Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek bele fog menni a...

Szerintetek bele fog menni a férjem, hogy mi neveljük az unokaöccsét? Olyan pici még, ő nem tehet semmiről.

Figyelt kérdés

3 hónapja sógornőm (férjem huga)szülés utáni szövődményekbe belehalt.Sógorom beleroppant,megpróbált öngyilkos lenni,azóta is kórházban van,nem fogják egyhamar kiengedni,az orvos szerint nem lesz alkalmas egy kisbaba ellátására.Mivel anyósék és a pici másik nagypapája (másik nagymama már nem él) idősek,betegesek,ezért hozzánk került ideiglenesen.

Férjem viszont rá sem néz,hozzá nem ér,ha hajlandó is erről beszélgetni,azt mondja azért,mert a baba miatt halt meg a huga,így nem tudja szeretni.

Viszont ennek a pöttömnek mi vagyunk a családja,csak mi vagyunk,akik fel tudnák nevelni (legjobb az lenne,ha az apukája felgyógyulna,de az öngyilkossági kisérlet miatt a gyámügy a következő időkben nem adná oda neki).

Van saját gyerekünk is,1 éves,vele ugyanolyan a férjem mint régebben,eteti,fürdeti,játszik vele,mintaapa.

volt kinn a gyámügy múlt héten,hogy lassan rendezni kellene a baba sorsát,hogy ha szeretnénk és megfelelünk,legyünk a nevelőszülei.

De férjem nem akarja.

De ha ő nem akarja,akkor elviszik intézetbe... (nincs olyan közeli rokon,aki vállalná)

Hogy győzzem meg?


2014. jún. 10. 12:08
1 2 3 4 5
 1/42 Őszödi Ferenc ***** válasza:
93%

Részvétem. Szomorú történet :-(

"azt mondja azért,mert a baba miatt halt meg a huga,így nem tudja szeretni"

Egy kívülálló hiába magyarázza neki, hogy ez ostobaság, ezt az érzést neki kell lerendeznie magában, akár szakember segítségével. Nem tudod meggyőzni, ez annál mélyebb dolog.

2014. jún. 10. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
92%

Férjem viszont rá sem néz,hozzá nem ér,ha hajlandó is erről beszélgetni,azt mondja azért,mert a baba miatt halt meg a huga,így nem tudja szeretni.


Ez veled is történhetett volna, ezt értesd meg vele

2014. jún. 10. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
88%

Részvétem :( A férjednek el kellene beszélgetnie egy pszichológussal, hogy segíthessen neki feldolgozni a gyászt, legalábbis hogy a 'hibáztatás' szakaszon áteshessen. Mert most ott van. Nem a kisbaba az oka, ezt meg kell érteni, elhiszem hogy nehéz, de muszáj. Értesd meg vele, hogy a baba a nővérének egy része, ha szereti a nővérét, szeretnie kell a babát is , hiszen ő benne él tovább.

Sok erőt kívánok nektek!

2014. jún. 10. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 A kérdező kommentje:

Én is mondtam neki,hogy ez velünk is történhetett volna,én biztos vagyok abban,hogy a hugáék felnevelik a mi gyerekünk.


Sajnos ezzel csak azt értem el,hogy már nem akar második babát,mielőtt meghalt a huga,előtte döntöttük el,hogy hamar jöjjön a következő baba,legyen kis korkülönbség köztük.(nem mintha nekem most a gyerekcsináláson járna az eszem,vagy hogy egy 1 éves és egy 3 hónapos mellé teherbe esni)

2014. jún. 10. 12:16
 5/42 anonim ***** válasza:
96%
Próbáld meg abba az irányba terelni az érzelmeit, hogy a gyereket az ő szeretett húga hagyta rá, a gyerek felerészben az ő húga, tehát nincs oka eltolni magától. Ráadásul (csak mellesleg jegyzem meg) később iszonyú lelkiismeret furdalása lesz, hogy a "saját vérét" eltaszította magától.
2014. jún. 10. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
92%
Remelem ott marad veletek a baba, szegenykem.... nagyon szoritok, hogy a ferjed mas velemenyen legyen, ha en meghalnek , hasonlo esetben nekem termeszetes lenne,hogy a testverem neveli tovabb a gyerekemet... Nagyon drukkolok nektek!szegeny kis arva kisbaba, borzasztoan sajnalom ami tortent az annyukajaval.
2014. jún. 10. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:
92%

Nem a baba miatt halt meg. Ezt nehéz belátnia, mert ez tudat alatt van- az 1. válaszoló nagyon jól írta.

Egy jó szakember jó lenne, bizony.

Azt kérdezd meg, szerinte a huga örülne-e, ha miután ő nem teheti, ti nevelnétek szeretetben? Szerinte a testvére mit szeretne? hogy nevelőotthonba kerüljön a gyermeke?

2014. jún. 10. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim ***** válasza:
23%
Ja, 7-es, mert az aztán jó ötlet lenne, ha kvázi zsarolná a férjét a halott testvérével... A lelki zsarolás a legundorítóbb dolgok egyike.
2014. jún. 10. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim ***** válasza:
70%

Durva történet. Remélhetőleg egy kis idő elég lehet, hogy a férjed rendezze magában a dolgokat, egy rövid ideig a hasonló viselkedés érthető és elfogadható, ha hosszútávon így viszonyul a kicsihez az már komolyabb gondokra utal.

Ha ti nevelnétek fel megoldódna a második gyerek gondja, és úgy gondolom igazán jót tennétek a kicsivel is. Remélem a férjed hamarosan tisztázza az érzéseid, és másképp tekint majd a gyerekre.

Talán egy közeli jó baráttal történő beszélgetés segíthet.

2014. jún. 10. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:
88%
nem a pici tehet róla... ezt kéne megértenie.. sajnálom nagyon ami történt...
2014. jún. 10. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!