Mit tehet az apa?

Figyelt kérdés
Nincs apasági nyilatkozat, sem élettársi- vagy házastársi kapcsolat. Ha az anya a nevére veszi születéskor a gyereket és nem jelöl meg apának senkit. Bírósági úton bebizonyíthatja az apa, hogy az övé a gyerek és kérvényezheti az apai jogait?

2014. jún. 12. 12:21
 1/10 A kérdező kommentje:
Az anya, a láthatáson kívül semmibe nem egyezik bele ( gyerektartás, apa családneve)
2014. jún. 12. 12:24
 2/10 anonim ***** válasza:
Az apa is benyújthat apasági megállapításra kérelmet.
2014. jún. 12. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
És az anya beleegyezése nélkül a nevére veheti és fizethet utánna gyerektartást? Ha házas valaki mással?
2014. jún. 12. 12:32
 4/10 anonim ***** válasza:
21%
Ha az anya házas, csak a férj kérhet dns tesztet
2014. jún. 12. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Csak hogy tisztán lássak. Anyuka házasságban él, gyereket szült apunak, aki nem a férje, és apu jogokat akar? Na most, ha te vagy a pasi: A nőt nem jellemzem, mindenki fantáziájára bízom a megnevezéseket. De apu elgondolkodhatna azon, hogy 1. Ez esetben övé e a gyerek? 2. Ha igen, tényleg az övé, kétséget kizáróan, akkor meg azon elmélkedjen, hogy megéri e a nő életét, és a sajátját felborítani? Tudom, hogy fáj, nyilván, de nem véletlen nem vált el a nő, nem véletlen hazudja, hogy a férjtől van a gyerek. Ha ezt tönkreteszed a bírósági hercehurcával, még annyira se lesz kedve veled találkozni, és bár a bíróság kötelezheti a láthatásra, és küldhetsz neki gyerektartást, attól még vidáman ellened nevelheti a gyereket, főleg, ha a házasságát is tönkreteszed a procedúrával. Nem védem a nőt, megvan a véleményem, de te gondolkodj el, megéri e, hogy azért legyen gyereked, hogy esetleg utáljon. Nagyon fájdalmas lehet lemondani egy gyerekről, és látom, hogy nem az a típus vagy, aki könnyen megteszi, de talán ez a helyes, bárhogy fáj. Ha te vagy a nő: továbbra sem jellemezlek, megteszed magad a tükörbe nézve, vagy sem, saját lelkiismereti probléma. Mindenesetre tisztáznod illene a férjeddel a helyzetet. Vele, elsősorban. Aztán az apával. Ha jól látom, a férjed, ha el is hagy, nem maradsz magadra, és bár ocsmány dolog "ha nincs ló, jó a szamár is" elven menekülni egyik helyzetből a másikba, de a gyerek érdekében esetleg megéri. Még gázabb, ha felnevelteted a férjeddel a pasid gyerekét. Ha mondjuk a férjed tudott a dologról, és úgy vállalt fel, akkor meg miről beszélünk? Ennyi infóval ennyi tanácsot tudtam adni.
2014. jún. 12. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Apuka házas
2014. jún. 12. 14:10
 7/10 A kérdező kommentje:
Eljegyzés után, az esküvőre készülve derült ki.
2014. jún. 12. 14:13
 8/10 anonim ***** válasza:

Menyasszonyt kevésbé gáz megcsalni mint feleséget?:) ezért írtad, hogy esküvő előtt "készült"?:)


Ha üresen hagyta az apa helyét, akkor sanszos, hogy indíthatsz pert...anyával nem beszéltek?

Mikor születik a kicsi? Apaságit csak anyával közösen tehetsz...egyébként marad a bíróság/gyámügy

2014. jún. 12. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Én a menyasszony lennék. 1 hónapos terhes. És augusztusra terveztük az esküvőt. Nem szeretném, ha apukának bármi köze lenne a gyerekhez, hazugságban éltem évekig, ezt nem tudom megbocsájtani. Így nem szeretném, ha apuka nevét kapná, a pénzét is megtarthatja, mert nem azért voltam vele és nem is vagyok rászorulva. Mivel én hazaköltöztem, apuka külföldön él, így szeretném, ha évente 1-2-szer, de láthatná a kicsit.
2014. jún. 12. 15:46
 10/10 anonim ***** válasza:

Mármint a menyasszonya voltál, miközben felesége van és nős? Bár végül is ez mindegy...

1. ha nem tartjátok a kapcsolatot, tudja, hogy mikor született meg, de egy évig nem kezdeményez semmit, akkor egy év után nem is teheti

2. nem hagyod üresen az apa helyét az anyakönyvben...beíratsz fantom apát...

3. első 3 évben valakinek be kell kerülnie az anyakönyvbe...különben eljárás indul


a magánvéleményem az, hogy függetlenül attól, hogy neked mi a véleményed jelenleg arról az emberről, vagy mire van szükséged...a kettejük kapcsolatához "nincs közöd"...engedned kellene, hogy ezt ketten játsszák le...jár a gyereknek az apa

2014. jún. 12. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!