Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egyes párok miért nem akarnak...

Egyes párok miért nem akarnak gyereket?

Figyelt kérdés

Érdekel a gondolat menetük. :)


Ha lehet, ne írjanak olyanok, akik ezt gondolták fiatalon, de később lett, illetve ne írjatok semmi provokatívat.


2014. máj. 5. 21:55
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
98%

Ennek sokféle oka lehet:

anyagilag nem tudnak vállalni gyereket, esetleg nem szeretik a gyerekeket, nem érzik magukat alkalmasnak a gyereknevelésre, nem akarják a gondtalan életüket feladni, nem akarnak felelöséget vállalni egy gyerekért, nem lehet valamelyiknek gyereke, és a másik elfogadja, stb.

2014. máj. 5. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
74%

Elég ritka, ha egy boldog házasságban élő, anyagi problémáktól mentes pár nem akar gyereket.


Én 30 alatt nem akartam szülni, utána a megfelelő párkapcsolat miatt nem, most meg már eü. okok miatt nem tudok szülni sajnos.

2014. máj. 5. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
91%
Mi azért nem akarunk gyermeket, mert ez esetben nem tudnánk fenntartani a jelenlegi életszínvonalunkat. Mi utazni szeretünk, kirándulni, eljárni ide-oda, éljük a saját világunkat. Ha gyermekünk lenne, már nem lenne ugyanolyan, a gyermek nyűggel jár. Ezért örülök a mostani páromnak, ő is úgy gondolkodik, mint én. Az előző kapcsolataimban mindig gyerekmániásokat fogtam ki. 35 F és 33 N
2014. máj. 5. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
89%
Nálunk mindkettőnk esetében tizenhat éves korunk felett született testvérünk... Ezzel nem is lenne semmi baj, csak utána (főleg az én esetemről tudok nyilatkozni) az lett a leginkább elfelejtve, hogy anyáék vállaltak gyereket, nem pedig én. Szóval, mondhatni, bár nagyon szeretem az öcsémet, de folyton csak rám lett sózva, és nem olyan értelemben, hogy egyszer-egyszer egy délután vigyáznom kellett rá, hanem tizennyolc éves koromtól kezdve nyaranta hét-nyolc hetet reggeltől estig én voltam vele (ez mondjuk úgy reggel nyolctól az este tízet jelentette általában). Szóval, amíg nem volt testvérem addig én akartam gyereket, kettőt is, de most már azt mondom, hogy nekem ebből ennyi elég volt, köszönöm. A párom hasonlóképp van vele.
2014. máj. 5. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
66%

- anyagi okok

- ebbe a világba??????

- teljes és érték teljes családban szerettem volna, ha felnő

- genetikai tényező, egészségtelen életmód kihatása

- alkalmatlannak találom magamat

- túlnépesedés

2014. máj. 5. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat, mindenkinek ment a zöld :)

jöhetnek még

2014. máj. 5. 22:50
 7/36 anonim ***** válasza:
95%
Egy ismerős házaspár azért nem akar gyereket, mert mindketten ismkolában dolgoznak. Azt mondják, épp eleget látnak gyereket ahhoz, hogy ők ne akarjanak.
2014. máj. 5. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
37%
:)
2014. máj. 5. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem, hogy ehhez olyan hú de nagy indok kell. Egyszerűen érzi az ember, hogy nem akar pont mint az ellenkezőjét.
2014. máj. 5. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
92%

Mert nem mindenki való szülőnek, és szerencsére van, aki ezt belátja.

Sajnos így is sokan úgy válnak szülővé, hogy nekik aztán nem kellene, a gyermek érdekében.

2014. máj. 6. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!