Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem érti meg a párom,...

Miért nem érti meg a párom, hogy ne hívjon hozzánk "csicskást"?

Figyelt kérdés

Anyósomnál lakik egy ember, segít a ház körül stb. Párom mindig elhívja hozzánk, hogy nyírja le a füvet, mossa le a kocsit ilyesmik. Hiába mondom neki, hogy ne hívja mert én szeretek füvet nyírni. Ma reggel 7-kor is idejött, hogy a párom mondta neki, hogy nyírja le a füvet. Hiába mondom neki, hogy menjen el, nem hajlandó.

Megoldás?


2014. júl. 7. 08:20
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
hát a pároddal kellene megbeszélni, ez alapvető. Az a megoldás, hogy konszenzusra juttok a pároddal.
2014. júl. 7. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
80%

Szeretem a "párom" kifejezést. Most te nő vagy, vagy férfi?

Mert ha férfi, akkor rádnézve elég ciki, hogy más pasival végezteti az asszony a férfimunkákat.


Ha te a nő vagy, akkor hiába szeretsz füvet nyírni, a pasid meg akar kímélni téged.

2014. júl. 7. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 piroska és a farkas ***** válasza:
80%
Esetleg az nem lehet a hàttérben, h ti nem àlltok rosszul, a pàrod pedig tudja, h ennek az embernek még egy fűnyíràsnyi bevétel is sokat szàmít?
2014. júl. 7. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Sosem szoktunk neki fizetni mivel anyósomnál lakik. Ott eszik, fürdik, alszik. Ennyi a fizetsége.
2014. júl. 7. 08:32
 5/15 anonim ***** válasza:
25%

Mi az, hogy nem hajlandó elmenni? Akkor hívd ki nyugodtan a rendőrséget, hogy van ott egy pasas, akit nem akarod, hogy ott legyen, és nem hajlandó távozni. Az anyósod kisegítője ott egy vadidegen, a rendőrök ki fogják hajítani a francba.

Ha a párod alkalmi süket, muszáj lesz vele drasztikusabban megértetned, hogy nem a ház egyik berendezési tárgya vagy, hanem a felesége.

2014. júl. 7. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
73%

A párod játszmázik veled. Üljetek le, beszéljétek meg, mi a baj, miért nem hallgatja meg, amit mondasz neki. Nálunk például volt olyan gond, hogy asszony megkért, hogy csináljak valamit, én befejeztem , amit csináltam (1-5 perc) és már nekilátott, mert "csak a szám járt". Sikerült megbeszélni (nem volt egyszerű), azóta ha szól dobok csapot papot elkezdem, és ha sürgős egy-két perc után befejezem amit félbehagytam.

Az elöttem szólók már említették, hogy lehet, hogy a párod kímélni akar, de az is lehet, hogy az édesanyjának tesz ezzel szívességet (például felügyelet alatt van a "csicska")

2014. júl. 7. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Párom szerint azért van, hogy segítsen.
2014. júl. 7. 09:18
 8/15 anonim ***** válasza:
42%
gondolom azert nem hajlando elmenni mert ugy erzi ez a munkaja es a parod megkerte ra hogy vagja le a fuvet vagy valami.en nem latom ezt olyan nagy problemanak.orulj neki hogy nem neked kell megcsinalni,addig is ha van gyereketek foglalkozhatsz vele,vagy fozhetsz vagy egyszeruen csak pihenj.:) de az gaz hogy csicskanak hivod.akarmilyen eletet is el,es mindegy hogy jutott oda,de nem lustult el,rendesen megcsinalja a munkajat.akkor mi a baj?nalunk is jart 2 ember segiteni.igaz mi fizettunk erte.es jo volt mert a parom nagyon sokat dolgozott en meg a kisbabam mellett nem tudtam annyira a kinti dolgokkal foglalkozni
2014. júl. 7. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Azért csicska mert mindent megcsinál. Én unatkozom itthon, nem lenne teher lenyírnom a füvet.
2014. júl. 7. 09:26
 10/15 anonim ***** válasza:
79%

Ki az a elmebeteg, aki reggel 7-kor nyír, arra beszéli meg a fűnyírást??

Hétvégén is sok az ilyen hülye, egynek szerencséje, hogy nem volt itthon a kemény szomszédom. :) ( Egy édes ember amúgy, de ezeket elhajtja). Nahh ők pl., ha tudják, hogy anyukám éjszakás és alszik, nem is vágnak füvet.

De 7 kor? Agyonverném.

Egyrészt örülj neki, hogy meg akarja könnyíteni a férjed a dolgodat, akármit is mondasz, ő ezt akarja, biztos nem b...unkóságból, próbáld ezt megérteni. ÉS higgadtan mond el neki, hogy teeee imádsz füvet vágni, hagyja meg neked, de ha kell segítség, akkor szólsz úgyis, és köszi, hogy figyel rád.


De nehéz tanácsot adni, te ismered, te tudod elvileg hogy lehet vele kommunikálni. Két emberre tök másképp lehet hatni, ismerni kell őket.

2014. júl. 7. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!