Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ennyiből másnak is ilyen...

Ennyiből másnak is ilyen nehéz lenne?

Figyelt kérdés

18 éves vagyok, még itthon élek, anyukám is keres, én még tanulok, de van ösztöndíjam, így abból fizetem a netünket, és minden más kiadásomat. (tusfürdőim,újságjaim, könyveim, nasik,minden ami az én javam szolgálja). Anyukám keres 120 ezret, másik tesóm is kb ekörül, de mivel itthon lakik lead 15 e ft ő már, mert 26 éves.

Anyu kap után családit, tőlem a net árát, mégis minden hónapban már 18-án megkeres, hogy tudnék-e adni neki 5.000 forintot, mert megszorult. (minden hónapban) Mégis ilyenkor már semmi nincs, és újra jön a panaszkodás, hogy nem tudja megvenni ezt azt. (élelmiszert mond ilyenkor).

Nem érzem magam szegény kürülménybe, mert ha valamit szeretnék,arra megvan a saját pénzem, segíteni is tudok neki, de nem értem, hogy én látom rosszul a dolgokat, vagy a kiadásokat összeszámolva:

65-70-et adunk fel havonta úgy, hogy ebbe tesóm 15 ezret ad, én pedig 6-ot a netre, a fizuja többi része kajára kellene, hogy elmenjen, félrerakni nem lehet belőle, viszont ennyire szegénynek sem kellene ennyi pénzből lenni látszólag nem?

Másnak is nehéz ennyi pénzből, ennyire?


2014. jún. 25. 23:19
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Nekünk havi 50-60 000 ft simán elmegy kettőnkre kajára, úgy hogy mindennap főzők (nincs rendelgetés, kifőzdébe járás, fölösleges nasi, így fejenként napi ezer forintból gazdálkodom ki a napi 3x-i étkezést). Havi 8-10 000 ft-ot simán elköltök a lakásba szükséges dolgokra ( WC papír, papír törlőkendő, tisztítószerek, mosogatószer, mosópor, öblítő, tampon, tusfürdő, dezodor, stb.)

Pesten kb. 10 000 ft a bérlet, ebből veszünk kettőt, máris 20 000 ft el lett költve.

Tehát durván 90 000 ft-ot költünk ketten a rezsin felül. És itt még nem volt szó semmi káros szenvedélyről, mobil feltöltésről és szórakozásról.

2014. jún. 26. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

Vélemények azok megoszlanak.

Valaki szerint kilehet belőle jönni, ha ruhára nem kell költeni, illetve valaki szerint, ez nem takarja be.

Már kérdeztem rá, hogy amúgy miért van az, hogyha ennyi marad, már úgy tünteti fel a helyzetet kb 18-19.én, hogy kajára sincs pénze. (Igen most is már sajnos 20. körül jött, hogy tudnék-e adni 5.000 forintot, de nevetséges, mert 8.án jött meg a fizetése, összesen 12 nap telt el, mindent feladtunk, maradt több mint 70 ezer forintja így, és ez nem volt elég neki 12! napig, mert elfogyott már 20.án).

Illetve tegnap jött oda megint kérni tőlem, és ma még csak 26-a van megint.

Csak a legnagyobb baj, hogy folyton kiabál, nem ad rá magyarázatot, ha megkérdezzük, hogy de hogyan,hogy ennyit nem tud úgy beosztani, hogy kicsit szorosabban legyünk máshogy, de azért 25.én már ne a körmét rágja miből vesz kenyeret, ha épp nem vagyunk itthon,hogy adjunk neki pénzt..

A legnagyobb baj az, hogy főleg a kiabálást veszem annak, hogy ő szépen magára is, esetleg felelőtlenül pénzt szórva másra is egy csomó haszontalan hülyeséget megvesz, cigi mellé, és későn veszi észre, hogy hoppá már csak ennyim maradt.

De ha még erre is gondolok, ez is rengeteg, ennyit még én sem tudnék elkölteni 12 nap alatt így. Főleg, hogy a nagy bevásárlást pedig kajajegyből csináljuk, azt igaz kifelejtettem,hogy ez a rendes készpénz, a kaja jegy, ami tesómé,és anyué, kb összesen az is 15-20ezer forint, nem tudom pontosan, ebből bevásárolnak hónap elején, szinte mondhatjuk,hogy ahhoz a 70e forinthoz olyankor még hozzá sem nyúlunk, ha bevásárolunk hó elején.

Minden hónapban ez a játék, pedig már kiakasztó, és az is, hogy kiabál, üvöltözik, ahelyett, hogy leülne velünk mint felnőtt emberekkel, és megmondaná, hogy pontosan mi az amire elmegy, tudja, hogy számíthat ránk, és segítünk, de ez így látatlanba szinte röhej, mert ezen kívül nincs kiadás, azon felül hogy bevásárolunk egészhónapra húsokat, joghurtokat, szalámikat, stb... esetleg üdítőket, marad egy csomó pénze, de 12-13 nap múlva, már nincs belőle semmi...

2014. jún. 26. 14:45
 13/15 anonim ***** válasza:
2felnött és harmincat nem tesztek le az asztalra csak elveritek magatokra a pénzt anyátok meg ingyen zabáltat titeket.... jó hogy nem jötök ki a pénzből röhejes vagy mire kapsz te ösztön dijat
2014. jún. 26. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

Takarodj már:D

Írni nem tudsz:)).

2014. jún. 26. 21:34
 15/15 A kérdező kommentje:

Sajnos megpróbáltuk megbeszélni, hogy megpróbálhatjuk úgy, hogy mi is részt veszünk minden vásárlásban,hogy lássuk tényleg elmegy ennyi, és tényleg ilyen rövid idő alatt- de mindösszesen anyu lelkesedése 3 percig tartott, hogy legyen így. Egyszer csak mintha elvágták volna, és elkezdett ordítozni, hogy akkor éljünk meg a saját fizetésünkből, neki elég a 120 ezer forint magára....

(Gondoltam már rá, hogy valami van a háttérbe, de sajnos tényleg nagy valószínűséggel így is van... Valami tényleg lehet:|.)

2014. jún. 27. 11:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!