Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elhagyjam vagy maradjak vele?

Elhagyjam vagy maradjak vele?

Figyelt kérdés
Tudom, nekem kell eldöntenem, de tényleg nem tudom mit tegyek!Sokaknak ez csak lelki problémát jelent, de nekem sajnos fizikait is!Amióta vele vagyok nagyon meghíztam, teljesen elhanyagoltam magam, és a legszebb, hogy rengeteg orvosi problémám lett!Ez annak köszönhető, hogy az elején még minden szép volt, terhes lettem, és akkortól minden megváltozott!A terhesség alatt valami nagyon megromlott köztünk, pedig ő is akarta a babát!Folytonos feszültség volt.Oké, én is ingerlékenyebb lettem, de ő meg abszolút nem volt empatikus velem, azóta se nagyon az!Sok a vitánk a mai napig, folyton provokál, nem akar beszélgetni velem, és semmi nem jó neki úgy, ahogy én csinálom!A kislánnyal is többet foglalkozhatna, mert a lány lassan leszokik a pelenkáról, de még mindig nem tudja pl hogy is rendesen bepelenkázni vagy felöltöztetni.2 hónapja zsibbad a karom, szorít a mellkasom, orvoshoz járok vele, gyógyszereket kaptam és mennem kell a neurológiára és a pszichiátriára is, mert valószínúleg lelki eredetű a baj.A dokik azt tanácsolták, hogy változtassak az életemen, mert sem rám, sem a lányomra nem lesz ez így jó hatással.Most tavasszal kimegy külföldre dolgozni,így lesz egy kis nyugalmam, édesanyámékhoz költözöm a lányommal, de ezek csak pillanatnyi megoldások.Szeretem, de már semmi sem olyan,mint régen.Hagyjam el, hogy az én egészségügyi és lelki problémáim is rendbejöjjenek, vagy ne, mivel úgyis pár hónap múlva elutazik, és csak 2-3 havonta fogunk találkozni.Mit tegyek?
2010. jan. 8. 11:11
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
88%
Ez egy kihívás lesz számotokra.Majd a távollét segít a döntésben.Ha ritkán találkoztok és akkor is úgy viselkedik mint most,én biztos kilépnék ebből a kapcsolatból.A gyereknek se jó,(és elsősorban őt kell nézni,meg persze Téged is mert egészségesen tudod csak felnevelni a kislányodat)ha csak a feszültség van a szülei közt.Inkább neveld egyedül,vagy egy szerető társsal békében boldogságban,mint az édesapjával folyamatos veszekedésben.A gyerekkel akkor is tarthatja a kapcsolatot,ha ti nem vagytok már együtt.De mint az elején írtam,várd meg mit hoz a távollét.
2010. jan. 8. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
88%
Nem tudnál vele komolyan beszélni erről?Még mindig jobb egyedül,mint egy rossz párkapcsolatban,főleg ha az az egészséged rovására megy.Gondolj a babára is!
2010. jan. 8. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
87%
Mindezekkel a problémákkal akár együttesen, akár egyenként tudsz dolgozni Hellinger-féle terápiában. Ebben tudok segíteni, írj privit.
2010. jan. 8. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
47%

ha nem lenne gyereketek, akkor azt mondanám, igen. de egy gyerekért az ember ilyen fajta felelősséget is kell, hogy vállaljon. én nem hagynám el, akkor ha ezzel együtt jó apa.


utólag könnyű okosnak lenni, de gyereket vállalni, pont emiatt csak több éves kapcsolatban szabad, vagy legalábbis én így gondolom. több év kell ahhoz, hogy valakit igazán megismerj. ha már egyszer az ember egy életet akar valakivel tölteni, az elején, igazán adhat egy kis időt arra, hogy meggyőződjön, valóban ő-e az igazi

2010. jan. 8. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is várd meg mig kimegy, és ha visszajön akkor dönts.

Amugy nem értek egyet az elözövel, hogy egyÜtt kell maradni a gyerek miatt. Ez hÜlyeség. Én 2 éves voltam mikor anyuék elváltak, mert apám egy vadállat volt és van egy mostohaapám aki gyerekkorom óta segit meg gondoskodik rólam. Az igazi apám meg le sem szar.

Muszáj valamit tenned a külsöd miatt! Ne nézz sok tv/t mert akkor csak a fenekeden ülsz, menj el kocogni, felülést csinálj, egyél kevesebbet, sok gyümölcsöt egyél. Hidd el mig a férjed elmegy 2-3 hónapra rengeteget tudsz fogyni meg formásodni!

Komolyan! Tegyél valamit emiatt a helyzet miatt, legyél ujra vonzó a férjednek! Mekkora meglepetés lenne neki mikor visszajönne... :)

Én ezt tenném a helyedben. És ha még akkor is ugyanolyan lenne, na akkor két lábbal rugnám ki!

Sok sikert! :)

2010. jan. 8. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
56%
Sokkal jobb egyedül a gyermekkel,de nyugalomban,csendben,mint együtt egy olyan társsal,akivel csak veszekedés,kiabálás,rossz légkör,idegeskedés van.Gondolj arra,hogy ez 100%-ban a babádra is kihat,nem hülye a gyerek,látja mi zajlik körülötte és,hogy anyukája nem boldog,így a gyermeknevelésben sem tudsz 100%-ot odatenni magadból.
2010. jan. 8. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
29%

én sem úgy értettem, hogy mindenképp maradjon vele, de ha pl. van egy langyi házasság, de a gyerekkel jól viselkedik az apa, akkor én lemondanék arról, hogy nekem most nem jó és vállalnám ezt a gyerekemért.


ha meg pl. alkoholista, agresszív férfiról van szó, akkor egy percet sem gondolkodnék és válnék. mert annál már jobb apa nélkül felnőni.

meg akkor is ha csak a veszekedés megy egyfolytában.

de ha csak simán elhidegületek egymástól, akkor nem lenne ilyen egyértelmű a döntés

2010. jan. 8. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
22%

Utoldó. Engem imád apám, nem alkoholista, nem ver, mindent megad, tisztességesen dolgozik- csak épp utálják egymást anyámmal, még akkor is ritkán veszekednek emiatt! És azt mondom jobb lett volna he előbb elválnak mert már felnőtt vagyok! Szóval nem kell azzal áltatni magunkat, hogy a "gyerek érdekében"

Szerintem attól, hogy nem érezzük jól magunkat, még nem kell a másikra fogni az egészségünket, nem miatta kell hogy szépek legyünk. Elég ereje kell hogy legyen az embernek rossz helyzetben is hogy ne ártson magának hízással meg más betegségekkel!

El kell gondolkoznod, hogy nem volt-e ilyen már a gyerek előtt is, nem jött-e a gyerek túl korán, nem hanyagoltad-e el, sok anyuka teljesen háttérbe szorítja a férfit és csak a gyerek, a gyerek, nem veszekedtél-e, hisztiztél-e állandóan, stb? Az ember hajlamos mindig a másikra fogni a dolgot.

Ha nem érzed így jól magad akkor hagyd el, viszont az csakis rajtad múlik hogy beteg vagy-e, nem máson. Más csak akkor tud hatni ránk ha hagyjuk.

2010. jan. 8. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
34%
Elég egyoldalúan látod a dolgokat.Minden hibát a másikra vetítesz,magadban semmit nem találsz.Nem értem mit tehet arról a másik fél pl:h meghíztál és elhanyagolod magad.Talán saját magadon is elgondolkodhatnál.
2010. jan. 8. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
76%

Azt írod meghíztál, elhanyagoltad magad. Ez a gyerekvállalás esetén előfordul. Ezért nem kell magadnak szemrehányást tenni.


De a gyerek már megvan, sőt lassan már szobatiszta is Gondolom cca 1,5-2 éves (?), ideje lenne már összekapnod magad.

A férjed nem egy elhízott önmagára igénytelen (te írod ezt...) nőbe szeretett bele, hanem abba aki a megismerkedésetekkor voltál.

Sztem ez az egyik oka az elhidegüléseteknek.

Ami viszont oka a te pszichés problémáidnak, ami valószínüleg egy kismama-depresszióból indulhatott...


Tehát a megoldás kulcsa a Te kezedben van. Sztem hallgass a pszichiáteredre, és ne hozz elhamarkodott döntést!

2010. jan. 8. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!