Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egyes párok miért nem akarnak...

Egyes párok miért nem akarnak gyereket?

Figyelt kérdés

Érdekel a gondolat menetük. :)


Ha lehet, ne írjanak olyanok, akik ezt gondolták fiatalon, de később lett, illetve ne írjatok semmi provokatívat.


2014. máj. 5. 21:55
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:
53%

Ahogy előttem is írták:

-túlnépesedés, vízhiány, háborús kilátások, kilátástalan jövő , "ebbe a világba?"

-anyagi okok , ha nem tudja eltartani, felnevelni, akkor minek

-genetikai betegség ( ha olyan betegsége van, ami örökölhető, a gyerek megkaphatja, és szenvedés lenne az élete, akkor miért? Hogy szenvedjen? Önző hozzá állás lenne akkor gyereket vállalni.

-kor- Vannak akik túl öregek már vagy fiatalok még a gyerek vállaláshoz

- Az egyiknek már van gyereke, és nem akar még egy gyereket

-Nem lehet gyereke, és teljesnek érzi így már az életét, bele törődött

2014. máj. 11. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 anonim ***** válasza:
Amúgy jelenleg mi is nem akarunk jelenleg gyereket, majd később, ha addigra az anyagi lehetőségeket megoldjuk.
2014. máj. 11. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 anonim ***** válasza:
35%

Szerintem azoknak az emberek a száma elenyésző, akik valóban nem szeretnének gyermeket. Biztos van olyan, aki tényleg nem vágyik rá egyáltalán, akiben nincs meg ez az ösztön, de kirívóan ritka. A legtöbben akik nem "akarnak", vagy inkább nem vállalnak gyereket, valamilyen külső ok miatt teszik. Ez lehet egészségügyi, anyagi ok, lehet, hogy nem talált magának párt, vagy nem megfelelőt, és ezer más oka lehet még ezen kívül.

Én személy szerint nem is ismerek olyat, aki önszántából nem vállalt gyereket és már olyan korban van, hogy biztosra mondhatom, hogy nem is lesz neki. 3 olyan párt ismerek, akiknek nem lett gyerekük, de egyébként évtizedek óta együtt vannak és már öregek. Mindháromról tudom, hogy egészségügyi okból nem lehetett nekik és mindent elkövettek azért, hogy legyen gyerek. Ezen kívül sok olyan ismerősöm van, akinek nem sikerült időbeen olyan párkapcsolatot kialakítani, amibe gyermeket vállalhatott volna. Én még olyat sem hallottam személyes ismerettségi körömben, hogy anyagi okokból mondtak volna le véglegesen és teljesen a gyerekvállalásról.

2014. máj. 11. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 anonim ***** válasza:

Tetszik, hogy nincsenek lepontozva a válaszok, egyik irányba sem.


Nagyon sok mindent összeszedtek már előttem, nagyjából bennem is ezek vannak.

A legfontosabb mégis az, hogy egyszerűen nem vágyom rá. Nem indít el bennem semmit. Sosem értettem azokat, akik elolvadnak egy babától. Aranyos, de nem kéne, jó helyen van másoknál. Szeretek így élni, ahogy most.

2014. máj. 11. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem meg pont az a ritka, hogy valaki elgondolkodik, hogy tényleg akar-e gyereket. És most nem arra gondolok, amit sokan leírtak, anyagiak, szar a világ, stb.


Hanem hogy milyen kevesen vannak, akik nem csak a "csordát" követik, és egy következő lépcsőként látják a gyereket, mintha mindenkinek egyforma lenne az élete, mint egy lista, amin mindent ki kell pipálni. Suli, munka, házasság, gyerek, halál.


Sok embernek talán eszébe sem jut, hogy létezik az opció, hogy nem akarhat gyereket. Csak mert minden irányból ezt nyomják, és belénk ivódik.

2014. máj. 11. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 anonim ***** válasza:
74%

Én még csak 21 vagyok, viszont van egy 4 éves testvérem, és látom, hogy mennyire ki tudja készíteni az ember idegeit, hiába egyébként kedves, okos gyerek. Fárasztó, és rengeteg munkával, önfeláldozással jár. Ráadásul engem a hideg ráz a szülés gondolatától, a világból is ki tudnék futni tőle, szerintem nem csoda, hanem gusztustalan és igazságtalan, hogy a nőnek ennyivel több szenvedés és aztán munka egy gyerek (nem tudok országos átlagot, a környezetemben látom, hogy a gyereknevelés nagyja a nőre marad - a férfinak viszont JÁR a pihenés, és az ismerősök körében egy másodperccel sem dolgoznak többet, mint gyerek előtt.. Lehet, hogy ez máshol másképp van, senki ne vegye magára, minden tiszteletem azoké az apukákért, akik keményen dolgoznak a családjukért, és a gyereknevelésből is kiveszik a részüket), majd mégis elperelheti tőle az apuka válás esetén, mert ő többet keres, hiszen nem maradtak ki évek a karrierjéből. De szinte teljesen biztos vagyok benne, hogy előbb-utóbb túl fogok lépni mindezen, főleg, ha megtalálom a nekem való partnert, és lesz majd egyszer gyerekem. Mindig is vágytam rá, és a sok munka és szenvedés ellenére sem tudom elképzelni, hogy gyerek nélkül éljem le az életemet. Majd maximum néha tökön rúgom a férjem vajúdás közben, hogy ő is megszenvedjen a gyerekért, és helyreálljon az igazságérzetem. :D

Viszont van egy ismerős pár, akiknek sosem lett gyereke a nő egészségügyi problémái miatt, bár mindketten vágytak volna rá és sokat próbálkoztak is. Egyébként nagyon jó házasságuk volt, de egy idő után, mikor már kifutottak a korból a pasi lelépett, és elvett egy kétgyerekes elvált nőt. Bár ebben az esetben nem közös elhatározás volt a gyermektelenség, hanem egyszerűen csak így alakult.

2014. jún. 1. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!