Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ez csak nekem furcsa?

Ez csak nekem furcsa?

Figyelt kérdés

Lesz egy csaladi összejövetel nálunk: párom születésnapját ünnepeljük. Én főzök, egésznap jönnek a vendégek, lesz, aki marad vacsorára is, lesz aki nem. Hivatalos a sógorom exfelesége is: nagyon jó vele a kapcsolat, jelen van minden családi ünnepen. A párom kérésére raguleves is lesz, amiben gomba is van. Tegnap anyósom kitalálta, hogy ne az legyen már, merthogy a volt feleség nem szereti a gombát.

30 vendég lesz, mindenki evett már nálunk, egyedül ő nem szereti a gombát. Azt se tudjuk, higy egyáltalán marad e enni: legtöbbször csak egy kávéra marad.

Tényleg mást kellene készítenem egyetlen ember miatt? Êhen nem maradna, hiszen lesz más fogãs is,


2014. júl. 3. 06:50
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
46%

Én kihagynám belőle azt a gombát, főleg így, hogy előre tudatta velem xy, hogy van aki nem szereti. Teljesen mindegy kiről van szó, ha vendégeket hívunk akkor próbálunk olyan ételeket főzni amit mindenki szívesen fogyaszt. Nekem inkább az lenne furcsa, ha véletlen mégis úgy döntene, hogy nem csak egy kávéra marad, és mindenki enne a levesből csak ő nem.


Viszont 30 ember kedvére nem lehet tenni, biztos lesznek olyanok akiknek felszolgálsz olyat is amit nem szeretnek esetleg, ez benne van a pakliban, csak ugye az mégis más ha az ember előre tud arról, hogy van aki pl. nem szereti a gombát.

2014. júl. 3. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
46%
Nekem mar az is fura, hogy megy a no...
2014. júl. 3. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
80%
Benne hagyja a tányérban a gombát.
2014. júl. 3. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Nagyon jo a kapcsolat, nem haragban váltak el. 20 eves házasok voltak, gyerekek vannak, anyóssal is nagyon jóban vannak. Nekünk evidens, hogy ő is jön.


Mivel gyakran fogadunk vendéget, mindenki volt mar nálunk, igy tudom, hogy ki mit szeret. Rajta kívül senki nincs, akinek bármi kifogása lenne a menü ellen. Mondjuk neki sincs, legalábbis nem mondta, egyedül anyósom variál. A leves nem ugyanaz gomba nélkül és ahogy irtam, a párom kívánsága volt.

Amikor ő jön egyedül vacsorára, akkor egyértelműen olyan etel készül, amit ő szeret.

2014. júl. 3. 07:34
 5/17 anonim ***** válasza:
97%
Hát akkor a válasz adott, az anyós csak felhívta erre a figyelmet, a párod kívánságát teljesíted, az exfeleség meg nem eszik levest. :)
2014. júl. 3. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
62%

A) hagyd ki a gombat

B) Készítsd el a levest, külön hagymán piritsd le a gombat, aki ker, tesz a levesébe (rgyebkent sokan nem szeretik, 30 emberbol jo eséllyel 6-8 legalabb)

C) Kicsit párold meg a gombat. Ha a hús majdnem puha, szedd at a leves felét, harmadát, negyedet (ízlés szerint) egy masik labasba. A gombat tedd az egyik részhez, főzd készre, a masik reszt pedig gomba nelkul főzd készre.


Nekem a gyerekem nem esti meg a gombat, én viszont imádom, ugyhogy mindig valahogy igy fotók. Nyilván más szitu az ex-sogorno kedvéért ilyen trükköket kieszelni, de gondolj bele, lehet, hogy masok ia örülnék majd, mert tényleg tobben lehetnek a társaságban, akik nem szeretik a gombat, csak nem ismerik a menusort, es nem rudtak jelezni.

2014. júl. 3. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
58%

*eszi

**főzök


ui. elegem van az autocorrectből!!!

2014. júl. 3. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
83%
Nálunk is van hasonló, igaz baráti körben, de már úgy oldom meg, hogy eleve két bográcsban kezdek főzni az udvaron. Igaz nálunk nem gomba-nem gomba hanem vegetariánus-húsevő bogrács van, de hogy ne unatkozzak egyikük egy évvel ezelőtt bejelentette, hogy ő már vegán is, ergo tojást, tejterméket sem fogyaszt, míg a többi vega igen. Szóval már arra is figyelnem kell, hogy a másik bogrács vegán-vega legyen. Szóval két bogrács... Általában a nem vegák végül megeszik a vega kaját is ha marad.
2014. júl. 3. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
30%

Nekem az a furcsa, hogy figyelembe kéne venni 1 embert.

Én még soha nem voltam úgy 30 fős társaságban, hogy majd én szólok, hogy nem szeretem pl a borsót, és akkor nem is lesz a kajában.

Laktózérzékeny vagyok (tehát nem csak "fuuj nemszeretem") de még soha nem főztek rám ezért máshogy társaságban.

Mondjuk én nem is szoktam szólni. Nehogy már én mondjam meg, mi a kaja.

Értem, hogy nem a nő szólt, nem is azzal van a baj. Az egyik előttem szóló írta, hogy sokan nem szeretik a gombát. Mégse kaptál még szeretem/nem szeretem listát egyik meghívottadtól se...

De az jó ötlet, ha külön megcsinálod, úgy békesség lesz legalább.

2014. júl. 3. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Mi külön főztünk egy adagos ételt a lisztérzékeny ismerősnek, de nem variáltuk meg az egész menüsort.
2014. júl. 3. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!