegeket is kellett fizetnem, nem akartam vitát. Végül is nem az a 8000 forint a lényeg. A fiam szakmát tanul, és itt akárcsak otthon gyakorlati helyet kell keresniük. Tavaly a fiam talált egy kimondottan jó gyakorlati helyet ahová a nagyon jó tanulmányi átlaga miatt vették fel. Ezzel idén elkezdte a 3 éves gyakorlati idejét. Természetesen fizetést is kap érte, ráadásul nagyon szép fizetést. Letelt 1 év, és kitűnő eredménnyel zárta, így jelezték, hogy szeptembertől magasabb bérre számíthat. A fiam örömében elmondta az apjának a jó hírt, és hogy milyen szép havi keresete lesz.

Tegnap kaptam az apjától egy emailt amiben leírta, hogy végig gondolta az elmúlt éveket, és úgy döntött, hogy a fiának támogatnia kéne ott anyagilag, végül is neki köszönheti, hogy ilyen jól él. Azzal jön, hogyha anno annak idején megtiltotta volna az angliai utat, akkor ma nem így élnénk. Most felvetette, hogy a fiam a fizetésének a 20%-t átutalhatná neki, ő is ennyi tartásdíjat fizetett. Bevallom kiakadtam, sőt tomboltam. Megírtam, hogy felejtse el, és ha nem áll le, azt fogja elérni, hogy a felnőtt fia feléje sem néz. De alig 2 órája jött egy rövid válasz: ügyvédhez fordul.

De miért? Van munkája. Be van jelentve. Arról én nem tehetek, hogy időközben a felesége szült 3 gyereket neki, és nehéz az élet. De normális, hogy a fiúnktól venné el amiért ő dolgozott meg? Velem él a fiam. Soha 1 fontot nem kértem tőle el, inkább azon vagyok, hogy gyűjtse, és ha tud vegyen magának egy lakást. Az eddig fizetett 8000 forintos tartásdíjat is mindig ráköltöttem, vagy ami félre lett téve neki adtuk.

Szerintetek lehet ebből bármi is ha bírósághoz fordul?


2014. júl. 18. 19:58
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is a fiadnak kell dönteni. De ha van egy kis esze (és ha így tanul, tudja alakítani az életét, akkor nyilván van), kiröhögi. Lehet, hogy kedves és segítőkész, és időnként, ha tud, szívesen küldene az apjának pénzt. De ezzel vigyázni kell, mert aztán rászokhatnak, hogy nekik az jár. Holott egy nagy semmi jár nekik.


1. Tuti én is egyből visszavágnék, hogyha ügyvéd, akkor én meg megyek a NAV-hoz, hogy ő feketén dolgozik/dolgozott.

2. Ha a fiad tényleg olyan jól keres, akár ki is szúrhatná a szemét 8000 ft-tal, hogy lássa mire elég az...*



*persze nem havonta. Na, persze. Egyszer. Hogy lássa mekkora segítség az egy gyerek nevelésében.

2014. júl. 18. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
100%

Nem volt az a hirtelen felmondott dolog olyan véletlen anno....

Nyugodtan forduljon csak bírósághoz,semmit sem fog tudni elérni.A világon nincsen olyan,hogy jog szerint a gyerek tartsa el a szülőjét ha annak munkája,családja,dolgozó felesége van.A világon nincsen ilyen,ha egy hajléktalan senki lenne sem köteleznék erre a fiadat,pláne,hogy te ellenben fel tudod mutatni,hogy nem fizette 18 éves korától holott még kellett volna.Szóval ne aggódj,és légy büszke magadra,hogy egyedülálló anyaként egy ilyen klassz,céltudatos fiatal ember lett a fiad.

Nem is tudom mit képzel ez az ember? A fiadnak elmondtad? Ha igen hogy reagált?

Ha az apa ezt komolyan bepróbálja biztos elveszíti a gyereket...

2014. júl. 18. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
100%

" hogy végig gondolta az elmúlt éveket, és úgy döntött, hogy a fiának támogatnia kéne ott anyagilag, végül is neki köszönheti, hogy ilyen jól él. Azzal jön, hogyha anno annak idején megtiltotta volna az angliai utat, akkor ma nem így élnén"

siiirok a röhögéstől - ilyen nincs.. végül is neki köszönheti, hogy egyáltalán él, ha akkor gumit húz..

2014. júl. 18. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 A kérdező kommentje:

Igen, tudja a fiam, mert dühömben megmutattam neki az emaileket, de csak nevet rajta. Annyival lezárja, hogy az apja majd észhez tér. Majd beszél vele.

Ne értsetek félre. Én soha nem mondtam és nem is akarom megmondani a fiamnak, hogy a fizetésével mit tegyen. Én csak annyit mondtam neki, hogy gyűjtsön pénzt amíg van rá módja. Végül is nem kell se albérletet, se kaját se számlákat fizetni. Mi a férjemmel nem tudunk neki házat, kocsit venni, így csak azzal tudjuk támogatni, hogy amíg velünk lakik addig mi állunk mindent, neki nem kell beszállni a költségekbe. Tegye félre, és vegyen egy lakást magának.

Ma megkérdezte a férjem tőle, hogy mit fog tenni ha az apja tovább lép. De a fiam nem idegeskedik.


Nem tudom, hogy meddig képes elmenni az apja, de engem borzalmasan bánt ez az egész. Egyáltalán egy apa, hogyan képes a gyerekéből hasznot húzni? Ismerem a fiamat és az apja is ismeri. Tudom, és az apja is tudja, hogyha bajban lenne, rászorulna csak kérnie kellene a fia szó nélkül segítené. Ha anyagilag padlón van, akkor nem lett volna tiszta lépés az ha ír a fiának és segítséget kér??

Tudjátok az eljárása miatt vagyok kibukva. Hatalmasat csalódtam benne.

2014. júl. 18. 20:57
 15/30 anonim ***** válasza:
100%
Szívből remélem,hogy a férjed meglépi a dolgot és bíróságra viszi.Lenne egy pár kellemetlen percetek,órátok,de hátha akkor a fiad szeme is felnyílik mekkora görény az apja aki megszorult állapotában sem érdemel semmit.Vagy maximum 8000 Ft-ot egy hónapban...
2014. júl. 18. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
100%

A tartásdíj addig jár, amíg a gyerek középiskolába jár (akkor is, ha 20 évesen fejezi be), utána is jár, ha szakmát tanul, OKJ-ra, egyetemre, főiskolára megy, de csak az első szakmáig, diplomáig. A második szakmáért már csak akkor jár, ha az első szakmában a gyerek egészségét veszélyeztető okok miatt nem tud dolgozni.


Szóval:

1. A férjednek kellett volna még tartásdíjat fizetnie.

2. Elvileg semmi köze ahhoz, hogy ti kimentetel Angliába.

3. A fiad nem az apja miatt keres jól, hanem a saját jogán.

4. A férjed dolgozó ember.


Összességében a férjednek állatira semmi jogalapja nincsen a fiadtól pénzt kérni. A bíróságra mehet, de ahogy azt előttem írják, jól körberöhögik. Ráadásul nem fizette a tartásdíjat, amíg kellett volna és feketén dolgozott.

2014. júl. 18. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
100%
Jaj, édes jó istenem... Ez az együgyű, szánalmasan pénzsóvár ember olyannyira felvillanyozta a napomat, hogy még most is csak röhögök rajta, de komolyan... :DD. Nagyjából ennyire vedd őt komolyan kérdező :). Mert most képzeld csak a jelenetet (nekem folyton ez jár a fejemben a kérdés elolvasása óta), ahogy az exférjed bemegy a bíróságra, és ott megáll, és... Mit kér ott? Mire érzi magát jogosultnak? Rokontartásra? Dolgozó ember, pont. Szülőtartásra? Dolgozó ember megint csak, aki képes ellátni magát. Az meg, hogy ő időközben csinált még x gyereket, az senkit nem érdekel. Pláne, nem a fiad kötelessége eltartani őket. Tehát akkor? Egyszerűen nem értem, hogy milyen jogalappal a háta mögött szeretne ő bármit is a bíróságra vinni... Ellenben, ha a bíróság megtudja, hogy ő azon nyomban megszüntette még azt a silány mennyiségű gyerektartást is, ahogy a fiad betöltötte a 18-at, valamint, hogy feketén munkálkodott... Hát, akkor mehet aztán járkálhat a bíróságra kedvére :DD. Szóval, Kérdező csak keményen. Legközelebb ilyen baromságokkal felhív, nyugodtan röhögd képen, aztán pedig tedd helyre. Mondjuk a bíróságon legalább lenne egy jó napjuk, ha az ilyen hülye bemegy :DD.
2014. júl. 18. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
100%

És akkor még azt mondják az elvált anyák a pénzéhesek.

Itt egy ellen példa.

2014. júl. 18. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
48%
Szociopata ez a férfi?
2014. júl. 18. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
100%

"Szerintetek lehet ebből bármi is ha bírósághoz fordul?2


Igen, ő maga jöhet ki rosszul belőle, mert neki van vaj a füle mögött.

Ebből is látszik, hogy csak azért mond dolgokat, hogy bizonyos hatást érjen el vele.

2014. júl. 18. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!