Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ebben az esetben megítélhetnek...

Ebben az esetben megítélhetnek az én fizetésemből is tartásdíjat? A férjem exe emelést kért.

Figyelt kérdés

A férjem rokkantsági járadékot kap, ez 47000Ft. Ebből fizetek az exnek 5000Ft gyerektartást (a bíróság ítélt meg ennyit). Az ex most emelést akar kérni, mert munkanélküli lett. Ilyenkor, ha mint gondnokot beperel, akkor az én fizetésemből is vonhatnak?

Az anyagi helyzetünk változatlan, illetve a férjem szülei besegítenek az anyagiakba, de azt nem mint pénzt kapom meg, hanem az ellátásának különbségét fizetik az otthon felé.


2014. jún. 20. 07:14
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
23%

8!


Nem vagyok tájékozatlan, kedves hozzászóló. Sot. De te csak hajtás a magadet.

2014. jún. 20. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
82%

A tiedből semmilyen körülmények között nem vonhatnak tartásdíjat,csak a férjed jövedelméből.

Nem vagyok sem elvált,sem megkeseredett stb nő,de azért ez az 5 ezer valljuk be nagyon gáz,várható volt,hogy emelést fog kérni az ex,szerintem teljesen jogosan.

2014. jún. 20. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
37%

5000ft? Nem semmi.... Üzenem a bírónak, hogy tartson el ő gyereket 5000 Ftból...


Kimondta, hogy csak gyerektartásból kell nevelni gyereket, szerintem senki? Egyébként ha nem vállnak el sem jutna ebből több a gyerekre, plusz még ápolhatná a rokkantat is, anyuka.

2014. jún. 20. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

A férjem járadékából nem fognak neki többet megítélni, ez szinte biztos (4 gyermeke van, 1 az extől és 3 közös). Az ex most abban reménykedik, hogy mivel én vagyok a férjem gondnoka, majd az én fizetésemet is figyelembe veszik és majd nekem is kell adnom tartásdíjat.

Tudom, hogy kevés az 5000Ft, de többet nem tudok kigazdálkodni.

2014. jún. 20. 13:51
 15/18 anonim ***** válasza:
57%

Ja, ha le hagysz lényeges információt.... 4 gyerek van, az mas. Igy nem fognak emelni.


OFF Erre kellett ennyi gyereket bevállalni?

2014. jún. 20. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
63%
4 gyerekes és rokkant. Csak gratulálni tudok a felelősségteljes életvezetéshez. A gondom csak az, hogy azt a 47 ezret az én adómból vonják le.
2014. júl. 6. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
ma 14:54-es: arra nem gondolsz, hogy elöször lett 4 gyereke (valószínüleg normál jövedelem mellett) és utána rokkant meg valami miatt? MErt akkor a te logikáddal senki ne vállajon gyereket, mert lehet belöle rokkant is...
2014. júl. 6. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Akkor lássuk csak. Ha 4 gyereket vállalt, akkor valami nagyon zsír állása kell hogy legyen hogy el tudja őket tartani. Nyilván szellemi foglalkozású, mert fizikai munkával lehetetlen ennyi pénzt keresni. Na most ha annyira megrokkant hogy ne tudjon irodai, szellemi munkát végezni, tehát komoly ágykárosodást kellett hogy szenvedjen, akkor érthető a juttatás, csak akkor meg nem 47 ezret kapna hanem 147 ezret. Tehát a legvalószínűbb hogy nem volt jól fizető állása, és nem rokkant meg annyira hogy szellemi munkát se tudjon végezni.
2014. júl. 7. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!