Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit vegyek fel, és mit ne?

Mit vegyek fel, és mit ne?

Figyelt kérdés

Pénteken lesz egy kedves idősebb rokonomnak a temetése.

Szerencsére még nem voltam olyan sok temetésen ,így nem igazán tudom, hogy egy 16-17 éves lánynak mit illik felvenni és mit nem.Teljesen feketében kell megjelenni egy temetésen vagy fehér felső még elmegy?


Eddig két verzióm van

1.egy fekete combközépig érő szoknya+ fekete poló vagy kék kissé csipkés poló

2.fekete szintén combközépig érő egybe szoknya ami pánt nélküli(szóval ehhez kéne még valami boleró szerű)


Más fekete ruhám nincsen.Igazából a rövid szoknya szerintem kicsit kirívó egy temetésre, így teljesen tanácstalan vagyok hogy mit tegyek.



2014. júl. 15. 15:32
 1/7 anonim ***** válasza:
64%
Nem feltétlenül kell tetőtől-talpig feketében menned 16-17 éves létedre, de arra figyelj, hogy a lehetőségeidhez mérten elegánsan jelenj meg a temetésen! Ne vegyél fel rövid szoknyát, ha pánt nélküli ruhában mész, takard el a vállad valamivel. Barna, sötétkék árnyalat is megteszi. Nem a ruha színével gyászolod az elhunytat, hanem a lelkeddel.
2014. júl. 15. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
71%
Én térd fölött érő szoknyában nem mennék. Esetleg fekete nadrágod nincs?
2014. júl. 15. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
64%
Sötétkék vagy sötét barna nadrág is elmenne teljesen fekete felsővel. Olyanod nincs?
2014. júl. 15. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
55%
Ha terd feletti a szoknya, akkor fekete harisnyát vegyél, én a kék csipkés pólóban mennék a szoknyával , ha nincs árnyék, akkor esernyőt vigyél, napernyőnek, és vizet is, 32 fok lesz
2014. júl. 15. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
22%
Az igen, miniszoknya meg csipkés póló... nagyon szép egy buliba, nem egy temetésre! Nincs neked édesanyád, aki elmondja mit illik ês mit nem? Vagy ő is miniben lesz?
2014. júl. 15. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
27%

Csatlakozom az előttem válaszolókhoz.

Temetésen nem illik rövid ruhába menni, nagyon közönséges.

Fekete vagy sötét árnyalatú (sötétkék, sötétszürke, sötétbarna stb.) ruházat az elfogadott- amennyiben csak miniszoknyáid vannak, úgy feltétlenül nadrágot javasolnék.


Pólónál, pánt nélküli ruhánál, csipkebetétes póló stb. ruháknál elegánsabb ruhád nincs véletlenül? Mert sajnos egyik sem való temetésre. Édesanyád segítségét is nyugodtan kérheted- akár adni is tud az ő ruháiból, ha méretben megfelel (pl. egy sötét blézert- akkor ahhoz már felvehető a fehér blúz, ha más nincsen, még azzal is jobban jársz, mint egy miniruhával vagy egy pólóval).


A temetésen a lelkünkkel gyászolunk, ez igaz, de illik megtisztelni az elhunytat és a családot is az alkalomhoz illő megjelenéssel.

2014. júl. 15. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem megerőltethetnéd magad igazán, hogy nem csipkés pólóban meg miniszoknyában mész.
2014. júl. 15. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!