Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lelki terror. Mit tegyek?

Koiko kérdése:

Lelki terror. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
A nevelőapámról lenne szó. Már 8 éve tartja terrorba a családot és nem tudunk mit tenni. Órdít ha nem értünk vele egyet és ha összeveszel vele olyan mintha élvezné és napokon át próbál belédkötni. Az anyagihelyzetünk elég rossz de őt ez nem érdekli. Neki cola és cigi kell és az sem érdekli hogy elmegy rá az étel pénz. Ha nem olyat főz anya amit szeret külön kell neki étel de erre nincs pénzünk. Gyakran megeszik előlünk mindent és pénzt is szokott lopni anyámtól csak hogy magának tudjon venni valamit. Egyszer már elküldte anya de azt mondta csak akkor megy el ha 1milliot adunk neki. Aztán megfenyegette anyát hogy a hugomat is magával viszi vagy olyat is mondott hogy öngyilkos lesz. Végül begyógyszerezte magát és rendőrök kényszeritették be a mentőbe. Anya már belebetegedett ebbe és látom rajta hogy napról napra egyre leépültebb. Én sem bírom jól néha csak úgy sirhatnékom van. A hugom csak 7 éves de látszik rajta is hogy megviseli. Lehet ez ellen tenni valamit? Soha nem fog elmenni mivel nincs hova mennie. A ház a mamámé és ő is többszőr elküldte. Nem bántalmaz minket fizikailag csak lelkileg. Csak úgy nem lehet feljelenteni gondolom ahoz tenni kell velünk valamit, nem?
2014. jún. 24. 21:58
 1/9 anonim ***** válasza:
anyád adja be a válópert, cseréljen zárat és indítsa el a gyermekelhelyezést
2014. jún. 24. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Máskor ha begyógyszerezi magát, ne hívjatok mentőt.
2014. jún. 24. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nos igaz ebben nem volt részem, de mivel kollégista vagyok és amolyan szokás az én kolimban ez, hogy a felsőbbbéves lelki terrorban tartja az alsóbbévest, első évem alatt rájöttem mi a megoldás erre.

Lehet hülyeségnek hangzik, de nekem bevált.


Aki lelki terrorban tart ahhoz másképp viszonyulni. Értem ez alatt azt, hogy ne légy elutasító, viszont túl kézséges se. Ha ordibál ne foglalkozz vele, legfőbb dolog, ne kapd fel a vizet, és ne reagálj rá. Maradj higgadt.


Konkrétabb dolgot nem tudok írni, mert ezek pár apróságok és nem minden ember reagál rá ugyanúgy. Ezt ki kell tapasztalni.


Ha megvan hogy mivel tudod kibillenteni az "egyensúlyából", akkor azt az egész családnak csinálnia kéne...


Röviden ennyi amit tanácsként le tudtam írni. Nem garantálom hogy beválik, de érdemes megpróbálni.

Szebb napokat!

2014. jún. 24. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Őszödi Ferenc ***** válasza:
28%

Figyelj, nem lehet erre mit mondani. Ki lettetek pottyantva a nagy vakvilágba, örült mindenki a családi pótléknak, oszt ennyi. Ilyen szüleid vannak, fogadd el, az élet néha rossz lapokat oszt.

Na jóccakát.

2014. jún. 25. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Skorpió87 ***** válasza:
100%
Menj el Családsegítőbe. Anyudnak kellene otthagyni mindenképpen. Váljon el tőle, a fenyegetéseit szerintem nem tartja be, csak a szája jár. A begyógyszerezést meg azért csinálta, hogy megijedjetek és sajnáltassa magát. Az emberek nagyon ravaszak tudnak lenni, jobban mint gondolnád! Ennyit lehet tenni. Vagy ti költöznétek el ismerősökhöz, lényeg hogy ott kell hagyni. Élősködő, semmirekellő életvitelt folytat, ne foglalkozzatok vele. Csak harcoljatok az életetekért, a boldogságotokért. Kitartást!
2014. jún. 25. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha jól értem akkor a házhoz semmi köze,mert a mamádé.El kell zavarni,zárat cserélni,aztán ha zaklat benneteket rá hívni a rendőrséget.Anyudnak kell a sarkára állnia!
2014. jún. 25. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nincs joga, hogy ott éljen, semmiféle 1 millióhoz sem.

családsegítő, Gyámügy segítségét kérjed te, ha anyukád nem teszi.

Hol laktok (település, megkeresem neked a pontos címet)

nem kell ezt elviselnetek!!!!!

2014. jún. 25. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Anyádnak kéne összeszednie magát, és megoldani a helyzetet, de nem fogja. Az a disznó meg csak kihasznál mindenkit.


Túl kevés az infó ahhoz, hogy érdemi dologban segíthessen it bárki, a családon belüli erőszak külön tétel, a nane.hu oldalán utána tudsz olvasni. A "miért marad" c. könyvüket olvasd el.

2014. jún. 25. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Könnyű mondani, hogy hagyja ott, meg váljanak el. Így is szar anyagi helyzetben vannak. Ki fogja eltartani őket? Nem hiszem, hogy a nagyi százezres nyugdíjat kapna. Valamivel meg kell zsarolni, Ti ismeritek a gyengéit, ezt nektek kell tudni. Fogjatok össze ellene.
2014. jún. 25. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!