Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Erdekelne a véleményetek, ti...

Erdekelne a véleményetek, ti mit gondoljátok, ha a parotok ezzel allna elo 6ev utan?

Figyelt kérdés

1eve élünk együtt, 5evet jártunk azelőtt. Oszinten Elmondta,hogy engem szeret, de ilyen fiatalon nem akar együtt élni senkivel, hanem egyedul egy albérletben, ahol azt csinál amit akar. Ahol nem kell megfelelnie senkinek, ha ugy gondolja,hogy alszik egész nap, akkor alszik, ha nem akar, nem nyit ajtót senkinek, hanem egyszeruen eltűnik mindenki elol. Kérdeztem,hogy ez miattam van e, más lánnyal együtt tudna e elni? Azt felelte,hogy engem szeret es kivan, de 21evesen nem akar osszekoltozni,mert fiatal. Regen ugy jártunk,hogy péntektől vasárnapig együtt voltunk+a szünetekben, es az sokkal jobb volt.. O nem akar felelőséggel tartozni senki miatt. Mit tegyek? Én szeretem, ugy,mint az elején.. Én vágyom az együttélésre,o meg az ellentetem..nekem igényeim vannak,hogy ott legyen bármikor, ha szükségem van ra.

adjatok tanácsot..koszonom.


2014. jún. 3. 11:33
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
45%
Teljesen normális és tolerálható a kérése, ebben a korban kell az egyedül élés szabadsága.
2014. jún. 3. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
100%
Megmondom őszintén, nem esne jól. Ha fordítva zajlott volna, tehát még nem költöztetek össze, amikor mondja, hogy ő nem akarna, akkor valószínűleg úgy gondolnám, igen, ehhez joga van, ha ő egyedül akar élni még, akkor miért ne. De így, hogy már egy évet együtt éltetek és utána gyakorlatilag elküld, hogy ő mégis inkább egyedül élne, hát.... Bevallom őszintén én is arra gondolnék, hogy nem érezte jónak az együtt töltött 1 évet velem.
2014. jún. 3. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
100%
Nos, ez a kazetta 'A oldala'. Most jössz te a "B" oldal. NEKED mire van szükséged? Meg tudja azt adni? Ha igen: akkor költözz el, legyen legénylakása, és élvezze a szabadságot, miközben háttérben eltesz talomba, ha majd meg akar állapodni, előkap és kész. Amennyiben neked ez nem felel meg? Akkor is költözz el, és kezd új életet olyan ember mellett, akinek fontosabb vagy, mint hogy üres lakásban alhasson délig (tegyük hozzá, hogy nem ezért akar egyedül lenni, 21 évesen, hanem hogy üres legyen a mellette levő hely az ágyban, de ehhez nincs bátorsága, hogy elmondja, mert akkor mi lesz a biztonsági tartalékkal?) N30
2014. jún. 3. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
39%
12: 21 évesekről van szó, nem 30on túliakról. Persze rossz érzés, h egy év együtt élés után mond ilyet a másik fél, de nyilván mivel még fiatalok, és szereti a bnőjét, megakarta próbálni. Valszeg úgy gondolta, hogy minek egyedül élni, ahogy sokan mások is, és most rájött, hogy még is csak kellene...! Teljesen normális a fiú részéről ez a kérdés, és sőt korrekt is, hogy nem még vár meg próbálkozik éveken keresztül, hanem inkább szembe nézz az előbb az egyedülléttel. Utána még mindig tudnak együtt élni, lehet egy fél év is elegendő lesz a fiúnak.
2014. jún. 3. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, pontosan ezen mentem át én is a te korodban, azzal a különbséggel, hogy a drága párom még összeköltözni se volt hajlandó, mert neki tökéletesen megfelelt az, hogy csak péntektől hétfő reggelig lát... Én viszont 5 év után már másra vágytam, minimum egy összeköltözésre (én örököltem egy lakást a belvárosban, tehát még az sem lett volna, hogy nem akarja albérletre pocsékolni a pénzét). Egy ideig még ígérgetett, de minden erőfeszítésem ellenére nagyon szenvedtem a helyzetben, nem akartam csak hétvégi barátnő lenni, pláne ennyi év után, így egyszer csak besokalltam és szakítottam vele. Életem legjobb döntése volt! Persze szakítás után fűt-fát ígért, persze, hogy összeköltözik velem, csak ne hagyjam el, de nem hagytam magam... Nem sokkal később összejöttem a férjemmel, aki ugyanannyi idős volt, mint az exem (22 éves). Gyakorlatilag 4 hónap után összeköltöztünk (előtte is egymásnál aludtunk mindennap, ő már akarta volna előbb is, de én meg akartam várni a vizsgaidőszak végét), egy percig nem merült fel benne, hogy csak hétvégi barátnőnek kellenék. Azóta már a férjem, nem véletlenül ;) Hagyd a francba azt a fiút, sosem leszel boldog mellette, mert bár biológiailag felnőtt, agyilag még nagyon gyerek! Tudom, hogy baromi nehéz, de magadnak teszel szívességet, ha most szakítasz, ne akarj ennyi év után újra hétvégi barátnő lenni, akit akkor tesz ki a lakásból, amikor éppen úgy óhajtja!
2014. jún. 3. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
100%
Ez bizony így furcsán hangzik.Megmondom őszintén nekem sem esne jól,és bennem is gyanút keltene vajon 5 év együtt járás,és 1 év együtt élés után miért vágyik arra,hogy most külön költözzünk.Szerintem 21 évesen nem így kellene gondolkodni. Persze fiatal még,és ráadásul fiú akik szokták mondani később érnek mint a lányok. De akkor is! Szerintem ha ennyire másképpen gondolkodtok,és ennyire mások az igényeitek akkor érdemes lenne elgondolkodni azon,hogy ennek a kapcsolatnak van-e értelme,és van-e jövője.
2014. jún. 3. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
100%
14: értem én, hogy fiatal és élni akarna, de az mégiscsak hülyén jön ki, hogy már egy évet együtt éltek és utána mondja meg a fiú, hogy ő nem így gondolta. Ez szerintem olyan kérdés, amit előtte is át lehet gondolni. Ha meg bizonytalan, nem 100%-ig biztos abban, hogy ez neki jó lesz, akkor nem kell összeköltözni. Már akkor is tudnia kellett a fiúnak, hogy ő szeret mindenkitől mentesen élni, akkor kelni, amikor csak jólesik stb. Persze, nyilván ettől még nem kell szakítani, de mindenképp hülyén jött ki ez a dolog és elhiszem, hogy keserű a szája íze a kérdezőnek.
2014. jún. 3. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 Bence_ ***** válasza:
100%

Kényelmes, nem akar bántani.

Neki másra van szüksége mint amit te nyújtasz. Szerintem itt egy szaksz lezáródik. Aztán évek múlva ülhetek egy hajóba de most nem.

2014. jún. 3. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
70%

Nem tudom, 21 évesen még tényleg fiatal, sokan nem érettek az összeköltözésre, vagy csak külön is akarnak lenni. 18-19 éves koráig a szülőivel, hozzájuk alkalmazkodott, aztán kicsit lehetne egyedül, erre meg hozzád kell.


Egy picit megértem, nekem sem adatott meg, hogy tökegyedül éljek legalább valamennyit, ezért imádom, ha a barátom elutazik a szüleihez (legalább két-három nap nyugi, mikor azt csinálok, amit akarok). Szerelmes vagyok belé, megőrülnék nélküle, de olyankor szuperjó (persze már másnap hlyét kapok, mert nincs velem :D). Jó, azért más, mint szülőkkel, mert ő nem szól(hat) bele, mikor mit csinálok, de a teljes egyedüllét mégis remek.


Próbáld nem erőltetni, lehet, fél év után azt mondja, költözzetek össze - ha erre van most szüksége, hagyd rá. Míg nem hanyagol, stb., addig ne parázz. Ha mindenáron meg akarod "kötni", lehet rámegy a kapcsolatotok, de ha elengeded, erősebbé válhat.


De ezt ti tudjátok, üljetek le, beszélgessetek róla, és bárhogyan dönt, sértődés nélkül fogadd el, segíts neki.

Ha el akar hagyni, el fog, nem ezen a kis egyedülléten múlik majd.

2014. jún. 3. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
83%
Bocsi, kimaradt, hogy együtt is éltek egy éve. Ez esetben mondd el, hogy te mit szeretnél, próbáljatok kompromisszumot kötni. Pl. heti 3x egymásnál alszotok, vagy ilyesmi. Legyen külön (ő óhaja), de legyetek együtt is (te kívánságod). Ha erre sem hajlik, akkor viszont lehet jobb, ha hagyod, és keresel mást.
2014. jún. 3. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!