Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért akarnak a barátnőm...

Miért akarnak a barátnőm szülei folyton dolgoztatni minket ha náluk vagyunk?

Figyelt kérdés
Néha meglátogatjuk őket egy napra, és mindig dolgoztatni akarnak, kerítés építés, meszelés meg ilyenek, pedig mi csak meglátogatjuk őket, hogy mi van velük a kevés szabadnapunkon.
2014. jún. 1. 10:13
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
41%

Ha ezt előre megbeszélik vagy ott szépen megkérnek akkor nekem nem lenne problémám.

De ha lemennék hozzájuk és nyomnák is a kezembe a meszesvödröt akkor enyhén kiakadnék.

A lányuk barátja vagyok nem pedig háziszolga

2014. jún. 1. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
47%

És ettől most leesik a gyűrű az ujjadról?


Én speciel, ha átmegyünk anyósékhoz, élből elmosogatok, füvet nyírok, stb., amíg a férjem apósomnak segít. Ugyanúgy, ha az én szüleimhez megyünk, a férjem szinte egyből apukám műhelyébe veszi az irányt. Ez természetes szerintem, és már akkor is így volt, amikor még kevés ideje voltunk együtt. Ne legyél egy lusta dög.

2014. jún. 1. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
0%

Közel sem vagyok lusta.

Mint írtam ha megbeszéljük,megkérnek akkor segítek.

2014. jún. 1. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
6%
Miért lenne valaki lusta dög, honnan tudod mennyit dolgozik egyébként? Valakinek igenis sajnos szüksége van a pihenésre és mondjuk kerítést építeni és meszelni nem ugyanaz. Ok, ha megkérik, hogy most kéne, de, hogy mindig szó nélkül az már gáz.
2014. jún. 1. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
30%

Azért, mert rendíkvül önzőek és azért, mert ez egy ocsmány játszma: nagyon figyelj!


Ha te folyton dolgozol a barátnőd szüleinél, mert dolgoztatnak, az nem teszt és nem vizsga, hanem állandó pszichés nyomás arra nézvést, hogy szétverjék a kapcsolatotokat. Egy valamirevaló épkézláb férfi (és fordítva is: ha a vendégül látott nőt kényszerítik pl. állandó mosgatásra, házimunkára stb.) beeelegel egy idő után abból, hogy ingyenszolgának tartják ott, ahova VENDÉGKÉNT megy.


A barátnőddel beszéld meg a helyzetet és legközelebb mondjatok nemet. De ehhez ő is kell ám, hogy kiálljon melléd!


Ki kell borítani a bilit és a sarjadra kell állni, különben a leeendő após éa anyós addig tapos, amíg vagy beletapos a családi rendszerbe, ahol ők az urak (nyílváén a barátnődat már alaposan eltaposták), vagy elmarnak a lánytól és helyre áll a status quo.


Meg kell mondani, hogy nem azért mégy oda, hogy ingyencseléd legyél, és ha legközelebb is dolgoztatni akarnak, akkor fogjátok - mindketten!!! - a betyárbútort és elhúztok onnan, fénysebességgel. Ez csakis így működik.


Mi már ezt megjártuk a férjemmel.

2014. jún. 1. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
56%

Ezzel nem lenne gond, ha előtte szólnak, hogy jöhettek, de figyu, lenne egy kis meló, ez meg az, segítsetek már, légyszi.


Ok, amikor megyünk barátomékhoz, én is segítek leendő anyósnak, meg barátomnak, ha valamit csinál (pl. fűnyírás, ilyesmi), de ha minden alkalommal azzal kezdenék, hogy ez, ez, ez meg ez, szerintem mindketten kiakadnánk.


Ez ugyanolyan, hogy áthívjuk őket és akkor hajrá, lehet kertészkedni, ablakot mosni, stb. Ők sem jönnének szívesen, meg bnkóság is a részünkről.


Meg úgy készül az ember, pl. váltóruha, olyan, ami nem baj, hogy koszos/festékes lesz.


Amit a barátnőd szülei csinálnak az prasztság - ilyen módon legalábbis.

2014. jún. 2. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!