Párom feldobta, hogy bevételarányosan osztozzunk a költségeinken. Én most nem tudok dolgozni, mert közös gyermekünket nevelem otthon GYED-en. Érdekelne mindenkinek a véleménye, ki hogy csinálja?
Most nem kötekedés, de a bevételarányos költségmegosztás nálam azt jelenti, hogy ha én keresek 500 fabatkát, a párom meg 1000 fabatkát, akkor a felmerülő költségek közül valami mondjuk 150 fabatkába kerül, ő kb a 2/3-át fizeti (100), míg én az 1/3-át (50), mert ő a dupláját keresi az én bevételemnek. Nekem ez jött le, de most akkor én értelmezem rosszul a szöveget?
Amúgy kérdező, szerintem, ha jól értelmezem a szöveget, a párodtól kedves, hogy felajánlja, arra gondolhat, hogy így neked is marad tartalékba valamennyi, amiből vehetsz magadnak ezt-azt. Szerintem korrekt.
A közös kassza is jó megoldás lehet, de ha anyagilag függetlenek szeretnétek maradni, akkor fogadd el a párod megoldását. Ha jól értelmeztem. :)
Számomra az nem világos, hogy a kérdésben szereplő költségeINK pontosan mire vonatkozik:
a) a család összes költsége vagy
b) a két felnőtt külön-külön kiadása.
Az egy dolog hogy külön kasszán vagytok (én már ezt is felfoghatatlannak találom, hiszen egy igazi kapcsolatban nincs enyém-tiéd, hanem minden közös) de mi az hogy félretenni is tud MAGÁNAK? Egy család vagytok bakker!
Itt valami baromira nincs rendben, és ha neked ez így megfelel, akkor azt kell mondanom hogy meg is érdemled ezt az embert. Megbocsáss, de férfit nem tudok írni, az ilyen nem férfi. Bár az embert is nehezemre esett leírni, de végül is rendszertanilag ember...csak ugye nem mindegy hogy milyen.
Fú, nem gondoltam hogy ilyen vita lesz belőle.
élettársi kapcsolat
a bevételarányos ktg.megosztás szerintem is korrekt, ha már külön kasszán vagyunk. (Most abba ne menjünk bele miért nem egy kasszán. A gyerkőc előtt ez normálisnak tűnt.) Igen erre nem gondoltunk, hogy ezt előre meg kéne beszélni, van az úgy, hogy nem a pénz a legfontosabb megbeszélni való, mert abban eddig nem volt vita köztünk. A párom többet keresett, jobban is részt vett a ktg.ekben.
A lényeg szerintem most az, és a 35. nagyon jól megfogalmazta én most GYED-en vagyok, az én bevételem adott (kevés), nincs akkora esélyünk.
A másik lényeg én itthon mindent megcsinálok, a bevásárlástól kezdve a főzés, takarítás. Neki semmit sem kell! Próbálom úgy megfogalmazni, hogy mindenki értse. Ha ezt nem tudnám megtenni, a párom sem tudna ennyit dolgozni és ilyen jól keresni. A közös életünkön dolgozom, csak itthon. (Igen, erre találták ki a házasságot, közös kassza stb. De most nem ez van. )
Ennek függvényében még arra gondoltam, (kíváncsi vagyok a véleményekre), az még korrekt lenne, ha a közös ktg.-eken (rezsi, kocsi, stb.) bevételarányosan osztoznánk. Tehát én most kevesebbet fizetnék, de fizetnék.
A babuci kiadások (pelenka, ruci, orvos stb) pedig Ő fizetné 100% ban.
35:
Ha a férj prémiumot kap, túlórákat vállal, akkor bevétel arányos elosztásnál a feleségnek még kevesebbet kell fizetnie a költségekből, hiszen a bevételarány még durvábban a férj felé billen. Úgy tűnik még mindig nem érted, mi az a bevétel arányos költségmegosztás.
Kérdező:
Attól, hogy nem vagytok házasok, még lehetne közös kassza. Nem tudom mire jó ez az egész így, mint ha nem is tartoznátok össze.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!