Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek bele fog menni a...

Szerintetek bele fog menni a férjem, hogy mi neveljük az unokaöccsét? Olyan pici még, ő nem tehet semmiről.

Figyelt kérdés

3 hónapja sógornőm (férjem huga)szülés utáni szövődményekbe belehalt.Sógorom beleroppant,megpróbált öngyilkos lenni,azóta is kórházban van,nem fogják egyhamar kiengedni,az orvos szerint nem lesz alkalmas egy kisbaba ellátására.Mivel anyósék és a pici másik nagypapája (másik nagymama már nem él) idősek,betegesek,ezért hozzánk került ideiglenesen.

Férjem viszont rá sem néz,hozzá nem ér,ha hajlandó is erről beszélgetni,azt mondja azért,mert a baba miatt halt meg a huga,így nem tudja szeretni.

Viszont ennek a pöttömnek mi vagyunk a családja,csak mi vagyunk,akik fel tudnák nevelni (legjobb az lenne,ha az apukája felgyógyulna,de az öngyilkossági kisérlet miatt a gyámügy a következő időkben nem adná oda neki).

Van saját gyerekünk is,1 éves,vele ugyanolyan a férjem mint régebben,eteti,fürdeti,játszik vele,mintaapa.

volt kinn a gyámügy múlt héten,hogy lassan rendezni kellene a baba sorsát,hogy ha szeretnénk és megfelelünk,legyünk a nevelőszülei.

De férjem nem akarja.

De ha ő nem akarja,akkor elviszik intézetbe... (nincs olyan közeli rokon,aki vállalná)

Hogy győzzem meg?


2014. jún. 10. 12:08
1 2 3 4 5
 11/42 anonim ***** válasza:
86%
jaj 8-as? Milyen zsarolásról beszélsz? Ott van a gyerek, valami történnie kell vele. Mi a legjobb? Nem logikus a kérdés? De tényleg pszichológus kell (8-asnak is)
2014. jún. 10. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/42 anonim ***** válasza:
90%

A férjed jelenleg nem ura az eszének, az érzelmei mondatják vele, hogy a baba a hibás.


És szerintem is mondd neki azt, hogy a húga mit szólna ahhoz, hogy a gyerekét árvaházba küldené? Ha már érzelmileg elutasítja a gyereket, egy ilyen érzelemre ható kérdéssel tudod csak helyrepattintani az eszét. Ez szerintem nem zsarolás, mert nincs olyan, hogy ha ezt teszed/nem teszed, akkor ez/az lesz. Pusztán kérdezd meg, hogy a húga mennyire lenne boldog, ha a kisbaba árva gyerekként nőne fel?

2014. jún. 10. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/42 anonim ***** válasza:
75%
A férjed nem tudja feldolgozni a gyászt és ez magától nem fog megoldódni. Vedd rá valahogy, hogy a kedvedért menjen el pszichológus-hoz, vagy ha esetleg van olyan ember, akinek ad a szavára, kérd meg, hogy beszéljen vele, hogy fel tudja dolgozni a testvére elvesztését.
2014. jún. 10. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/42 anonim ***** válasza:
89%

Részvétem. Erről valóban senki nem tehet, remélem a férjed belátja. Én is a pszichológust javaslom neki, és azt, hogy magyarázd el neki: egy anyuka számára az a legfontosabb, hogy jó helyen tudja a gyerekét. Azt kellene megértenie, hogy a huga is azt szeretné (ha élne), hogy a gyereke a legjobb helyen legyen, és mivel ő már nem tud gondolkodni róla, és jelenleg az apuka sem, így nálatok van a legjobb helyen.

Mennyi időd van meggyőzni, mikor kell dönteni a gyámságról?

2014. jún. 10. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/42 A kérdező kommentje:

Pszihológushoz próbálom,de egyenlőre nem tudom elvinni,nem hajlandó.

Két ember van,akivel valaha is bármit meg tudott beszélni,az egyik a huga volt, a másik én vagyok.Jelenleg velem sem tudja,mert én azon az oldalon állok,hogy a baba maradjon,ő pedig azon,hogy ne.

2014. jún. 10. 12:58
 16/42 anonim ***** válasza:
75%
[csak megjegyzem, régen gyakoribbak voltak az ilyen tragédiák és hogy a rokonok nevelték fel a kis árvát. ]
2014. jún. 10. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/42 anonim ***** válasza:
83%
Nehéz helyzetbe vagy, és igazán tiszteletreméltó, hogy fel akardo nevelni a gyereket. Sok erőt és kitartást hozzá!
2014. jún. 10. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/42 A kérdező kommentje:

Nagyon kevés sajnos.

Szerencsére nem volt itthon a férjem amikor jött a gyámügytől egy nő,így csak velem egyeztetett,szóban a férjem nevében is mondtam,hogy vállaljuk.

Viszont ehhez minél hamarabb mindenféle tesztet kellene megcsinálnunk,környezettanulmányt,stb,még nem tudom pontosan mik lesznek.


A férjem az eset óta a munkájába és a mi lányunkkal történő foglalkozásba menekül.

2014. jún. 10. 13:04
 19/42 anonim ***** válasza:
83%
Ne hagyd magad, és a férjedet mielőbb győzd meg! Később, amikor helyrejön, önmagát fogja gyűlölni, amiért hátat fordított a húga kisfiának.
2014. jún. 10. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/42 A kérdező kommentje:

Én azért csinálom,mert ez a helyes.Megvan a lehetőségünk minden szempontból,hogy felneveljük,nem lehet ok,amiért gyakorlatilag eldobjunk egy csecsemőt.

3 hónap alatt nagyon hozzám nőtt,harcolok azért,hogy maradjon,idővel a férjem is be fogja látni,hogy így helyes.

2014. jún. 10. 13:09
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!