Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Minden idős sértődékeny,...

Minden idős sértődékeny, fontoskodó és egyikkel se lehet beszélni?

Figyelt kérdés

Idős szülők, akik mondjuk 40 évesen szültek, idős nevelőszülők vagy nagyszülők.

Engem is idősek nevelnek, haverok között is vannak ilyenek.

Egyik haver már költözik is, de nálunk is állandó a konfliktus.


A probléma az áthidalhatatlan szakadék: nem lehet velük beszélni! Nem mondják el, mit éreznek, mit miért csinálnak, mit hogyan élnek meg, és mi se mondhatjuk el, mert megsértődnek.

Állandóan sértődnek, sokszor egy FÉLREHALLOTT szó miatt, aztán talán még Isten se magyarázza meg nekik, hogy ez félrehallás volt.

Túlspilázzák a kaja dolgot, annyi kaját készítenek, hogy azt dugiban ki kell dobni vagy hajléktalannak adni mert ember nem eszi meg azt az adagot. Ha pedig szólna az ember, hogy ez sok vagy ezt nem szeretem, sértődés.


Alapvetően azt érzem, hogy az én szememben a szálkát is észreveszi és vérig sértődik, a sajátjában a gerendát se... Továbbá nem fogja fel, hogy néha azzal bánt vagy okoz felesleges konfliktust, hogy jót akar de túlspilázza.


Mindezt pedig el lehetne simítani, ha lehetne velük beszélgetni. De nem...

Ha egyszer-kétszer kialakul egy beszélgetés - és nem fájdalmamban én fakadok ki, hanem amikor ők beszélnek -, akkor is csak a "vétkeimet" sorolják, ekkor pedig látszik, hogy még mindig nem értették meg, hogy melyik félreértés....


2014. jún. 12. 10:07
 1/5 anonim ***** válasza:
Minden fiatal szemtelen és azt hiszi, hogy ő mindent jobban tud? Kb. ilyen színvonalú a kérdésed.
2014. jún. 12. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
a szocializmus sok rossz dolgot belenevelt abba a korosztályba, de planyukám a teljes ellenpélda (65) éves mégis 100% laza bármirõl lehet vele beszélni, és abszolút lazán fogja fel az életet, mindenféle stressz teljesen lepereg róla, szerencsére ezt örököltem is tõle, és sokkal fontosabb dolgok vannak az életünkben, mint amiken mások bestresszelnek...
2014. jún. 12. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ezek nem azért vannak mert hogy idősek. Hanem ilyen a természetük.

Majd eljön az az idő amikor betegek lesznek leépülnek bevizelnek nem tudnak menni. Na az lesz szép.

2014. jún. 12. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Muszáj volt már kiírnom magamból és olyan helyre, ahol tudnak rá emberek válaszolni, nem lett volna elég most egy Word fájl.


Igen, én sajnos maximálisan szemtelen vagyok és azt hiszem, mindent jobban tudok. DE hajlandó vagyok az alkalmazkodásra, ahhoz pedig az kell, hogy elmondják, mi fájt nekik ÉS meghallgassanak engem, hogy nekem mi fájt.


Haverokkal összejön, hogy mondjuk elvetem a sulykot de gyarló ember lévén nem veszem észre, és elmondják... és próbálok korrigálni.

De itthon csak a sértődés van, és ha kedvesen kérdezem is meg, és közlöm, hogy tanulni akarok belőle, akkor se.

2014. jún. 12. 10:31
 5/5 Nádszálkisasszony ***** válasza:
Szerencsére az én nagymamám nem ilyen volt!:) Szerette a fiatalokat, tisztában volt vele, hogy nekik sem habostorta az élet! Nem azt mondom, hogy soha nem veszekedtünk de imádtuk egymést és majd én is ilyen nagymama szeretnék lenni!
2014. jún. 12. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!