Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ez már családon belüli erőszak...

Ez már családon belüli erőszaknak számít?

Figyelt kérdés
Ha egy apa és egy anya a gyereküket megveri, úgy, hogy rugdossa, üti, a fejét a földbe veri, pofozza és azzal fenyegeti, hogy agyonveri, közben káromkodik, ordibál...DE a gyereken másnapra semmi sem látszik, csak mondja, hogy fáj a feje, meg a dereka mert megrugdosták, de ezen kívül semmi kék vagy lila folt....Nem tudom, így annak számít-e?
2014. jún. 16. 17:55
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
97%

Nem feltétlenül marad nyoma a bántalmazásnak, ha valaki tudja, hogyan kell csinálni.

Engem is rengeteget vert anyám, de szinte sohasem volt nyoma. Olyan szinten értett ehhez, hogy amikor az egyik veréstől megrepedt egy bordám, a kórházban elképzelni sem tudták mi történhetett, hiszen egy folt vagy zúzódás se volt rajtam.

2014. jún. 16. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 A kérdező kommentje:
de lehetséges, hogy igazat mond? pl ha nem olyan nagy intenzitással ütik, rugdossák? vagy a kezével tompítja az ütéseket...? Lehetséges?
2014. jún. 16. 18:25
 13/29 A kérdező kommentje:
ja értem.. most láttam, hogy mit írtál...:(
2014. jún. 16. 18:26
 14/29 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem lehetséges, h egy szintig igazat mond a gyerek. De egybe biztos vagyok, rúgni nem igen lehet úgy, h ne legyen semmi nyoma. Idegesen meg pláne nem azt nézni az adott illető, h csak óvatosan csinálja, h nehogy nyoma legyen. tni lehet úgy, de rúgni szerintem kizárt.
2014. jún. 16. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
96%
Viszont szakemberekhez kéne vinni a gyermeket, és hogy mi igaz belőle, meg mi nem azt nekik kéne eldönteni.
2014. jún. 16. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 A kérdező kommentje:
Értem! Köszönöm a válaszaitokat!
2014. jún. 16. 18:31
 17/29 anonim ***** válasza:
100%
Ki vagy te a történetben? Lehet, hogy csak fel akarja magára hívni a figyelmedet.
2014. jún. 16. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
81%
Egy csomó gyerek azért nem mer szólni, mert fél hogy nem hisznek neki (főleg testi meg szexuális bántalmazásnál). Itt pár ember még meg is erősíti ezt a félelmüket azzal a váddal, hogy csak kitalálja.. Miért találna ki ilyet egy gyerek? Vajon hány marad egyedül ezzel, mert a felnőttek azt mondják, biztos hazudik?
2014. jún. 16. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
100%
18: ezek igen súlyos vádak a szülők felé is. Nem csak a gyermeket kell nézni ilyenkor, hanem őket is. Így, azért, mert vannak itt kételkedők is, azért nem dorgálhatod a kételkedőket meg. A gyerekek sokszor hazudnak is, vagy túl lihegik is a dolgokat, pl. egy pofont sokszor mondanak agyonverésnek is. De egy a lényeg, ilyen vádaknál, mivel bizonyíték konkrétan nincsen kell is kételkedni egy gyermekben, viszont a gyermekre is oda kell jobban figyelni. Mert, ha csak ki is találja, vmiért így tesz. Ezekhez viszont egy szakértő ért leginkább.
2014. jún. 16. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:

Mégis minek számítana? Talán kedveskedésnek?


Azonnal rendőrség. És máskor, ha ilyen van kilátásban, akkor telefon kamera/webkamera bekapcs, és készíteni egy kellemes idilli családi videót.

2014. jún. 16. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!